Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Przed nami kolejna odsłona MASKI

Niewiele czasu pozostało do wyjątkowego corocznego wydarzenia w naszym mieście, które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 20 maja i potrwa do 25 maja br. Mowa o niebagatelnej imprezie pn. „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych.

Wodecki Tribute na bis

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wsłuchała się w prośby publiczności i wystąpi z koncertem poświęconym twórczości Zbigniewa Wodeckiego raz jeszcze. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 6 października o godz. 16:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

EkoPoranek w sobotę na rynku

Sobotę, 18 maja poświęcimy w Wodzisławiu Śląskim tematowi ekologii. Tego dnia cotygodniowy Wodzisławski Ekobazar wzbogacony zostanie o coroczny Kwiatobazar, ale też i specjalny event ekologiczny. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach sadzenia kwiatów czy robienia ekologicznych doniczek, ale także porozmawiać z przedstawicielami PWiK, Straży Miejskiej czy Policji. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00.

Spektakl SWUTW dla szkół i przedszkoli

Stowarzyszenie Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku w dniu 15 maja o godzinie 10.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentuje spektakl teatralny „Zamieszanie w Krainie Bajek” w wykonaniu amatorskiego teatru „Młodzi Duchem” działającego przy SWUTW.

Powiatowy Festiwal Kultury już 25 maja

25 maja na wodzisławskim Rynku, w godz 10:00-20:00, odbędzie się kolejna, VI już edycja Powiatowego Festiwalu Kultury. To barwne widowisko z udziałem wszystkich miast i gmin naszego powiatu.

Pojedynek Stand-uperów w WCK

Pojedynek Stand-up to impreza, która się już nigdy nie powtórzy - 4 komików na scenie i nowe świeże, niebanalne teksty. Jakie są zasady pojedynku? Każdy ze stand'uperów wybiera jeden temat, na który wszyscy muszą przygotować premierowy materiał. Zachęcające? I to jak! Zapraszamy już 27 maja do Wodzisławskiego Centrum Kultury, gdzie na treści będą się pojedynkować znane twarze sceny kabaretowej i stand-upowej.