Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Koncert Gwiazd Telewizji TVS

Sierpniowe koncerty plenerowe pokazały, że w Wodzisławiu Śląskim nie brakuje fanów muzyki biesiadnej. Specjalnie dla nich, z okazji 15-lecia telewizji, Wodzisławskie Centrum Kultury we współpracy z TVS organizuje Koncert Gwiazd. Wydarzenie będzie rejestrowane telewizyjnie.

Rodzinne popołudnie z tańcem w WCK

„30 lat na scenie” - tak zatytułowany jest koncert zespołu tanecznego Miraż, który odbędzie się w ramach „Rodzinnych spotkań z tańcem” 30 października o godzinie 16:00. Niedzielne popołudnie będzie okazją do obejrzenia ciekawych choreografii w wykonaniu małych i dużych tancerzy. Zobaczymy ich w typowych dla Mirażu stylach: show dance, jazz dance i modern dance. Familijna widownia przekona się, że taniec może być prawdziwą pasją i sposobem na życie.

Poznaj nasze listopadowe propozycje

Listopad w Wodzisławskim Centrum Kultury to dużo pozytywnych emocji, dobrej muzyki i ciekawych warsztatów. Nie zawiodą się również widzowie kina Pegaz.

Koncert Wiedeński „W świecie operetki”

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza publiczność w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara czy Imre Kalmana. To wszystko za sprawą Koncertu Wiedeńskiego – Johann Strauss Gala „W świecie operetki”, który odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2023 r.

Tancerki Mirażu z 3 złotymi medalami

W ubiegły weekend w Busku-Zdroju odbył się Turniej ligowy Polskiej Federacji Tańca: Open Polish Dance Cup 2022. Dwie tancerki z Wodzisławskiego Centrum Kultury, Ofelia Sobik i Wiktoria Sobala, zdobyły 3 złote medale w swoich kategoriach tanecznych w solo i duecie. Dziewczyny zostały przygotowane przez trener Izabelę Barską – Kaczmarczyk.

Para buch, teatr w ruch 28 października w WCK

Do tegorocznej edycji Przeglądu Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami „Para buch, teatr w ruch” zgłosiło się 6 grup teatralnych z Będzina, Rudy Śląskiej, Częstochowy, Wodzisławia Śląskiego i Mikołowa. Zapowiada się cudowne wydarzenie pełne teatralnych emocji w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Abelard Giza w WCK

Gotowi na dobry żart, ciętą riposta i mocną refleksję, o tym co nas otacza? Już 20 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich stand-uperów. Abelard Giza zawita z najnowszym programem „SAMERTAJM”. Tego nie można przegapić!

Natalia Szroeder "Pogłos Tour" [FOTORELACJA]

Cóż to było za niesamowite widowisko! Ona - niezwykle utalentowana i charyzmatyczna, show pełne spektakularnych efektów specjalnych i publiczność, która zadbała o doskonałą atmosferę. „Pogłos Tour” Natalii Szroeder na długo pozostanie nam w pamięci. Wielkie brawa!