Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Tego lata Kino Pegaz Was zaskoczy

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza widzów kina Pegaz na wakacyjne projekcje filmowe. Na wielkim ekranie nie zabraknie propozycji dla najmłodszych, miłośników polskiego kina czy poszukiwaczy ambitnych tytułów.

Miraż wrócił z medalami z Mistrzostw Polski w show i jazz dance

Jeden złoty medal, cztery srebrne i trzy brązowe znalazły się koncie tancerzy z zespołu tanecznego Miraż. Od 9 do 14 czerwca 2021 r. zespół z Wodzisławskiego Centrum Kultury brał udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w show i jazz dance w Szczawnie Zdroju. Zawody organizowane były przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.

Tabu na wodzisławskiej scenie [FOTORELACJA]

Scena zapłonęła! Nie mogło być inaczej. Poniosły nas dobre koncerty w wykonaniu świetnych artystów - naszych przyjaciół - zespołu Tabu. Ci wystąpili przed wodzisławską publicznością dwukrotnie.

„Festiwal Górnej Odry” w ten weekend

W pierwszy weekend wakacji zapraszamy na płytę wodzisławskiego rynku, gdzie przez dwa dni będzie trwał "Festiwal Górnej Odry". Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Wodzisławskie Centrum Kultury będzie częścią tego wydarzenia.

Kabaret Smile w WCK [FOTORELACJA]

Ależ to był wieczór w Wodzisławskim Centrum Kultury! Humor pierwsza klasa - taki wodzisławska publiczność uwielbia! To wszystko za sprawą naszych gości. Na scenie zaprezentowali się dobrze znani i lubiani kabaretowi goście - Kabaret Smile. Artyści wystąpili w swoim najnowszym programie "Tu i teraz". Rzecz działa się 11 czerwca 2021 r.

"Tu i teraz" było kreatywnie!

Wodzisławskie Centrum Kultury w piątek, 11 czerwca zaprosiło na warsztaty artystyczne z cyklu „Tu i teraz”. Za pomocą płatków szlagmetalu, farb, past oraz wycisków z foremek i odrobiny wyobraźni, uczestnicy stworzyli wiosenną dekorację - doniczkę w stary stylu. O inspirujący przebieg spotkania zadbała lokalna artystka, Julia Jarząbek - pasjonatka rękodzieła i dekoratorka. Zobaczcie jak przebiegały warsztaty.

Gala Akrobreak [FOTORELACJA]

22 czerwca uczestnicy grupy prowadzonej przez Marcina Kosta po prostu latali nad sceną. Akrobacje, gwiazdy, szpagaty, przejścia, mostki, przerzuty, salta – wszystko to w wykonaniu trzech grup uczęszczających do Akrobreak w WCK. Gala była okazją do zaprezentowania tego, czego młodzi akrobaci nauczyli się przez ostatni sezon, a także wręczenia upominków i dyplomów.