Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Pozytywny ferment w dzielnicach

„Sztuka kiszenia – nasza wspólna pasja” to projekt Wodzisławskiego Centrum Kultury, który realizowany będzie w trzech dzielnicach Wodzisławia Śląskiego. Ruszamy już 7 maja w Kokoszycach, 28 maja odwiedzimy Wilchwy, a na Starym Mieście pojawimy się 18 czerwca.

Andrzej Poniedzielski wystąpi w WCK

Przed nami wspaniały wieczór kabaretowy. Dużo inteligentnej satyry, humoru i piosenki. Wszystko to w doskonałej oprawie mistrza słowa Andrzeja Poniedzielskiego. Ten ze swoim najnowszym programem „BA” wystąpi na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury już 24 maja o 19:00.

Tancerze Mirażu nagrodzeni na Mistrzostwach Polski

Zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury został wielokrotnie nagrodzony podczas Krajowych Mistrzostw IDO w tańcu Modern and Contemporary, Tap, Ballet, Belly i Acrobatic. Największym sukcesem mogą pochwalić się Zuzanna Wójtowicz, Mateusz Lenczyk oraz Wiktoria Erban.

Za nami premiera "Białego piórka" [FOTOGALERIA]

Poruszająca historia z trafnym morałem, pięknie dopasowane stroje, kolorowa scenografia i ciekawe dla oka efekty świetlne. Za nami premiera spektaklu "Białe piórko" w wykonaniu Teatru Tańca Memento.

Spektakl teatralny TTM „Zwier(z)ciadło” powraca

Taniec, światło, dźwięk, niezwykła choreografia, kostiumy... I te emocje! "Zwier(z)ciadło" na specjalną prośbę publiczności wraca na deski wodzisławskiej sceny. Teatr Tańca Memento wystawi go już pod koniec kwietnia.

„Tu i teraz” – cykl warsztatowy w trzech odsłonach

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu na trzy spotkania warsztatowe dedykowane młodzieży i dorosłym. Ruch, rękodzieło i kaligrafia – właśnie w obszarze tych zagadnień poruszać się będą uczestnicy warsztatów sygnowanych hasłem „Tu i teraz”.

Wystawa fotografii "Portret"

Nostalgiczna, różnorodna, zaskakująca - taka właśnie jest wystawa fotografii zatytułowana "Portret", której wernisaż miał miejsce 4 kwietnia w holu WCK.