Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

WCK otrzymało dofinansowanie na nowy projekt

Wodzisławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie beneficjentów programu Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi”. Placówka otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł na realizację projektu „Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja”.

Kobieta w roli głównej w WCK

Warto złapać każdą okazję ku temu, by zrobić coś dla siebie. Tym razem okazję tę w mig mogą chwytać wszystkie panie, bowiem to im dedykowane będzie wydarzenie „Kobieta w roli głównej” zaplanowane na 12 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Powiatowe eliminacje 67.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe do wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 1 kwietnia 2022r. od godz. 9.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim ul. Daszyńskiego 2. Eliminacje będą się odbywać w czterech kategoriach: recytatorskiej, „wywiedzione ze słowa", poezji śpiewanej i teatru jednego aktora.

Poznaj program na marzec

Marzec w Wodzisławskim Centrum Kultury i już wiesz, że będzie się sporo działo. To miesiąc, w którym zobaczymy najnowszy spektakl Teatru Szydełko,pośmiejemy się z Igorem Kwiatkowskim, zaśpiewamy największe hity zespołu Feel oraz skorzystamy z wielu opcji warsztatowych.

3. edycja zawodów Akrobreak Masters w marcu w WCK

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne dla zespołów tanecznych takich jak Miraż czy Teatr Tańca Memento. Od trzech lat, główny trener Akrobreak, Marcin Kost prowadzi w WCK swoją własną, autorską grupę pod tą samą nazwą. Zawody odbędą się 26 marca.

Trening pod okiem Mistrza

Zespół Miraż skorzystał ze wspaniałej okazji nauki od najlepszego. Specjalne, dwudniowe warsztaty (19-20.02) dla tancerek i tancerzy z Wodzisławskiego Centrum Kultury poprowadził w ostatni weekend Karol Mental.

Piotr Kupicha o zbliżającym się koncercie [WYWIAD]

Niesamowite wydarzenie już 20 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na scenie WCK wystąpią muzycy zespołu FEEL oraz działająca pod auspicjami miejskiej jednostki i Amatorskiego Ruchu Artystycznego “ARA” Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa pod dyrekcją Marka Soboty. Nam udało się porozmawiać z Piotrem Kupichą, założycielem i liderem jednej z najpopularniejszych w Polsce formacji.

Zimowe Warsztaty Artystyczne „Vladislavii”

To już tradycja, że „ZPiT Vladislavia" co roku w czasie ferii zimowych wyjeżdża na Zimowe Warsztaty Artystyczne. W tym roku grupa obrała kierunek na Piwniczną-Zdrój, gdzie podczas pięciodniowego pobytu (14-18.02) pod okiem kierownik artystycznej Dominiki Brzozy-Piprek, poznawała nowe choreografie i wraz z Katarzyną Nochcińską szlifowała wokal.