Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Mobilny escape room w klimacie PRL. Weź udział w zabawie

Już 5 sierpnia w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” odbędzie się wydarzenie „W klimacie PRL”. W programie ogrom atrakcji, m.in. pokaz mody, motoryzacji, stoisko PEWEX, prywatka, przejazd autobusem Ikarus i coś, czego jeszcze nie było w naszym mieście. Mobilny pokój zagadek, tzw. escape room, nawiązujący do czasów PRL.

Zapisy na zajęcia w WCK

Wrzesień i październik to czas zapisów na zajęcia artystyczne w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wśród propozycji Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA znajdują się zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w aż 10 zakresach tematycznych od tańca, teatru, muzyki, folkloru i sztuk plastycznych po sensoryczne, biesiadne, instrumentalne, akrobatyczne i animacyjne. W tym roku szkolnym utworzonych zostanie 16 sekcji, a każda z nich podzielona zostanie na odpowiednie grupy wiekowe.

Spotkaj się ze Strażakiem Samem

"Przygoda na biwaku" już 24 września w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 50 tys. widzów! Tego dnia zaplanowane są aż dwa spotkania z tym ulubieńcem najmłodszych, o godzinie 10:00 oraz 12:30.

Repertuar kina na sierpień

Druga połowa wakacji to wciąż mnóstwo filmów w wodzisławskim kinie. Wakacyjne animacje dla dzieci, klasyka w kinie konesera czy ciekawe seanse dla dorosłych. Sprawdź tytuły w sierpniowym repertuarze Pegaza.

WLOT zabytkowej motoryzacji już 12 sierpnia

Przygotujcie się na ekscytujące wydarzenie, które już 12 sierpnia odbędzie się w naszym mieście! Parking miejski w dzielnicy Radlin II stanie się rajem dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji i customowych pojazdów. Przed nami zlot samochodowy - wydarzenie, którego nie można przegapić. Start o godzinie 14:00.

15 sierpnia wielkie otwarcie Balatonu!

Na ten dzień czekaliśmy niemal rok! Dzięki 12,8 mln zł, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład - Ośrodek Rekreacyjny Balaton został zmodernizowany, a teraz czeka nas wielkie otwarcie tej inwestycji po zmianach. We wtorek, 15 sierpnia br. na terenie obiektu czeka nas wydarzenie po brzegi wypełnione atrakcjami.

Reggae Festiwal 2023 już w sobotę!

Już w sobotę, 29 lipca odbędzie się 20. odsłona najgorętszego wydarzenia w regionie. Mowa oczywiście o Najcieplejszym Miejscu na Ziemi - Reggae Festiwalu. Przygotujcie się na ekscytujące koncerty i niezapomniane chwile spędzone wśród ludzi, dla których reggae to nie tylko muzyka, ale także sposób życia. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Aleja (ulica Bogumińska 8). Start o godzinie 17:00.