Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Amatorski Ruch Artystyczny czeka na Was

Wśród propozycji Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA znajdują się zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w aż 10 zakresach tematycznych od tańca, teatru, muzyki, folkloru i sztuk plastycznych po sensoryczne, biesiadne, instrumentalne, akrobatyczne i animacyjne. W tym roku szkolnym utworzonych zostanie 16 sekcji.

Legendarny Ikarus wyjedzie na wodzisławskie ulice

Na wodzisławskie ulice powróci pojazd legendarnej dla Polaków marki Ikarus! To jedna z atrakcji wydarzenia "W klimacie PRL", które odbędzie się już 9 września na os. 1 Maja, w dzielnicy Wilchwy, na terenach zielonych w okolicach Krytej Pływalni "MANTA".

Najlepsza szarlotka w mieście. Weź udział w konkursie

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najlepszą szarlotkę. Konkurs zostanie zorganizowany w ramach trzeciej odsłony DzieJesie(ń) Festiwalu. To wyjątkowa okazja, aby zaprezentować kulinarny talent oraz podzielić się smakiem mistrzowskich wypieków, w których główną rolę będą odgrywać jabłka. Wydarzenie odbędzie się 16 września na wodzisławskim Rynku.

Kaligrafuj, jeśli chcesz

Po wakacyjnej przerwie do Wodzisławskiego Centrum Kultury powraca cykl warsztatów poświęcony sztuce pięknego pisania. 23 września, w sobotę o godzinie 10.00 podczas dwugodzinnych zajęć zatytułowanych „Kaligrafuj, jeśli chcesz” można będzie poznać zasady kreślenia liter i obsługi takich narzędzi, jak brush pen i stalówka ścięta.

"Kokoszycki Piknik": warsztaty [FOTORELACJA]

Ależ to było miłe popołudnie! W niedzielę, 3 września w Kokoszycach odbyły się "Kokoszycki Piknik" oraz "Festyn pod kogutem". Zobaczcie, jak bawiliście się przy naszym stoisku warsztatowym.

Za nami ARA!Fest [FOTORELACJA]

Występy zespołów tanecznych, teatralnych, animacje, konkursy dla dzieci, biesiada śląska, pokazy zespołów folklorystycznych z Bułgarii, Chorwacji, Turcji, Meksyku oraz Zimbabwe, plener malarski, warsztaty i strefy dla dzieci – to wszystko i wiele więcej Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk przygotowali w ramach zupełnie nowej inicjatywy, jaką była ARA!Fest, czyli festiwalu twórczości wodzisławskich zespołów artystycznych połączonej z Międzynarodowymi Dniami Folklorystycznymi „Śląskie bez granic. Festiwal Silesia 2023”.

Przed nami trzecia odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu

Jesień wcale nie musi być nudna! Po raz trzeci udowodnimy to podczas DzieJesie(ń) Festiwalu w sobotę, 16 września. Coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory można przejść z uśmiechem na ustach. Wodzisławski Rynek ponownie będzie pełen smaków, kolorów, zapachów oraz unikatowych warsztatów, a wydarzenie zakończymy niezwykłymi występami artystycznymi, których główną gwiazdą będzie koncert zespołu Łzy.

Już w sobotę ARA!Fest

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Amatorski Ruch Artystyczny „ARA” zapraszają wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, 2 września do wodzisławskiego parku. ARA!Fest połączona z Międzynarodowymi Dniami Folklorystycznymi potrwa od 16:00 do 21:00.