Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Śpiewasz? Weź udział w festiwalu „Zostań idolem”

Po raz piąty w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentują się młodzi, zdolni soliści z wodzisławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystko za sprawą Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”, który odbędzie się 10 listopada o godz. 17:00.

Wyniki "Para buch, teatr w ruch"

Ogrom emocji, teatralnego kunsztu i niezwykłej wrażliwości - tak podsumować można 10. jubileuszową edycję Przeglądu Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami "Para buch, teatr w ruch", który miał miejsce 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowało się prawie 230 uczestników między innymi z Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Częstochowy, Rybnika, Jastrzębia Zdroju czy Warszawy.

Rubens w trasie "Bardziej niż OK!"

6 nominacji do Fryderyków, trasa po letnich festiwalach, nowy, wakacyjny singiel … Rubens nie zwalnia tempa! Jesienią rusza w kolejną trasę koncertową pod nazwą ”BARDZIEJ NIŻ OK!", promującą jego ostatni album "Piosenki, których nikt nie chciał”. Artysta wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury już 28 października.

Spotkaj się ze Świętym Mikołajem w WCK

Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty? Na to pytanie dzieci znajdą odpowiedź podczas wydarzenia, na które z pewnością niecierpliwie czekają. Mowa oczywiście o mikołajkach, które w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się 3 grudnia, w niedzielę, o godz. 11:00.

Filmowe Mikołajki dla szkół

6 grudnia o godz. 9:00 uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję spotkać z wyczekiwanym gościem i otrzymać od niego upominek. Zanim jednak to nastąpi, dzieci zobaczą film „Jak zostać Świętym Mikołajem 3".

Za nami „Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali”

Cóż to był za wieczór! „Janosik”, „Czterdziestolatek”, „Wiedźmin”, „Skyfall”, „Na dobre i na złe”, „Dom z papieru” , „Friends” i wiele innych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem serialowych muzycznych interpretacji w wykonaniu Silesian Chamber Choir Ad libitum.

Smacznie i biesiadnie

Biesiadnie, z przytupem i na wesoło - tak spędziliśmy sobotni wieczór z Wodzisławskim Centrum Kultury. A to wszystko dzięki wydarzeniu, jakim była "Biesiada Śląska".