Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Sprawdź szczegółowy program DzieJesie(ń) Festiwalu

Podczas DzieJesie(ń) Festiwal, który odbędzie się 17 września na wodzisławskim Rynku, po raz drugi niebanalnie przywitamy jesień. Na uczestników czekają interesujące warsztaty m.in. ekologiczne i kulinarne oraz strefa gastronomiczna, degustacje, konkurs, gra miejska i trzy fantastyczne koncerty. W trakcie długiej soboty możemy liczyć na wyjątkowe atrakcje. Impreza jest doskonałą okazją do wypicia rozgrzewającej herbaty, skosztowania apetycznych przysmaków, relaksu pod ciepłym kocem, pod którym można posłuchać muzyki na żywo oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Z nami jesień da się lubić! Sprawdź szczegółowy program.

Najlepsza szarlotka w mieście. Weź udział w konkursie

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najlepszą szarlotkę. Konkurs zostanie zorganizowany w ramach drugiej odsłony DzieJesie(ń) Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 17 września na wodzisławskim Rynku.

DzieJesie(ń) Festiwal - poszukujemy lokalnych sprzedawców

W sobotę, 17 września br. odbędzie się druga odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu. Ponownie schyłek lata w Wodzisławiu Śląskim będzie pełen smaków, kolorów, zapachów oraz unikatowych warsztatów. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy sprzedawców kwiatów, producentów wyrobów wędliniarskich oraz grzybiarzy. Udział wystawców w wydarzeniu będzie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 32 45 90 478, do 13 września br.

Informator wyróżniony w konkursie "Marka-Śląskie"

Informator kulturalno-społeczny wydawany przez Wodzisławskie Centrum Kultury w sobotni wieczór wyróżniono podczas XIII edycji konkursu "Marka-Śląskie" w kategorii Media. Wodzisławska gazeta została doceniona przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową i województwo śląskie za znaczący wkład w rozwój województwa, obiektywizm i rzetelność.

Teatralna lokomotywa w WCK po raz dziewiąty

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 9. edycję „Para buch, teatr w ruch”. Tegoroczny Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się w piątek, 28 października br. Uczestnicy przeglądu co roku udowadniają, że scena nie ma barier, a teatr niejedno ma imię. Wydarzenie ma na celu odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. Skierowane jest do osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz intelektualnymi, bez względu na wiek. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 października br.

Całym sercem WCK wspiera zbiórkę dla Mikołajka Kubali

Już dziś zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny zespołu Sorry Boys, który odbędzie się 23 września w Wodzisławskim Centrum Kultury. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany dla małego Mikołajka, który choruje na SMA i potrzebuje najdroższego leku świata.

Kino Seniora w Pegazie

Kino seniora wraca do Wodzisławskiego Centrum Kultury po wakacyjnej przerwie. Tym razem dla widzów tego porannego seansu kino Pegaz przygotowało polską komedię romantyczną „Szczęścia chodzą parami”.