Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

„Paranienormalni” w WCK rozśmieszą do łez

Jesień w Wodzisławskim Centrum Kultury dobrze się zapowiada, a to za sprawą trafnie skrojonych propozycji kulturalnych. Pierwszą z nich jest występ grupy „Paranienormalni”. Kabareciarze w swoim najnowszym programie „Bez znieczulenia” zafundują wodzisławskiej publiczności dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Zapraszamy do WCK już w piątek, 1 października o 17:30.

Teatr Polski z „Wyspą Kaliny” w WCK

Spotkaj się „twarzą w twarz” z ikoną PRL-u, Kaliną Jędrusik. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralny „Wyspa Kalina” w wykonaniu Teatru Polskiego z Bielska-Białej. Wydarzenie zaplanowane jest na sobotę, 23 października na godzinę 18:00.

Magiczny pokaz w WCK

Ta jesień zapowiada się czarująco. To z racji magicznego show, na które zaprosi Wodzisławskie Centrum Kultury już 13 września. Na wodzisławskiej scenie pojawi się jeden z najlepszych iluzjonistów młodego pokolenia w Polsce, finalista programu „Mam talent” - Bartosz Lewandowski. Bilety już w sprzedaży.

Lato z WCK upłynęło pod znakiem dobrej zabawy

W myśl hasła przewodniego Akcji lato „Mozaika brzmienia, kolorów i dobrych nastrojów”, jej uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Dwa miesiące wakacyjnej oferty Wodzisławskiego Centrum Kultury upłynęły pod znakiem twórczej zabawy.

ZPiT Vladislavia wyróżniona w konkursie pn. „Marka-Śląskie”

4 września br. odbyła się uroczysta gala 12. edycji konkursu „Marka-Śląskie” zorganizowanego przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Współorganizatorami konkursu byli TVP 3 Katowice, Radio Katowice oraz Polska Dziennik Zachodni. Wodzisławskie Centrum Kultury zostało wyróżnione, za działalność Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia.

„Skrzydlaty odlot” w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na znany i lubiany cykl „Rodzinne spotkania z teatrem”. 3 października, w niedzielę o godz. 16.00 dzieci będą mogły spotkać się z bohaterami spektaklu „Skrzydlaty odlot” w wykonaniu aktorów teatru „Kultureska”.

Zapowiedzi filmowe

W październikowym repertuarze nie zabraknie kina konesera, kina premierowego czy kina dzieci i kina seniora. Powraca także cykl filmów religijnych. Zapraszamy też na kino na Halloween.