Aktualności

Nowa przygoda taneczna w WCK

Jeśli energia wyzwalana w tańcu daje ci niesamowita satysfakcję, skorzystaj z propozycji Wodzisławskiego Centrum Kultury. Ruszają zapisy na nowy kurs salsy kubańskiej i bachaty od podstaw. Zajęcia rozpoczną się 18 lutego i poprowadzą je doświadczeni instruktorzy z Havana Salsa Club.

Poznaj program Festiwalu Weselnego

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na szóstą edycję Festiwalu Weselnego, który odbędzie się w niedzielę, 16 lutego br. w godzinach od 13:00 do 17:00. Imprezę poprowadzą: Izabela Kapiasová – aktorka znana z takich ról serialowych jak Aldonka z „Przepisu na życie” czy Maryla z „M jak Miłość” oraz Tomasz Ciba – muzyk, konferansjer, prezenter radiowy.

“Piracka przygoda” w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Rodzinnych Spotkań z Teatrem. Tym razem dzieci wraz z rodzicami będą mogli przeżyć morską przygodę. Wszystko za sprawą Teatru Lalek Marka Żyły, który 23 lutego o godz. 16:00 wystawi spektakl marionetkowy „Piracka przygoda”.

Ależ to był koncert

Laureatka dwóch Fryderyków, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość. Daria Zawiałow, bo o niej mowa, dała popis swoich umiejętności scenicznych 2 lutego 2020 roku na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

„ŚpiewaMY” z sercem

I stało się. Znamy laureatów czwartej edycji Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” , który dedykowany jest osobom z niepełnosprawnościami. Wydarzenie to ponownie z powodzeniem współorganizowali: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim i Wodzisławskie Centrum Kultury.

Robert Kempa gościem WCK

Przez całe życie tworzymy o sobie opowieść. Budujemy ją za pomocą słów, obrazów i dźwięków. Ten ostatni z wymienionych środków wyrazu w sposób szczególny upodobał sobie Robert Kempa - basista, kompozytor - zachęcając innych do zanurzenia się w subtelną, muzyczną przestrzeń. O wrażliwości artysty przekonać możemy się już w poniedziałek, 17 lutego w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”. Spotkanie, składające się z rozmowy i koncertu, rozpocznie się o godzinie 18:00 na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Nauka to dla nich przyjemność

Prezentacja pełnych finezji konkursowych projektów, udział w tematycznych warsztatach, ale przede wszystkim niezła zabawa poprzez naukę złożyły się na kolejną, piątą już edycję wydarzenia YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca). Młodzi pasjonaci wraz z towarzyszącymi im opiekunami swoją kreatywnością chwalili się 25 stycznia. Rzecz działa się w Wodzisławskim Centrum Kultury, a poczynaniom uczestników przyglądał się inicjator wydarzenia Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata.