Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Aktywny Wodzisław już 15 lipca

Czym wyróżnia się cykl wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”? Różnorodnością! Tym razem podczas trzeciej z kolei imprezy w ramach wspomnianego cyklu w dzielnicy Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka królował będzie sport. Już za kilka dni, bo w sobotę, 15 lipca br. w godz. od 16:00 do 19:00 spotkamy się na terenie Gosław Sport Center, aby wspólnie sprostać zaplanowanym wyzwaniom sportowym.

Akcja kosmos, czyli terenowa gra mobilna

Takich atrakcji podczas „Akcji Lato” jeszcze u nas nie było. Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało mobilną grę terenową, w którą dzieciaki zagrają 20 lipca. Aby wziąć udział w grze, niezbędny będzie smartfon ze ściągniętą aplikacją ActionTrack i dostępem do Internetu. Na pewno przydadzą się też wygodne buty, a także pozytywne nastawienie. To będzie coś ekstra dla żądnych wrażeń małych odkrywców.

Wystartowaliśmy z "Akcją Lato"

Podczas pierwszych warsztatów bawiliśmy się we fluo-teatr. Razem z Dorotą Krawczyk, reżyserką Teatru "Szydło" i "Szydełko" działających w WCK, uczestnicy zgłębiali tajniki czarnego teatru. Ale nie tylko.

Zlot samochodowy w naszym mieście

Przygotujcie się na ekscytujące wydarzenie, które już 12 sierpnia odbędzie się w naszym mieście! Parking miejski w dzielnicy Radlin II stanie się rajem dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji i customowych pojazdów. Przed nami zlot samochodowy - wydarzenie, którego nie można przegapić. Start o godzinie 14:00.

Kabaret Hrabi w programie Ariaci

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będzie można… mieć to z głowy. Hrabi udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. To wszystko już 9 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Wodzisław Śląski znów będzie Najcieplejszym Miejsce na Ziemi

Na tę wiadomość czekali wszyscy miłośnicy muzyki reggae. 29 lipca odbędzie się 20. odsłona najgorętszego wydarzenia w regionie. Mowa oczywiście o Najcieplejszym Miejscu na Ziemi - Reggae Festiwalu. Przygotujcie się na ekscytujące koncerty i niezapomniane chwile spędzone wśród ludzi, dla których reggae to nie tylko muzyka, ale także sposób życia. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Aleja (ulica Bogumińska 8). Start o godzinie 17:00.

Kosmiczne propozycje Astrolab

Tegoroczną edycję Akcji Lato 2023 organizujemy wspólnie z Centrum Edukacji Kosmicznej Astrolab z Czernicy. Zapraszamy na kosmiczną przygodę, łączącą zabawę z solidną dawką wiedzy. Gwarantują ją pasjonaci astronomii: Dawid Barteczko i Michał Witek z Astrohunters.pl, którzy opowiedzą m.in. o misji kosmicznej na Marsa czy o najdziwniejszych obiektach kosmicznych.

Ofelia Sobik z zespołu Miraż Mistrzynią Europy

W ubiegły weekend tancerka zespołu tanecznego Miraż działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w improwizacji tanecznej. Jest to niebywały sukces nie tylko osobisty Ofelii, ale całego WCK oraz Wodzisławia Śląskiego.