Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Trening pod okiem Mistrza

Zespół Miraż skorzystał ze wspaniałej okazji nauki od najlepszego. Specjalne, dwudniowe warsztaty (19-20.02) dla tancerek i tancerzy z Wodzisławskiego Centrum Kultury poprowadził w ostatni weekend Karol Mental.

Piotr Kupicha o zbliżającym się koncercie [WYWIAD]

Niesamowite wydarzenie już 20 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na scenie WCK wystąpią muzycy zespołu FEEL oraz działająca pod auspicjami miejskiej jednostki i Amatorskiego Ruchu Artystycznego “ARA” Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa pod dyrekcją Marka Soboty. Nam udało się porozmawiać z Piotrem Kupichą, założycielem i liderem jednej z najpopularniejszych w Polsce formacji.

Zimowe Warsztaty Artystyczne „Vladislavii”

To już tradycja, że „ZPiT Vladislavia" co roku w czasie ferii zimowych wyjeżdża na Zimowe Warsztaty Artystyczne. W tym roku grupa obrała kierunek na Piwniczną-Zdrój, gdzie podczas pięciodniowego pobytu (14-18.02) pod okiem kierownik artystycznej Dominiki Brzozy-Piprek, poznawała nowe choreografie i wraz z Katarzyną Nochcińską szlifowała wokal.

Koncert Kaśki Sochackiej [FOTORELACJA]

Niewiarygodnie magiczny klimat, nieziemsko czarujący głos, kojąca serce muzyka, a jednocześnie ogrom pozytywnej energii. Do tego wspaniała gra świateł, odpowiednia akustyka i świeżość, jaką na muzycznej scenie niesie Kaśka Sochacka. Artystka zagrała dla kompletu publiczności w Wodzisławskim Centrum Kultury. I zostawiła nas w niewiarygodnych nastrojach.

Fisz Emade Tworzywo w WCK

Fisz Emade Tworzywo po ostatnich sukcesach powraca z najnowszym albumem "Ballady i Protesty". Fanów dobrego brzmienia, trafionych eksperymentów muzycznych i pełnych zaangażowania tekstów nie może zabraknąć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa muzyków na wodzisławskiej scenie pojawi się 25 lutego 2022 r.

W WCK ferie ruszyły pełną parą

Za nami pierwsze warsztaty w ramach "Artystycznych ferii w WCK", których tematem przewodnim było malowanie na szkle. Co jeszcze przed nami? Wiele różnorodnych propozycji plastycznych, ruchowych i filmowych.

Premiera "Zwie(r)ciadła" [FOTORELACJA]

Teatr Tańca Memento zachwycił publiczność swym premierowym spektaklem „Zwier(z)ciadło”. Energia, rytm, kolor, ekspresja - to wszystko złożyło się na widowisko, które zostanie w nas na długo. Grupa utalentowanych tancerek, pod wrażliwym i uważnym okiem reżyserki, którą jest Małgorzata Karwot, potrafi snuć niebanalne opowieści. I o tym, przekonaliśmy się ponownie w minioną sobotę, 12 lutego.

Chce MI SIĘ – weź udział w konkursie plastycznym

Ferie to czas zabawy, także z naszymi zwierzakami. Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało z tej okazji konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat. Jego temat „Ferie z pupilem” nawiązuje do akcji „Zima w mieście”, w ramach której odbywać się będą warsztaty o kociej tematyce.