Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Stare Dobre Małżeństwo w WCK

Na polskiej scenie muzycznej są od 35 lat, wydali ponad 20 krążków, a w muzyce będącej mieszanką utworów folkowych i poezji śpiewanej nie mają sobie równych. Mowa o Starym Dobrym Małżeństwie, które na wodzisławskiej scenie pojawi już 14 stycznia 2022 r. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży.

Kino grozy już w niedzielę

Jeden dzień, dwa horrory – to propozycja Wodzisławskiego Centrum Kultury na wieczór z kinem Pegaz. W niedzielę, 31 października od godziny 17:00 w wodzisławskim kinie miłośnicy horrorów zobaczą dwa tytuły: o 17:00 „Wcielenie”, o 19:00 „Dom nocny”.

Grzebałkowska, Jagielski i Grzędziński na festiwalu dokumentu

Już 30 października, w ramach festiwalu dokumentu „Optyka wymienna”, Wodzisławskie Centrum Kultury gościć będzie twórców zdeterminowanych, by sięgać po tematy istotne. Zaproszenie na trzecią edycję wydarzenia przyjęli: specjalizująca się w reportażu biograficznym i historycznym Magdalena Grzebałkowska, znamienity reporter, pisarz, były korespondent wojenny Wojciech Jagielski oraz utytułowany fotograf dokumentalista, twórca niezależny Wojciech Grzędziński. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00.

"Wyspa Kalina" Teatru Polskiego [FOTORELACJA]

Niesamowita, niepowtarzalna Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt z Teatru Polskiego Bielska-Białej w fenomenalnej roli Kaliny Jędrusik. Spektakl "Wyspa Kalina" podbił serca wodzisławskiej publiczności. Obok na scenie towarzyszył jej Piotr Matusik.

„Weź to poleku i rób joga”. Nowe zajęcia w ofercie WCK

Te zajęcia przeznaczone są dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia z jogi prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora z ponad 15-letnim doświadczeniem. Ćwiczenia pod okiem Kariny Onak startują już od najbliższego poniedziałku, 25 października. Na pierwsze spotkanie z jogą wstęp wolny.