Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Arkady Barszcz o repertuarze Pegaza [WYWIAD]

O repertuar Kina Pegaz na styczeń zapytaliśmy Arkadego Barszcza, kinooperatora na co dzień pracującego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Które seanse w wodzisławskim kinie poleca szczególnie? Przeczytacie niżej.

Kino Pegaz docenione

Kino Pegaz, działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury, zostało docenione przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych za promowanie wartościowego kina oraz zrealizowanie repertuaru studyjnego w 2022 roku.

Najnowszy numer Informatora społeczno-kulturalnego

Do dystrybucji trafił kolejny numer Informatora kulturalno-społecznego. Odkryjecie w nim sporo ciekawostek ze świata kultury i rozrywki. W miesięczniku znajdziecie m.in. zapowiedź wyjątkowego koncertu kolędowego w wykonaniu górali z zespołu Zakopower, podsumowanie życia kulturalnego w mieście w 2022 roku, polecajki filmowe i książkowe oraz wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Poznaj nasze propozycje na styczeń

Nowy Rok będzie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Sam styczeń to moc koncertów, ciekawe propozycje na kreatywne ferie zimowe oraz wiele seansów w Kinie Pegaz.

Nowy kurs salsy kubańskiej w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Havana Salsa Club zapraszają na nowy kurs salsy kubańskiej i bachaty od podstaw. Nowa grupa startuje 18 stycznia, w środę o godz. 20:15. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Gala "Fedrowani w godce" [FOTORELACJA]

O kondycję "ślonski godki" nie musimy się martwić i to udowodniło prawie 70 zgłoszeń do konkursu "Fedrowani w godce". W sobotę, 17 grudnia mogliśmy poznać tych najlepszych z najlepszych.

Pan Magiczny Show w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy spektakl iluzji „Pan Magiczny Show”, który odbędzie się w ramach "Rodzinnych Spotkań z Teatrem" już w niedzielę, 19 lutego o godz. 16:00.