Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Na zajęcia do WCK zapisało się ponad 900 osób

Oferta zajęć artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Mimo trudnego czasu, z jakim niewątpliwie przyszło nam się zmierzyć, do grup Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA zapisało się ponad 900 osób.

Aktorzy Teatru Szydełko nagrodzeni na Festiwalu „Dziatwa” w Łodzi

W dniach 4-7 października w Łodzi odbył się 43. Festiwal Teatrów Młodych „Dziatwa”, podczas którego Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentował najnowszy spektakl „Paskuda” w reżyserii Doroty Krawczyk. Nagrody indywidualne za osobowość sceniczną, naturalność i aktorski talent otrzymali Jan Kubica, Mateusz Krawczyk, Kamil Stefaniak oraz Tymoteusz Sokołowski. Były to jedyne nagrody aktorskie, które przyznano podczas festiwalu, w związku z czym sukces jest niemały.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Cykl projekcji filmowych dla przedszkoli i szkół podstawowych z Wodzisławia Śląskiego. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie Pegaz to filmy dostosowane do poziomów edukacji: przedszkoli oraz szkół podstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją. Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Koncert zespołu Baciary [FOTORELACJA]

To był wieczór z energią prosto spod samiuśkich Tater! Za nami spotkanie z zespołem Baciary! Zebrana publiczność bawiła się wyśmienicie w rytm takich przebojów jak: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", czy "Jak się bawią ludzie".

Natalia Szroeder w WCK

Natalia Szroeder ze swoim najnowszym projektem muzycznym wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury. Już 16 października czeka nas koncert w ramach "Pogłos Tour".

Zbiórka karmy dla wodzisławskiego przytuliska

Ostatnio obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Jest to doskonała okazja, by wspomóc Stowarzyszeniu Na Rzecz Zwierząt - Wodzisławskie psy i koty. W tym celu uruchomiamy zbiórkę karmy dla podopiecznych stowarzyszenia.

Poznaj nasze październikowe propozycje

Październik w Wodzisławskim Centrum Kultury to mnóstwo pozytywnych emocji, świetnych koncertów, ambitnych warsztatów, kolorowych wystaw i nieprzeciętnych przeglądów i tytułów filmowych. Koniecznie musicie być z nami!