Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Nowy kurs tańca dla dorosłych w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dorosłych na kurs tańca towarzyskiego, który prowadzi instruktor Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN. Zapisy odbędą się 28 września, we wtorek o godz. 19:15.

Filmowa jesień w Pegazie

Schyłek lata zbliża się nieubłaganie. Niedługo czeka nas ochłodzenie, ale… na szczęście tylko pogodowe, bowiem jesienna oferta filmowa Wodzisławskiego Centrum Kultury i kina Pegaz zapowiada się naprawdę gorąco.

Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego zawita ponownie do Wodzisławia Śląskiego

Już w niedzielę, 10 października będziemy mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym projekcie muzycznym. W Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny usłyszymy dzieła barokowych mistrzów – Telemana i Vivaldiego oraz kompozytorów współczesnych – Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil i Adama Wesołowskiego. Wszystko to w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. Współorganizatorem Festiwalu jest Wodzisławskie Centrum Kultury.

Koncertowo na rynku

Przed nami dwa ostatnie spotkania w ramach cyklu zatytułowanego "Brzmienie lata". 27 sierpnia od godz. 19:00 na wodzisławskim rynku brzmieć będą dźwięki bluesa z lekką domieszką fusion oraz jazzu. Wszystko za sprawą zespołu Blueset. Dwa dni później ze znanymi i lubianymi utworami wystąpi Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Organizatorem muzycznego cyklu jest Wodzisławskie Centrum Kultury.

Program WCK na wrzesień

Wrzesień naborami i kinem stoi! Nowy miesiąc, a wraz z nim mnóstwo ciekawych propozycji kulturalnych. Obok świetnych tytułów kinowych z plejadą gwiazd na ekranie, WCK zaprasza do grup zasilających Amatorski Ruch Artystyczny. Na chętnych czekają koła zainteresowań - od tańca, teatru po plastykę czy grę na instrumentach.

Zumba fitness w WCK

Od 6 września w Wodzisławskim Centrum Kultury ruszają zajęcia rekreacyjne pn. Zumba fitness. Odbywać się one będą w poniedziałki od godziny 18:15, a prowadzić je będzie Joanna Dziedzic ze Szkoły Tańca i Animacji Tańczymy.