Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Spektakl „Dobry wieczór Państwu” w WCK

„Dobry wieczór Państwu” to monodram w niebanalnym duecie. Materna i Bołądź tworzą półtoragodzinną zabawę z publicznością, przestrzegając przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły. Spektakl ten będzie do zobaczenia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury już 13 października o 18:00.

Zachwyciła nas "Królowa Śniegu" [FOTORELACJA]

Wzruszająca historia o sile miłości, odwadze i drodze, jaką trzeba przebyć chcąc walczyć o miłość zainspirowała aktorów Teatr "Szydło" do stworzenia nowego spektaklu pt. „Królowa śniegu”. 17 marca mieliśmy tą niezwykłą przyjemność zobaczyć premierę tego spektaklu... Wyjątkowy, wzruszający, świetnie przygotowany... Brawo!

7. edycja Akrobreak Masters [FOTORELACJA]

205 - tylu dokładnie zapaleńców akrobatyki zaprezentowało się 16 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas całodniowych zawodów Akrobreak Masters. Pod czujnym okiem jurorów wykonywali obowiązkowe oraz dodatkowe elementy układów.

"Bardzo Młoda Kultura" w WCK

Za nami dwa spotkania informacyjne poświęcone programowi „Bardzo Młoda Kultura - województwo śląskie” edycja 2024 r. Jego operatorem w województwie śląskim jest Instytut im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, którego przedstawiciele Aleksander Lysko i Maciej Zygmunt omawiali w Wodzisławskim Centrum Kultury warunki uczestnictwa w programie.

Święto Teatru Małego Widza z „Królową śniegu”

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Królowa śniegu” w wykonaniu Teatru Szydło wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas szkół podstawowych w ramach Święta Teatru Małego Widza, 27 marca na godz. 9:00 oraz 11:00. Po spektaklu odbędą się animacje teatralne, a każdy widz na koniec otrzyma słodką niespodziankę.

Repertuar kina Pegaz na kwiecień

Co zobaczymy w kwietniu na ekranie wodzisławskiego kina? Sporo ciekawych tytułów, z których można wybrać coś dla siebie. Pegaz wyświetli między innymi „Strefę interesów” – polsko-brytyjsko-amerykańską koprodukcję, która zdobyła dwa Oscary. Nie zabraknie też polskiej komedii „Sami swoi. Początek”. W repertuarze znalazła się też kontrowersyjna „Biała odwaga”, komedia „Test na teściów” oraz „Godzilla i Kong: Nowe imperium”. Dla małych widzów Pegaza przygotowano premierę animacji „Kicia Kocia w przedszkolu” oraz film familijny „Szkoła magicznych zwierząt: Tajemnica szkolnego podwórka”.

Warsztaty tworzenia zawieszek i wosków sojowych

Inspirujących spotkań z rękodziełem dla młodzieży i dorosłych w Wodzisławskim Centrum Kultury ciąg dalszy. Tym razem, na życzenie uczestników poprzedniego spotkania z cyklu „Tu i teraz", zapraszamy na warsztaty tworzenia zawieszek i wosków sojowych. Ponowne spotkanie prowadzone przez firmę Lume Candles odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17.00.