Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Ralph Kaminski w WCK [FOTORELACJA]

Najwyższej jakości brzmienia, przyciągające uwagę choreografie i świetna scenografia, czyli Ralph Kaminski w Wodzisławskim Centrum Kultury. Ależ to było niesamowite wydarzenie!

Prezydent zaprasza do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do udziału w cyklu spotkań pn. „Wokół społeczności…”. Spotkania przyjmą formę panelu dyskusyjnego, który będzie doskonałą okazją do zadawania pytań, omówienia nurtujących nas spraw oraz dyskusji o kwestiach, które uczestnicy uznają za warte poruszenia. Pierwsze z nich odbędzie 23 lutego o godz. 17:00 w Pałacu Dietrichsteinów. Do rozmowy zapraszamy ludzi związanych z kulturą.

Cierpliwie i starannie, czyli kaligrafia w WCK

Chcesz doskonalić umiejętność pięknego pisania, a jednocześnie wyciszyć umysł, skupiając się na precyzyjnym odwzorowywaniu liter? Już 18 lutego o godz. 10.00 nadarzy się ku temu sposobność. Wszystko dzięki warsztatom kaligrafii, które tradycyjnie w Wodzisławskim Centrum Kultury poprowadzi Monika Kruczek (piekneslowa365.pl).

Warsztaty plastyczne z kotem Maurycym

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci na zajęcia z cyklu „Zabawy wokół kina”. Warsztaty plastyczne z bohaterami filmu „Zadziwiający kot Maurycy” odbędą się w sobotę, 18 lutego o godz. 14.00, a zaraz po nich, o godz. 15.00 można będzie śledzić ich losy w kinie Pegaz podczas seansu filmowego. Cykl „Zabawy wokół kina” to propozycja zachęcająca dzieci i młodzież do twórczego spędzania wolnego czasu z ulubionymi bohaterami z dużego ekranu.

"Cudowna terapia" [FOTORELACJA]

Błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje i trzy wspaniałe kreacje aktorskie. Za nami "Cudowna terapia", dzięki której udało się zażegnać wszelkie spory małżeńskie.

Artystyczne ferie w WCK dobiegły końca

Pora na krótkie podsumowanie tego, co działo się w ramach akcji „Zima w mieście – Leśne opowieści”. Warsztaty plastyczne, baliki, projekcje filmowe i inne atrakcje miały miejsce w WCK w okresie od 16 do 29 stycznia.

Święto Teatru Małego Widza w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Moje, nie moje” w wykonaniu Teatru Szydełko wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas szkół podstawowych w ramach Święta Teatru Małego Widza 27 marca br. na godz. 9:00 oraz 11:00. To pełna uroku historia, zabawna i wzruszająca, która bawi i uczy jednocześnie. Po spektaklu odbędą się animacje teatralne oraz pogadanka, a każdy widz na koniec otrzyma słodką niespodziankę.