Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Kwartet saksofonowy na onlajnie

Jest ich czterech, łączy ich miłość do muzyki, wiele wspólnych muzycznych projektów i pasja grania na tym niezwykłym instrumencie, jakim jest saksofon. Saksoholicy, bo o nich mowa, pojawią się na Waszych ekranach w środę, 5 maja o godzinie 18:30. Wydarzenie dostępne będzie podczas bezpłatnej transmisji na żywo w Internecie na kanałach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Najnowszy numer Gazety Wodzisławskiej

Trwa dystrybucja kwietniowego wydania Gazety Wodzisławskiej. W miesięczniku przeczytamy m.in. o punktach szczepień powszechnych, dotacjach do wymiany źródeł ogrzewania, rekrutacji do Publicznych Przedszkoli oraz remontach obiektów należących do miejskich zasobów.

Chwila Nieuwagi na onlajnie w WCK

Folk, jazz i poezja – ten zespół łączy te wszystkie nurty, konsekwentnie tworząc własny, niepowtarzalny styl. Mowa o zespole Chwila Nieuwagi, który już 28 kwietnia o 19:00 będzie gościł na Waszych ekranach. Koncert pn. „Miszung” WCK bezpłatnie udostępni na swoich kanałach w Internecie.

Środek tygodnia z dobrym koncertem

Już w czwartek, 22 kwietnia o 18:00 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Just Friends – duetu saksofonisty i pianisty. Wydarzenie dostępne będzie podczas bezpłatnej transmisji na żywo w Internecie.

Zagłosuj na naszą "Osobowość roku 2020"

W tegorocznym plebiscycie Dziennika Zachodniego na "Osobowość roku 2020" nominację w kategorii "Kultura" otrzymała Dorota Krawczyk, pracownik Wodzisławskiego Centrum Kultury, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Zmiana terminu Gali Tanecznej

W związku z przedłużeniem rozszerzonych obostrzeń związanych z panującą pandemią Covid-19 m.in. na domy kultury Wodzisławskie Centrum Kultury podjęło decyzję o przeniesieniu terminu 19. Gali Tanecznej MIX z 18 kwietnia na 16 maja 2021 r.

Paweł Domagała na wodzisławskiej scenie

Paweł Domagała ponownie w trasie koncertowej! Muzyk i aktor będzie promował swój najnowszy krążek „Wracaj” na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Koncert odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca o godzinie 19:00. Bilety już w sprzedaży!

WCK ogłasza konkurs na mema

„Język na stadionach - język tolerancji” to tytuł projektu, na który WCK otrzymało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a zarazem temat konkursu na mema, który jest jednym z pierwszych działań w ramach dofinansowanego przedsięwzięcia.