Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Ferie z czworonożnym pupilem za nami

Artystyczne ferie w WCK dobiegły końca. Pora na krótkie podsumowanie tego, co działo się w ramach akcji „Zima w mieście – Świat według kota”. Warsztaty plastyczne, zajęcia ruchowo-taneczne, projekcje filmowe i inne atrakcje miały miejsce w WCK w okresie od 14 do 27 lutego.

„Uwolnij ciało” – kolejna edycja już w marcu

19 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury będzie kolejna okazja ku temu, by uwolnić swoje ciało od napięć, bólu i stresu. Wszystko to dzięki czwartej już edycji warsztatów dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi Małgorzata Karwot – instruktorka tańca.

Fisz Emade Tworzywo [FOTORELACJA]

Za nami niesamowity koncert Fisz Emade Tworzywo. Rozpoczął się manifestem przeciwko wojnie na Ukrainie. Bartosz "Fisz" Waglewski zadedykował utwór "Nie za miłe wiadomości" Władimirowi Putinowi. Piątkowy, lutowy wieczór wpisał się idealnie w obecną sytuację w Europie. Występ zapamiętamy na długo.

WCK otrzymało dofinansowanie na nowy projekt

Wodzisławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie beneficjentów programu Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi”. Placówka otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł na realizację projektu „Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja”.

Kobieta w roli głównej w WCK

Warto złapać każdą okazję ku temu, by zrobić coś dla siebie. Tym razem okazję tę w mig mogą chwytać wszystkie panie, bowiem to im dedykowane będzie wydarzenie „Kobieta w roli głównej” zaplanowane na 12 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Powiatowe eliminacje 67.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 1 kwietnia 2022r. od godz. 9.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim ul. Daszyńskiego 2. Eliminacje będą się odbywać w czterech kategoriach: recytatorskiej, „wywiedzione ze słowa", poezji śpiewanej i teatru jednego aktora.

Poznaj program na marzec

Marzec w Wodzisławskim Centrum Kultury i już wiesz, że będzie się sporo działo. To miesiąc, w którym zobaczymy najnowszy spektakl Teatru Szydełko,pośmiejemy się z Igorem Kwiatkowskim, zaśpiewamy największe hity zespołu Feel oraz skorzystamy z wielu opcji warsztatowych.

3. edycja zawodów Akrobreak Masters w marcu w WCK

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne dla zespołów tanecznych takich jak Miraż czy Teatr Tańca Memento. Od trzech lat, główny trener Akrobreak, Marcin Kost prowadzi w WCK swoją własną, autorską grupę pod tą samą nazwą. Zawody odbędą się 26 marca.