Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Najlepsza szarlotka w mieście. Weź udział w konkursie

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najlepszą szarlotkę. Konkurs zostanie zorganizowany w ramach trzeciej odsłony DzieJesie(ń) Festiwalu. To wyjątkowa okazja, aby zaprezentować kulinarny talent oraz podzielić się smakiem mistrzowskich wypieków, w których główną rolę będą odgrywać jabłka. Wydarzenie odbędzie się 16 września na wodzisławskim Rynku.

Kaligrafuj, jeśli chcesz

Po wakacyjnej przerwie do Wodzisławskiego Centrum Kultury powraca cykl warsztatów poświęcony sztuce pięknego pisania. 23 września, w sobotę o godzinie 10.00 podczas dwugodzinnych zajęć zatytułowanych „Kaligrafuj, jeśli chcesz” można będzie poznać zasady kreślenia liter i obsługi takich narzędzi, jak brush pen i stalówka ścięta.

"Kokoszycki Piknik": warsztaty [FOTORELACJA]

Ależ to było miłe popołudnie! W niedzielę, 3 września w Kokoszycach odbyły się "Kokoszycki Piknik" oraz "Festyn pod kogutem". Zobaczcie, jak bawiliście się przy naszym stoisku warsztatowym.

Daria ze Śląska - Pierwsza Trasa

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskiej scenie muzycznej, która w bardzo krótkim czasie zdobyła wielką popularność. Piosenki Darii są pełne wrażliwości, szczerości i niepowtarzalnego nastroju. Ta wyjątkowa artystka już tej jesieni wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową, i tak pojawi się na deskach wodzisławskiej sceny, 1 grudnia o 20:00.

Za nami ARA!Fest [FOTORELACJA]

Występy zespołów tanecznych, teatralnych, animacje, konkursy dla dzieci, biesiada śląska, pokazy zespołów folklorystycznych z Bułgarii, Chorwacji, Turcji, Meksyku oraz Zimbabwe, plener malarski, warsztaty i strefy dla dzieci – to wszystko i wiele więcej Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk przygotowali w ramach zupełnie nowej inicjatywy, jaką była ARA!Fest, czyli festiwalu twórczości wodzisławskich zespołów artystycznych połączonej z Międzynarodowymi Dniami Folklorystycznymi „Śląskie bez granic. Festiwal Silesia 2023”.

Przed nami trzecia odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu

Jesień wcale nie musi być nudna! Po raz trzeci udowodnimy to podczas DzieJesie(ń) Festiwalu w sobotę, 16 września. Coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory można przejść z uśmiechem na ustach. Wodzisławski Rynek ponownie będzie pełen smaków, kolorów, zapachów oraz unikatowych warsztatów, a wydarzenie zakończymy niezwykłymi występami artystycznymi, których główną gwiazdą będzie koncert zespołu Łzy.

Już w sobotę ARA!Fest

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Amatorski Ruch Artystyczny „ARA” zapraszają wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, 2 września do wodzisławskiego parku. ARA!Fest połączona z Międzynarodowymi Dniami Folklorystycznymi potrwa od 16:00 do 21:00.

„Arcadia" - spektakl w ramach programu TEATR POLSKA

Wodzisławskie Centrum Kultury bierze udział w programie TEATR POLSKA, w ramach którego zaprasza na spektakl „Arcadia” w wykonaniu aktorów z Teatru KTO. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 17 września o godz. 19:00 w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Partnerem imprezy jest Stowarzyszenie "Nasz Wodzisław".