Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Podsumowanie wydarzeń kulturalnych w mieście

Cóż to był za rok! Koncerty plenerowe i zamknięte, pikniki, spotkania autorskie, wydarzenia sportowe, festyny, widowiska i wiele więcej. W 2022 roku oferta kulturalna Wodzisławia Śląskiego była niezwykle bogata i obfitowała w fantastyczne inicjatywy, które cieszyły się popularnością nie tylko wśród wodzisławian. Sprawdźcie podsumowanie wydarzeń kulturalny ubiegłego roku.

Zadbaj o chwilę dla siebie

Jeśli chcesz poczuć się lepiej we własnym ciele i nauczyć się w nie wsłuchiwać, już wkrótce będzie ku temu znakomita okazja. A wszystko to dzięki warsztatom „Uwolnij ciało”, które odbędą się 11 lutego o godz. 14.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dwugodzinne ruchowe zajęcia rozwojowe dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Małgorzata Karwot - instruktorka tańca i psycholożka.

Joga w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia z jogi prowadzone pod okiem Kariny Onak - wykwalifikowanego instruktora z kilkunastoletnim doświadczeniem. Ćwiczenia startują od lutego.

Kaligrafia z dobrym przekazem

Po ciepłym przyjęciu zajęć z kaligrafii, które znalazły się w zeszłorocznej ofercie Wodzisławskiego Centrum Kultury, wraz z nowym rokiem zapraszamy ponownie na spotkanie z Moniką Kruczek. Obędzie się ono 28 stycznia, w sobotę o godz. 10:00.

Nominacje w konkursie „Osobowość roku 2022”

Redakcja Dziennika Zachodniego ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku 2022. Wśród nominowanych w kategorii „Kultura” znalazły się Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz Elżbieta Lasocka, główna instruktor i choreograf wodzisławskiej formacji tanecznej SPIN z WCK. Zachęcamy do głosowania!

"Cudowna terapia" - znamy obsadę

Małżeński kryzys? Mamy na to „Cudowną terapię”! Leczymy śmiechem, analizujemy kryzysy małżeńskie i mamy najlepszego terapeutę na świecie. Zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury na przewrotną komedię terapeutyczną w gwiazdorskiej obsadzie. „Cudowna terapia” już 3 lutego o godzinie 19:00. Na publiczność czekają błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje, a może i happy end?