Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Wystawa Konkursowa Kanarków i Ptaków Egzotycznych w WCK

Przed nami 72. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Na odwiedzających czekać będzie około 200 ptasich okazów. Wszystko to dzięki współpracy jednostki z Wodzisławskim Oddziałem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Za nami DzieJesie(ń) Festiwal [FOTORELACJA]

Niebanalnie przywitaliśmy jesień w naszym mieście. Schyłek lata w Wodzisławiu Śląskim był pełen smaków, kolorów, zapachów oraz unikatowych warsztatów. To wszystko za sprawą DzieJesie(ń) Festiwalu, który ponownie obył się na Rynku. Wydarzenie miało miejsce 17 września.

Teatr Szydełko z WCK z nagrodą „Słoneczniki 2022”

16 września br. wręczono nagrody pn. „Słoneczniki 2022” portalu czasdzieci.pl za najlepsze inicjatywy kulturalne dla dzieci i młodzieży do lat 14. W kategorii „ruch” decyzją kapituły jurorskiej statuetkę najlepszego odebrał Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury za spektakl „Paskuda”.

Kapela ZPiT Vladislavia poszukuje muzyków

Zespół Pieśni i Tańca „Vladislavia” działający w Wodzisławskim Centrum Kultury chętnie przyjmie muzyków do swojej kapeli. Wśród dotychczasowego składu jest młodzież licealna oraz studenci grających na instrumentach dętych i smyczkowych. Członkostwo w kapeli jest bezpłatne. Grupę prowadzi pani Katarzyna Nochcińska.

Druga odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu już w sobotę

Po raz drugi niebanalnie przywitamy jesień w naszym mieście. Schyłek lata w Wodzisławiu Śląskim będzie pełen smaków, kolorów, zapachów oraz unikatowych warsztatów. To wszystko za sprawą DzieJesie(ń) Festiwalu, który ponownie odbędzie się na Rynku, 17 września br.

Wypromujmy sobie festiwal „Zostań idolem”

24 września, w sobotę o godz. 11.00 w wodzisławskim Muzeum odbędą się warsztaty z promowania wydarzeń na Facebooku w ramach projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem”. Poprowadzi je Patryk Wikaliński, zaliczany do grona najlepszych fotografów mobilnych na świecie. Jeśli więc chciałbyś poznać sposoby i narzędzia na skuteczną promocję, a tym samym włączyć się w promowanie dzielnicowych eliminacji wokalnych festiwalu, nie może Cię tam zabraknąć.

Historia walki o ocalenie Notre Dame w Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seans z Cyklu Filmów Religijnych: „Notre Dame płonie”. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa we wrześniu na ekranie Pegaza.

Zuzanna Wójtowicz z wodzisławskiego Mirażu najlepsza w Europie

W ubiegły weekend zakończyły się Mistrzostwa Europy International Dance Organization w tańcu jazz i balet w Macedonii. Imponujący sukces odniosła na nich Zuzanna Wójtowicz, tancerka zespołu tanecznego Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury zostając Mistrzynią Europy w stylu balet w kategorii juniorskiej.