Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Święto Teatru Małego Widza w WCK

Już 28 marca mali widzowie będą mieli swoje święto. Jak je będą celebrować? Jak co roku - teatralnie. Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach Święta Teatru Małego Widza zaprasza na spektakl „Paskuda”, połączony z warsztatami. Przedszkolaki i uczniowie klas I–III szkół podstawowych będą mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu aktorów Dziecięcego Teatru Szydełko.

Pomoc dla Ukrainy - zbiórka w WCK

Przypominamy, że w trakcie spotkania z samorządowcami Wojewoda Śląski podał listę produktów oraz środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie, w tym oczekującym przed przejściami granicznymi. Wodzisławska zbiórka będzie kontynuowana w Wodzisławskim Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. Weekend nieczynne.

Stand-up'er Marcin Zbigniew Wojciech w WCK

Piętnaście lat na scenie, cztery miliony wyświetleń na YouTube i ponad 1500 występów na koncie. Przed Państwem wystąpi żywioł sceniczny i dusza towarzystwa – Marcin Zbigniew Wojciech – znany w całej Polsce aktor, konferansjer i stand-up'er. Komik pojawi się w sobotę, 23 kwietnia o 20:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Retro kino w Pegazie

Kolejne perełki amerykańskiego kina w ramach Festiwalu Kina Klasycznego już w marcu na ekranie wodzisławskiego kina. Rzadko pokazywane na dużym ekranie klasyki wytwórni Warner Bros. będą wyświetlane w Pegazie co miesiąc.

Ferie z czworonożnym pupilem za nami

Artystyczne ferie w WCK dobiegły końca. Pora na krótkie podsumowanie tego, co działo się w ramach akcji „Zima w mieście – Świat według kota”. Warsztaty plastyczne, zajęcia ruchowo-taneczne, projekcje filmowe i inne atrakcje miały miejsce w WCK w okresie od 14 do 27 lutego.

„Uwolnij ciało” – kolejna edycja już w marcu

19 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury będzie kolejna okazja ku temu, by uwolnić swoje ciało od napięć, bólu i stresu. Wszystko to dzięki czwartej już edycji warsztatów dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi Małgorzata Karwot – instruktorka tańca.

Fisz Emade Tworzywo [FOTORELACJA]

Za nami niesamowity koncert Fisz Emade Tworzywo. Rozpoczął się manifestem przeciwko wojnie na Ukrainie. Bartosz "Fisz" Waglewski zadedykował utwór "Nie za miłe wiadomości" Władimirowi Putinowi. Piątkowy, lutowy wieczór wpisał się idealnie w obecną sytuację w Europie. Występ zapamiętamy na długo.