Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Wyjątkowa odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu za nami

W ubiegłą sobotę, 16 września po raz trzeci w Wodzisławiu Śląskim wyjątkowo powitaliśmy jesień! To wszystko za sprawą niezwykle klimatycznego wydarzenia, jakim jest DzieJesie(ń) Festiwal. Tego dnia dopisała nie tylko piękna, słoneczna pogoda, ale także wodzisławianie oraz mieszkańcy okolicznych miast, którzy pojawili się na Rynku.

Sprawdź program DzieJesie(ń) Festiwalu

Już po raz trzeci powitamy jesień w wyjątkowy sposób. Nadchodzący koniec lata w naszym mieście, obfitować będzie w bogactwo smaków, aromatów, kolorów i niesamowitych warsztatów. To wszystko dziać się będzie w ramach DzieJesie(ń) Festiwalu, który odbędzie się 17 września na wodzisławskim Rynku. Z nami jesień nabierze wyjątkowego uroku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Wyjątkowe menu na DzieJesie(ń) Festiwal

To smakowe wydarzenie nie może umknąć uwadze miłośnikom dobrego jedzenia. 16 września br. jesień zagości nie tylko na Rynku, ale i w okolicznych restauracjach. Wszystko to w ramach trzeciej odsłony DzieJesie(ń) Festiwalu. Szefowie kuchni dołożą wszelkich starań, aby zadowolić podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy. Skomponowali wyjątkowe menu, dedykowane wydarzeniu. Jedno jest pewne, będzie naprawdę smacznie!

Festiwal Franciszkański w Wodzisławiu Śląskim

Trzy dni uczty duchowej na przełomie września i października czeka mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i okolic. Z okazji osiemsetlecia zatwierdzenia reguły św. Franciszka z Asyżu zaplanowano szereg atrakcji, wśród których znajdą się koncerty, warsztaty, wystawa oraz jarmark franciszkański.

Trzy Wzgórza Teatralnie już 17 września

Tegoroczny cykl "Dziewięć dzielnic, jedno miasto" dobiega końca. Już 17 września w Rodzinnym Parku Rozrywki odbędzie się ostatni event pn. "Trzy Wzgórza Teatralnie". W programie niezwykłe doświadczenie artystyczne. Tego dnia sztuka będzie na wyciągnięcie ręki. Przed wodzisławską publicznością zaprezentuje się Teatr KTO z Krakowa. Aktorzy zaprezentują spektakl "Arcadia". Przedstawienie inspirowane jest twórczością Tadeusza Różewicza. Na jakie atrakcje mogą jeszcze liczyć uczestnicy niedzielnego wydarzenia?

Zespół Łzy gwiazdą wieczoru podczas DzieJesie(ń) Festiwal

To będzie niebanalne, wyjątkowe powitanie jesieni w naszym mieście. Przed nami trzecia odsłona DzieJesie(ń) Festiwal. Wodzisławski Rynek nabierze pięknych kolorów. Wypełni się aromatycznymi zapachami, niezwykłymi smakami, ciekawymi warsztatami i niezapomnianymi występami. Uwieńczeniem tego wspaniałego dnia będzie koncert zespołu Łzy, który dostarczy ogromną dawkę muzycznych emocji. Na wydarzenie zapraszamy w sobotę, 16 września.

Klimat PRL-u zagości na Wilchwach już 9 września

Masz ochotę na niezapomnianą podróż do czasów, kiedy Polska przeżywała niezwykłą epokę – okres Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej? Będzie ku temu okazja już 9 września w dzielnicy Wilchwy. Spotkajmy się na terenach zielonych przy Krytej Pływalni "MANTA" (os. 1 Maja) i poczujmy klimat kultowych czasów PRL. W programie ogrom atrakcji, m.in. pokaz mody, wystawa motoryzacji, stoisko PEWEX, prywatka, przejazd autobusem Ikarus. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00.