Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Mikołajkowy konkurs plastyczny [WYNIKI]

Konkurs plastyczny „W fabryce Świętego Mikołaja”, spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych Wodzisławian. Do Wodzisławskiego Centrum Kultury wpłynęło do 3 grudnia 50 prac plastycznych, które zachwyciły organizatorów pomysłowością i uzdolnieniami ich autorów.

Standardy jazzowe w WCK [FOTOGALERIA]

Maja Czyż, Paweł Gwóźdź i Łukasz Folwarczny - to ta trójka, bez wątpienia utalentowanych młodych twórców gościła na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, w sobotę 5 grudnia 2020 r. i raczyła nasze zmysły urokliwymi standardami jazzowymi. Koncert z transmisją na żywo odbył się w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. #wuceka

Piotr Sobik gościem WCK

Mówi, że fotograf to podróżnik. Chce zobaczyć świat, aby go poznać. By móc konstruować zatrzymane w kadrach ulotne o nim opowieści. Piotr Sobik, bo o nim mowa, fotograf, społecznik będzie „COOLturalnym gościem WCK” w poniedziałek, 7 grudnia o godzinie 19:00. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Katarzyna Rokowska-Szyroki nową dyrektor WCK

Stanowisko dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury zostało powierzone Katarzynie Rokowskiej-Szyroki, która do tej pory pełniła funkcję głównego specjalisty ds. promocji i kultury w Urzędzie Miasta.

Dzieli się tym, co najważniejsze [WYWIAD]

Nasycone, intensywne, z całą gamą emocji, fantastycznych relacji i rozczarowań – takie może być życie. I wydaje się, że powinno, jeśli chcemy, patrząc już z pewnej perspektywy, mieć pewność, że przeżyliśmy je w pełni. Co w życiu jest „naj…”? Momentów do takich rozważań nie brakuje. Bez wątpienia takim refleksjom sprzyja kolejna rocznica urodzin. Jeśli jest to 90. – tym głębsze i bardziej wartościowe mogą to być spostrzeżenia. A jeśli jubilatką jest Wanda Bukowska, możemy mieć pewność, że takie one są.

Mikołajkowy konkurs plastyczny

Mikołajki – dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Właśnie z tej okazji Wodzisławskie Centrum Kultury ogłasza konkurs plastyczny „W fabryce Świętego Mikołaja”, w którym mogą wziąć udział dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat.