Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

,,Dziwna przygoda na sankach” opowiadanie z konkursu

Jedenastoletnia Alicja Wojs swoim opowiadaniem urzekła jury, a tym samym zajęła drugie miejsce w konkursie literackim "Zimowa opowieść". Konkurs ten odbył się w ramach "Ferii z innej bajki" organizowanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury. Gorąco zachęcamy do przeczytania tej krótkiej, ale jakże ciekawej historii.

Najnowszy numer Gazety Wodzisławskiej

Zachęcamy do lektury styczniowego wydania miesięcznika Gazeta Wodzisławska, który wraz z nowym rokiem zmienia nieco format, jak i będzie inaczej dystrybuowany.

Spektakl taneczny online „ImproWizja" w WCK

Improwizowane widowisko taneczne w wykonaniu artystów z Teatru Tańca Memento to kolejna, dobra propozycja Wodzisławskiego Centrum Kultury, którą będzie można zobaczyć w sieci w poniedziałkowy wieczór, 15 lutego o godz. 19.00. Transmisja jest bezpłatna.

KOSA „COOLturalnym gościem WCK”

Z pewnością to człowiek, który znalazł pomysł na siebie. Kazimierz „KOSA” Rychlikowski, bo o nim mowa, sprawił, że wielu pasjonatom sztuki tatuażu Wodzisław Śląski kojarzy się bardzo dobrze. To z jego inicjatywy powstało znane szeroko poza granicami naszego miasta, regionu i kraju studio tatuażu „Speak In Color”. A teraz ma ochotę na więcej! O swoich planach, ale i o początkach wodzisławianin opowie w poniedziałek, 8 lutego o godzinie 19:00. Rzecz dziać się będzie online, w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”.

Teatr na własny użytek [WYWIAD]

Zachęca do dyskusji, uwrażliwia, daje pewność siebie. Teatr! Jego wpływy znacznie wykraczają poza scenę. To, co oferuje, rzutuje na różne aspekty życia. Uszlachetnia je w wielu wymiarach. Pokazuje, że to, co towarzyszy twórczemu procesowi jest na równi ważne, co spektakularny efekt końcowy. A przekonuje o tym Dorota Krawczyk, pedagog i instruktor tworząca z miłośnikami Teatry „Szydło” i „Szydełko” w WCK.

Bajkowe ferie z WCK

„Ferie z innej bajki”, które Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało w formule online w okresie od 4 do 15 stycznia, obfitowały w wiele ciekawych propozycji aktywnego spędzania czasu.