Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Kreatywne spotkanie ze sztuką w dzielnicy Zawada

Jesteś duszą artystyczną? Uważasz, że sztukę masz we krwi? Wspaniale, ponieważ czwartą z dziewięciu imprez z cyklu wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto” poświęcimy sztuce! W sobotę, 22 lipca br. w godz. od 16:00 do 19:00 boisko na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w dzielnicy Zawada zapełnią artyści, kreatywne warsztaty oraz gry i zabawy dla dzieci.

Poleć z nami w kosmiczną podróż

Jesteś pilotem statku kosmicznego z innej galaktyki. Podążasz Drogą Mleczną w stronę Słońca, jednak zauważasz, że nie świeci ono tak jasnym blaskiem, jak dotychczas. Podejmiesz wyzwanie i znajdziesz przyczynę tej sytuacji? Spróbujesz uratować wszechświat przed całkowitą ciemnością? Brzmi trochę jak film science fiction, ale to opis mobilnej gry terenowej „Akcja Kosmos”, w którą dzieci będą mogły zagrać już 20 lipca.

Wszystko o podcastach – szkolenie w WCK

Proces tworzenia podcastu – od nagrania materiału po publikację i promocję – był tematem ostatniego szkolenia, które odbyło się w ramach projektu „Do zobaczenia w sieci”, na który Wodzisławskie Centrum Kultury pozyskało środki z programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury.

Wideomontaż bez tajemnic

Za nami kolejne szkolenie w ramach programu „Konwersja cyfrowa domów kultury”, w ramach którego kolejne osoby z kadry WCK podniosły swoje kompetencje. Tym razem dotyczyły one obsługi programu do montażu materiałów wideo.

Anna Mucha i Filip Bobek na naszej scenie

"O mało co…" to premierowa komedia z Anną Muchą i Filipem Bobkiem w rolach głównych! Kiedy mąż i żona zdradzają się nawzajem, a najlepszy przyjaciel jest w to bardzo mocno zamieszany, to na pewno wyjdzie z tego niezły ambaras! Co z niego wyniknie? Dowiecie się tego już 15 października w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Aktywny Wodzisław już 15 lipca

Czym wyróżnia się cykl wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”? Różnorodnością! Tym razem podczas trzeciej z kolei imprezy w ramach wspomnianego cyklu w dzielnicy Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka królował będzie sport. Już za kilka dni, bo w sobotę, 15 lipca br. w godz. od 16:00 do 19:00 spotkamy się na terenie Gosław Sport Center, aby wspólnie sprostać zaplanowanym wyzwaniom sportowym.

Akcja kosmos, czyli terenowa gra mobilna

Takich atrakcji podczas „Akcji Lato” jeszcze u nas nie było. Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało mobilną grę terenową, w którą dzieciaki zagrają 20 lipca. Aby wziąć udział w grze, niezbędny będzie smartfon ze ściągniętą aplikacją ActionTrack i dostępem do Internetu. Na pewno przydadzą się też wygodne buty, a także pozytywne nastawienie. To będzie coś ekstra dla żądnych wrażeń małych odkrywców.

Wystartowaliśmy z "Akcją Lato"

Podczas pierwszych warsztatów bawiliśmy się we fluo-teatr. Razem z Dorotą Krawczyk, reżyserką Teatru "Szydło" i "Szydełko" działających w WCK, uczestnicy zgłębiali tajniki czarnego teatru. Ale nie tylko.