Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Ruszają eliminacje do festiwalu „Zostań idolem”

Lubisz śpiewać? Jeśli tak, ta propozycja jest dla Ciebie. W październiku odbędą się dzielnicowe eliminacje do festiwalu „Zostań idolem”, a wyłonieni laureaci wezmą udział w konkursie finałowym w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Kaligrafia bez tajemnic - warsztaty w WCK

Jesień to dobry czas na warsztaty poświęcone sztuce pięknego pisania. Już 22 października o godz. 10.00 w ramach cyklu „Tu i teraz” uczestnicy zajęć z kaligrafii będą mieli okazję wyciszyć umysł, skupiając się na precyzyjnym odwzorowywaniu liter. To cenna umiejętność zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz rzadziej piszemy ręcznie, a nasz warsztat piśmienniczy zastępuje klawiatura komputera.

"Pogłos Tour" w WCK [WYWAD]

Natalia Szroeder ze swoim najnowszym projektem muzycznym wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury. Już 16 października czeka nas koncert w ramach "Pogłos Tour". Przed rozpoczęciem trasy, udało nam się porozmawiać z wokalistką.

"Uwolnij ciało" już w październiku

22 października, w sobotę, o godz. 14.00 odbędą się ruchowe zajęcia rozwojowe z cyklu "Uwolnij ciało", podczas których uczestnicy pracować będą nad oddechem, relaksacją i emocjami w ruchu.

SPIN podwójnym Mistrzem Polski w tańcu towarzyskim

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający od 40 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury 24 września br. wziął udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Krasnymstawie. Formacje Venus oraz Shadow Dance zdobyły tytuł Mistrza Polski w swoich kategoriach tanecznych, a mini formacja Carmen przywiozła do Wodzisławia Śląskiego srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

Gramy dla małego Mikołajka

Formacja z czołówki polskiej sceny alternatywnej – Sorry Boys postanowiła wesprzeć starania o zebranie prawie 10 mln zł na najdroższy lek świata dla Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śląskiego. Już 23 września zespół wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Sięgnij po moc natury – warsztaty i wykład w WCK

Iście aromatyczne wydarzenie szykuje się tej jesieni w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach cyklu warsztatów „Tu i teraz”. 21 października o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie zielarskie „Życie w zgodzie z naturą” z Magdaleną Mildner (Krasatina Centrum Ziołolecznictwa), w ramach którego odbędą się warsztaty tworzenia peelingu cukrowego oraz wykład z aromaterapii. To świetna okazja ku temu, by nastroić się zapachami i wrażeniami na całą jesień.