Aktualności

Na świąteczną nutę zagra Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

Jak pozytywnie nastroić się na święta? Jak sprawić, by myśli koncentrowały się na tym, co brzmi radośnie i dobrze? Z pomocą przychodzi kolejne przedsięwzięcie online organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury. W niedzielę, 20 grudnia w transmisji na żywo wystąpią muzycy Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej wraz z wokalistkami. Wydarzenie pn. „Koncert na Gwiazdkę” jest kolejną odsłoną akcji WCK #siećzkulturąwdomu.

Dzieli się tym, co najważniejsze [WYWIAD]

Nasycone, intensywne, z całą gamą emocji, fantastycznych relacji i rozczarowań – takie może być życie. I wydaje się, że powinno, jeśli chcemy, patrząc już z pewnej perspektywy, mieć pewność, że przeżyliśmy je w pełni. Co w życiu jest „naj…”? Momentów do takich rozważań nie brakuje. Bez wątpienia takim refleksjom sprzyja kolejna rocznica urodzin. Jeśli jest to 90. – tym głębsze i bardziej wartościowe mogą to być spostrzeżenia. A jeśli jubilatką jest Wanda Bukowska, możemy mieć pewność, że takie one są.

Mikołajkowy konkurs plastyczny

Mikołajki – dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Właśnie z tej okazji Wodzisławskie Centrum Kultury ogłasza konkurs plastyczny „W fabryce Świętego Mikołaja”, w którym mogą wziąć udział dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat.

Piec Duo online w WCK

Muzyka stanowi clou ich życia. Tworzą zgrany duet zawodowo i prywatnie. Mowa o „Piec Duo" - Pawle i Patrycji Piecach, którzy będą muzycznymi gośćmi podczas internetowej transmisji Wodzisławskiego Centrum Kultury, już w poniedziałek, 23 listopada.

„Zostań idolem” z WCK

Lubisz śpiewać? Samotne recitale przed lustrem przestały ci wystarczać? Weź udział w Wodzisławskim Festiwalu Wokalnym „Zostań idolem” w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala nam przeprowadzić imprezy, jak to miało miejsce w zeszłym roku, na scenie WCK, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestnicy mogli podzielić się swoją muzyczną pasją w nieco innej formule.

Piotr Sobik gościem WCK

Mówi, że fotograf to podróżnik. Chce zobaczyć świat, aby go poznać. By móc konstruować zatrzymane w kadrach ulotne o nim opowieści. Piotr Sobik, bo o nim mowa, fotograf, społecznik będzie „COOLturalnym gościem WCK” w poniedziałek, 7 grudnia o godzinie 19:00. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Opozycja online w WCK

Wszystkich miłośników mocnego brzmienia, ostrej rock and rollowej nuty i muzyki niebanalnej z głębokim przekazem nie może zabraknąć w piątek, 27 listopada o godzinie 19:00 przed szklanymi ekranami. Tym razem Wodzisławskie Centrum Kultury zaprosiło do akcji #siećzkulturąwdomu zespół Opozycja.