Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Druga odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu już 17 września

Po raz drugi niebanalnie przywitamy jesień w naszym mieście. Schyłek lata w Wodzisławiu Śląskim będzie pełen smaków, kolorów, zapachów oraz unikatowych warsztatów. To wszystko za sprawą DzieJesie(ń) Festiwalu, który ponownie odbędzie się na Rynku, 17 września br. Dzięki niepowtarzalnemu klimatowi tego wydarzenia oraz licznym atrakcjom udowadniamy, że coraz dłuższe i chłodniejsze jesienne wieczory nie muszą być nudne oraz nie stanowią przeszkody, aby w interesujący sposób spędzać czas! Wręcz przeciwnie. Są doskonałą okazją do wypicia rozgrzewającej herbaty, skosztowania apetycznych przysmaków, relaksu pod ciepłym kocem, pod którym można posłuchać muzyki na żywo oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Z nami jesień da się lubić!

Nowy numer Informatora społeczno-kulturalnego

Do dystrybucji trafił kolejny numer Informatora kulturalno-społecznego. Odkryjecie w nim sporo ciekawostek ze świata kultury i rozrywki. W miesięczniku znajdziecie m.in. relacje z Letniego Muzykowania w Parku Miejskim oraz innych kulturalnych wydarzeń w mieście, a także artykuł o nowej lokalizacji Wodzisławskich Skrzatów przy Wodzisławskim Centrum Kultury, polecajki filmowe oraz książkowe. Zapraszamy do lektury.

„Volare” - koncert dla miłośników klasyki w WCK

24 września na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury będzie miał miejsce wyjątkowy koncert czterech tenorów „LeonVoci” i artystycznego tria muzycznego „Art Music Trio”. Projekt muzyków zatytułowany „Volare” nawiązuje do najlepszych wykonań takich utworów jak: „Grande Amore”, „Brunetki, blondynki”, „Funiculi Funicula”, „Libertango”, „Marsz Turecki”, „Czardasz” i wielu innych światowych kompozycji.

Zrobimy sobie festiwal „Zostań idolem”

Lubisz śpiewać? Jeśli tak, projekt Wodzisławskiego Centrum Kultury jest właśnie dla ciebie. ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” to nowy projekt aktywizujący mieszkańców dzielnic Wodzisławia Śląskiego. Opracowany cykl interdyscyplinarnych warsztatów ma na celu integrację mieszkańców i przygotowanie ich do organizacji dzielnicowych eliminacji festiwalu wokalnego „Zostań idolem” oraz finalnie do konkursu laureatów w WCK.

Baciary w WCK

Z energią prosto spod samiuśkich Tater! Wspaniała muzyka taneczna w połączeniu z folklorem góralskim czeka na wszystkich tych, którzy zdecydują się spędzić wieczór w towarzystwie zespołu Baciary. Ten wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury już w sobotę, 8 października 2022 r.

Miraż zatańczy dla dzieci i młodzieży

„30 lat na scenie” - tak zatytułowany jest koncert zespołu tanecznego Miraż, który odbędzie się 5 października o godzinie 9:00 i 11:00. Prawie godzinne wydarzenie kierowane jest do przedszkolaków i uczniów klas I-VIII. Dzieci i młodzież zobaczą tancerzy w ciekawych choreografiach w typowych dla Mirażu stylach: show dance, jazz dance i modern dance. Przekonają się także, że taniec może być prawdziwą pasją i sposobem na życie.

Repertuar kina na wrzesień

Ciekawe propozycje dla najmłodszych, kino seniora i cykl filmów religijnych to tylko niektóre z propozycji Pegaza na początek jesieni. Warto poznać się z tytułami i odwiedzić wodzisławskie kino.