Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Nowy numer Informatora

W naszym nowym wydawnictwie możecie liczyć na comiesięczną dawkę informacji z zakresu muzyki, teatru, kina, tańca, warsztatów, literatury, rozrywki czy historii regionu. Przed Wami wywiady, zapowiedzi, relacje, fotoreportaże z najważniejszych wydarzeń. Co miesiąc postaramy się podpowiedzieć, jak ciekawie, wesoło, aktywnie i różnorodnie możecie spędzać czas w powiecie wodzisławskim.

W sobotę obchody włączenia Górnego Śląska do Polski

Wystawa sprzętu wojskowego, przemarsz grup rekonstrukcyjnych przez replikę Bramy Wolności, a także koncerty z udziałem gwiazd polskiej muzyki - to główne elementy uroczystych obchodów 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski, które zaplanowano na 2 lipca na wodzisławskim Rynku. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym w ramach Programu Niepodległa na lata 2017-2022. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Poznaj nasze propozycje na lipiec

Lipiec w Wodzisławskim Centrum Kultury to Akcja Lato pn. „Odkryj z nami podwodny świat” oraz premierowe tytuły w Kinie Pegaz. Lipiec to również jedna z najważniejszych imprez w Wodzisławiu Śląskim - "Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi" - Reggae Festiwal. Sprawdźcie szczegóły.

Kiszonki na Starym Mieście [FOTOGALERIA]

Truskawki z miodem oraz kalarepa z marchewką i rzodkiewką - tak własnoręcznie zrobione przetwory zabrali ze sobą uczestnicy warsztatów, które miały miejsce w sobotę, 18 czerwca na wodzisławskim rynku.

Miraż świętował swój jubileusz [FOTOGALERIA]

Tańczą już od 30 lat! Zespół Miraż świętował swój jubileusz, podczas którego swoje absolutnie imponujące taneczne talenty prezentowali wszyscy członkowie zespołu - od najmłodszych po najstarszych. Było porywająco!

III miejsce dla formacji Venus z WCK

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury 11 czerwca wziął udział w XVIII Festiwalu Tańca „Złote Sznurowadło 2022” w Libiążu. Formacja Venus zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej.