Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

„Canticum Novum” i „Camerata Nova” na wspólnej scenie

Ile mocy drzemie w głosach? Ile piękna mieści się w dźwiękach? O tym przekonamy się podczas koncertu, w którym wystąpią Młodzieżowy Chór Miejski „Canticum Novum” i Młodzieżowa Orkiestra „Camerata Nova”. Będzie to pierwsze w nowym roku wydarzenie online, do udziału w którym już 16 stycznia, o godzinie 18:00, zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury.

Mikołajkowy konkurs plastyczny [WYNIKI]

Konkurs plastyczny „W fabryce Świętego Mikołaja”, spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych Wodzisławian. Do Wodzisławskiego Centrum Kultury wpłynęło do 3 grudnia 50 prac plastycznych, które zachwyciły organizatorów pomysłowością i uzdolnieniami ich autorów.

Standardy jazzowe w WCK [FOTOGALERIA]

Maja Czyż, Paweł Gwóźdź i Łukasz Folwarczny - to ta trójka, bez wątpienia utalentowanych młodych twórców gościła na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, w sobotę 5 grudnia 2020 r. i raczyła nasze zmysły urokliwymi standardami jazzowymi. Koncert z transmisją na żywo odbył się w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. #wuceka

Piotr Sobik gościem WCK

Mówi, że fotograf to podróżnik. Chce zobaczyć świat, aby go poznać. By móc konstruować zatrzymane w kadrach ulotne o nim opowieści. Piotr Sobik, bo o nim mowa, fotograf, społecznik będzie „COOLturalnym gościem WCK” w poniedziałek, 7 grudnia o godzinie 19:00. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Katarzyna Rokowska-Szyroki nową dyrektor WCK

Stanowisko dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury zostało powierzone Katarzynie Rokowskiej-Szyroki, która do tej pory pełniła funkcję głównego specjalisty ds. promocji i kultury w Urzędzie Miasta.