Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Fide et Amore koncert finałowy [FOTORELACJA]

Cóż to była za uczta muzyczna! Koncert finałowy "Salve Regina" w Kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śląskim zakończył tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore.

Do zobaczenia w sieci

Wodzisławskie Centrum Kultury zostało beneficjentem projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. Na konkurs wpłynęły 422 wnioski. WCK znalazło się w gronie 60 grantobiorców, którym przyznano dofinansowanie. Na realizację projektu „Do zobaczenia w sieci” placówka pozyskała 151 tys. zł, co w efekcie pozwoli na podniesienie atrakcyjności oferty, wykorzystującej nowoczesne technologie cyfrowe.

Odeszła Irena Sauer

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. Ireny Sauer. Poetki, animatorki, metodyka kultury w zakresie programowania, upowszechniania i krzewienia autorskiego ruchu artystycznego. Entuzjastki śląskiej kultury, która z oddaniem pielęgnowała tradycje oraz dbała o zachowanie gwary.

Wernisaż wystawy kursantów kreARTywni_ w WCK

21 października o godz. 16.30 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac, które powstały w ramach konkursu zorganizowanego przez firmę Muku „Wesołe mydełka”.

4. edycja zawodów Akrobreak Masters w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się 4. edycja zawodów akrobatyki tanecznej organizowana przez Akrobreak przy współorganizacji Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wydarzenie zostało zaplanowane na 27 listopada.

Natalia Szroeder w WCK

Natalia Szroeder ze swoim najnowszym projektem muzycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury! Już 16 października "POGŁOS TOUR". Tego nie możecie przegapić!

Fide et Amore – w piątek koncert finałowy

Piątkowy koncert w Kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śl. zakończy tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore. Koncert finałowy "Salve Regina" rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wyśpiewaj sobie nagrodę

Realizacja projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” idzie pełną parą. Przez cały wrzesień w wodzisławskich szkołach odbywały się zajęcia, które przygotowywały uczestników do występów, a także poszerzały ich wiedzę i zdolności na wielu płaszczyznach.