Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Widowiska jasełkowe w WCK

9 stycznia w Wodzisławskim Centrum Kultury miał miejsce XXIII Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych, w którym wzięło udział 9 zespołów teatralnych z wodzisławskich placówek oświatowych.

Cezik dzieciom w WCK

„Joł, joł Jowisz!” - tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego... Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci, a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Cezik dzieciom wystąpi na wodzisławskiej scenie już 27 maja 2023 r. To będzie kosmiczne wydarzenie!

XXVIII Wodzisławskie Spotkanie Kolędowe [FOTORELACJA]

Za nami XXVIII Wodzisławskie Spotkanie Kolędowe. W sobotnie popołudnie, 7 stycznia w murach kościoła WNMP wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki, śpiewane przez chóry z regionu, w tym wodzisławski Chór mieszany „Jadwiga”. To było naprawdę wyjątkowo spędzone popołudnie.

Finaliści „Idola” w utworze o marzeniach

Przygoda z projektem ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” dobiegła końca. Jego ostatnim etapem było nagranie utworu i realizacja teledysku. Uczestnicy poradzili sobie z tym zadaniem rewelacyjnie.

Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych w WCK

9 stycznia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych. Na scenie WCK wystąpią uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych, którzy zaprezentują widowiska jasełkowe takie jak: „Powitajmy Nowonarodzonego Mesjasza”, „Jeden zero dla nieba” czy „Betlejemski Cud".

Rok pełen sukcesów dla ARY

Początek Nowego Roku to czas podsumowań. Amatorski Ruch Artystyczny w 2022 wykonał kawał dobrej roboty, o czym mogą świadczyć wyniki. Zespoły ARA zorganizowały 111 wydarzeń kulturalnych, w tym pokazy sceniczne, przedstawienia i warsztaty dla szkół i przedszkoli, spotkania, wystawy, przeglądy, zawody, wyjazdy, itp.).

Zakopower kolędowo w WCK

Przed nami niezapomniany wieczór. Zakopower "Kolędowo" to niezwykła propozycja, która łączy w sobie bożonarodzeniową tradycję, świetną muzykę i góralską atmosferę. Zespół wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury już 21 stycznia o godzinie 19:00. Bilety w sprzedaży.

Leśne opowieści czyli ferie z WCK

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi beztroski czas dla wszystkich uczniów. Warto więc wykorzystać go w ciekawy i kreatywny sposób. Z pomocą jak zawsze przychodzi Wodzisławskie Centrum Kultury, które przygotowało ofertę na spędzenie tych dwóch tygodni. Od 16 do 29 stycznia 2023 roku trwać będzie Akcja Zima 2023, czyli artystyczne ferie w WCK. Tematyka zimowych zabaw oscylować będzie wokół leśnych opowieści, a na program akcji składają się warsztaty, wycieczki, baliki i projekcje filmowe.