Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

SPIN i Miraż z WCK nagrodzone na zawodach tanecznych w Pawłowicach

Zespoły taneczne działające w Wodzisławskim Centrum Kultury w ubiegły weekend przywiozły medale z VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „School Dance 2023”, które odbyły się 22 kwietnia br. w Pawłowicach. Klub Tańca Towarzyskiego SPIN zdobył srebrny medal, a zespół taneczny Miraż dwa złote medale, srebrny i brązowy.

Poznaj nasze propozycje na maj

Święto tańca, szereg warsztatów, premiera w Amatorskim Ruchu Artystycznym i świetne tytuły w Kinie Pegaz, czyli zbliża się maj w Wodzisławskim Centrum Kultury.

„poMOC” Teatru Tańca Memento

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na premierę wyjątkowego spektaklu pt. „poMOC” w wykonaniu Teatru Tańca Memento. Wydarzenie odbędzie się 14 maja o godz. 16:00. Reżyserem przedstawienia jest Małgorzata Karwot.

Koncert ZPiT Vladislavia w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, jakim będzie koncert „Wiara… Nadzieja… Miłość…” Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. Widowisko taneczno-wokalne z muzyką i tańcami ludowymi odbędzie się 3 czerwca o godz. 16:00.

KTT SPIN z czterema medalami

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury w ubiegły weekend wrócił do Wodzisławia Śląskiego z czterema medalami z ogólnopolskich festiwali tanecznych. Wśród nich znalazło się złoto, srebro oraz dwa brązowe medale i wyróżnienie.

ZPiT Vladislavia z główną nagrodą na Festiwalu Power 2023

W ubiegłą sobotę, 15 kwietnia Zespół Pieśni i Tańca „Vladislavia” zdobył I miejsce w kategorii „inspirowane folklorem; open 7-25 lat” podczas Power 2023 – Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Katowicach. Zespół reprezentował Wodzisławskie Centrum Kultury.

"Sztos: [FOTORELACJA]

Siedemnaście lat na scenie, dwadzieścia pięć milionów wyświetleń na YouTube i ponad tysiąc siedemset występów na koncie. Dla wodzisławskiej publiczności wystąpił żywioł sceniczny i dusza towarzystwa – Marcin Zbigniew Wojciech – znany w całej Polsce aktor, konferansjer i stand-up'er. Komik pojawi się w WCK 14 kwietnia.

Rozdano nagrody Powiatu Wodzisławskiego w dziedzinie kultury i sportu

Pięćdziesięcioro osób w tym siedemnaścioro ludzi kultury otrzymało w tym roku nagrody Powiatu Wodzisławskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Dziesięcioro z nich jest związanych z Wodzisławskim Centrum Kultury. Trzydzieści trzy nagrody trafiły na ręce osób związanych ze sportem.