Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Za nami premiera "Paskudy" [FOTORELACJA]

Dzieci wspaniale zagrały dla dzieci i dorosłych. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury dziecięcy Teatr Szydełko zaprezentował premierowo swój najnowszy spektakl pt. "Paskuda".

Akcja „Dance for Ukraine” w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z zespołem tanecznym Miraż włącza się w akcję koordynowaną przez Polską Federację Tańca pn. „Dance for Ukraine”. Dzięki wsparciu i uprzejmości Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim już 12 marca w godz. 14:00 – 17:00 odbędą się otwarte warsztaty taneczne, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla Ukrainy.

Święto Teatru Małego Widza w WCK

Już 28 marca mali widzowie będą mieli swoje święto. Jak je będą celebrować? Jak co roku - teatralnie. Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach Święta Teatru Małego Widza zaprasza na spektakl „Paskuda”, połączony z warsztatami. Przedszkolaki i uczniowie klas I–III szkół podstawowych będą mogli zobaczyć przedstawienie w wykonaniu aktorów Dziecięcego Teatru Szydełko.

Pomoc dla Ukrainy - zbiórka w WCK

Przypominamy, że w trakcie spotkania z samorządowcami Wojewoda Śląski podał listę produktów oraz środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie, w tym oczekującym przed przejściami granicznymi. Wodzisławska zbiórka będzie kontynuowana w Wodzisławskim Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. Weekend nieczynne.

Stand-up'er Marcin Zbigniew Wojciech w WCK

Piętnaście lat na scenie, cztery miliony wyświetleń na YouTube i ponad 1500 występów na koncie. Przed Państwem wystąpi żywioł sceniczny i dusza towarzystwa – Marcin Zbigniew Wojciech – znany w całej Polsce aktor, konferansjer i stand-up'er. Komik pojawi się w sobotę, 23 kwietnia o 20:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Retro kino w Pegazie

Kolejne perełki amerykańskiego kina w ramach Festiwalu Kina Klasycznego już w marcu na ekranie wodzisławskiego kina. Rzadko pokazywane na dużym ekranie klasyki wytwórni Warner Bros. będą wyświetlane w Pegazie co miesiąc.