Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Mikołajkowy konkurs plastyczny

Mikołajki – dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Właśnie z tej okazji Wodzisławskie Centrum Kultury ogłasza konkurs plastyczny „W fabryce Świętego Mikołaja”, w którym mogą wziąć udział dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat.

Piec Duo online w WCK

Muzyka stanowi clou ich życia. Tworzą zgrany duet zawodowo i prywatnie. Mowa o „Piec Duo" - Pawle i Patrycji Piecach, którzy będą muzycznymi gośćmi podczas internetowej transmisji Wodzisławskiego Centrum Kultury, już w poniedziałek, 23 listopada.

„Zostań idolem” z WCK

Lubisz śpiewać? Samotne recitale przed lustrem przestały ci wystarczać? Weź udział w Wodzisławskim Festiwalu Wokalnym „Zostań idolem” w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala nam przeprowadzić imprezy, jak to miało miejsce w zeszłym roku, na scenie WCK, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestnicy mogli podzielić się swoją muzyczną pasją w nieco innej formule.

Opozycja online w WCK

Wszystkich miłośników mocnego brzmienia, ostrej rock and rollowej nuty i muzyki niebanalnej z głębokim przekazem nie może zabraknąć w piątek, 27 listopada o godzinie 19:00 przed szklanymi ekranami. Tym razem Wodzisławskie Centrum Kultury zaprosiło do akcji #siećzkulturąwdomu zespół Opozycja.

Zgrany duet na scenie WCK

Przed nami kolejny wyjątkowy koncert Wodzisławskiego Centrum Kultury online! Tym razem śpiewająco zachwyci nas duet – wokalistka Maja Czyż w towarzystwie pianisty, Pawła Gwoździa. O tym, jak w ich wykonaniu brzmią standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej, przekonamy się już w sobotę, 5 grudnia o godzinie 18:00.

Zawieszona działalność WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zawiesiło do 29 listopada bieżącą działalność w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych oraz projekcji kinowych. Decyzja o zawieszeniu jest wynikiem wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w walce z wirusem COVID-19 przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego i obowiązuje od soboty 7 listopada.

Najnowszy numer Gazety Wodzisławskiej

Jesteście ciekawi, co ważnego dzieje się w Wodzisławiu Śląskim? W jaki sposób rozwijamy jego potencjał, co tworzymy i jakie mamy osiągnięcia? Sięgnijcie po najnowsze wydanie naszego miesięcznika.

Filmowy quiz patriotyczny

Z okazji Dnia Niepodległości zachęcamy do rozwiązania patriotycznego quizu filmowego, który specjalnie z tej okazji został przygotowany przez pracowników kina Pegaz.