Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Ruszają zapisy na zajęcia w WCK

We wrześniu oraz październiku odbędzie się nabór do zespołów i kół prowadzonych w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wśród propozycji znalazły się zajęcia taneczne, teatralne, muzyczne, plastyczne i wiele innych. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Andrzej Piaseczny kameralnie

Andrzej Piaseczny i jego ulubione utwory zabrzmią jesienią ze sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury w zupełnie nowych aranżacjach. Wszystko za sprawą projektu „Kameralnie”, którego efekty będziemy mogli zobaczyć 15 października o godzinie 18:00. Bilety na koncert jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny muzycznej są już w sprzedaży.

Zespół Just Friends zagrał na wodzisławskim rynku

Just Friends, czyli Patrycjusz Cyran, Tomasz Pala, Artur Kudłacik oraz Łukasz Walczak. Czwórka wspaniałych instrumentalistów zagrała dla nas podczas pierwszego koncertu z serii „Brzmienie lata” na wodzisławskim rynku. Zebrana publiczność usłyszała znane i lubiane przeboje, jak i standardy jazzowe.

„Tu i teraz” - warsztaty wikliniarskie WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty artystyczne z cyklu „Tu i teraz”, dedykowane młodzieży i dorosłym. Kilkugodzinne spotkanie, podczas którego uczestnicy własnoręcznie wykonają tacę z wikliny, odbędzie się 4 września, w sobotę o godz. 10:00 na wodzisławskim rynku.

Spektakl „Babski przekręt” w WCK

Stare porzekadło mówi „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle” i w tym przypadku nie będzie inaczej. Historię czterech nietuzinkowych kobiet w „Babskim przekręcie” można będzie zobaczyć na deskach sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury już 7 listopada. Bilety na spektakl teatralny w gwiazdorskiej obsadzie już w sprzedaży.

Pegaz poleca się na sierpień

Wakacje wciąż trwają, w ten gorący, sierpniowy miesiąc warto schować się przed upałem w kinie. Wśród wielu filmowych propozycji nie zabraknie bajek i animacji dla dzieci, filmów festiwalowych i innych ciekawych tytułów.

Repertuar imprez WCK na sierpień

Warsztaty plastyczno-teatralne, zabawy i animacje, niedzielne koncerty na rynku oraz projekcje filmowe - tak w skrócie prezentuje się program sierpniowych atrakcji przygotowany przez WCK na najbliższy miesiąc.