Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Koncert Kaśki Sochackiej [FOTORELACJA]

Niewiarygodnie magiczny klimat, nieziemsko czarujący głos, kojąca serce muzyka, a jednocześnie ogrom pozytywnej energii. Do tego wspaniała gra świateł, odpowiednia akustyka i świeżość, jaką na muzycznej scenie niesie Kaśka Sochacka. Artystka zagrała dla kompletu publiczności w Wodzisławskim Centrum Kultury. I zostawiła nas w niewiarygodnych nastrojach.

Fisz Emade Tworzywo w WCK

Fisz Emade Tworzywo po ostatnich sukcesach powraca z najnowszym albumem "Ballady i Protesty". Fanów dobrego brzmienia, trafionych eksperymentów muzycznych i pełnych zaangażowania tekstów nie może zabraknąć w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa muzyków na wodzisławskiej scenie pojawi się 25 lutego 2022 r.

W WCK ferie ruszyły pełną parą

Za nami pierwsze warsztaty w ramach "Artystycznych ferii w WCK", których tematem przewodnim było malowanie na szkle. Co jeszcze przed nami? Wiele różnorodnych propozycji plastycznych, ruchowych i filmowych.

Premiera "Zwie(r)ciadła" [FOTORELACJA]

Teatr Tańca Memento zachwycił publiczność swym premierowym spektaklem „Zwier(z)ciadło”. Energia, rytm, kolor, ekspresja - to wszystko złożyło się na widowisko, które zostanie w nas na długo. Grupa utalentowanych tancerek, pod wrażliwym i uważnym okiem reżyserki, którą jest Małgorzata Karwot, potrafi snuć niebanalne opowieści. I o tym, przekonaliśmy się ponownie w minioną sobotę, 12 lutego.

Chce MI SIĘ – weź udział w konkursie plastycznym

Ferie to czas zabawy, także z naszymi zwierzakami. Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało z tej okazji konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od sześciu do ośmiu lat. Jego temat „Ferie z pupilem” nawiązuje do akcji „Zima w mieście”, w ramach której odbywać się będą warsztaty o kociej tematyce.

Śpiewająco, artystycznie i rodzinnie w WCK

Baśń Słowian Zachodnich będzie tematem przewodnim „Rodzinnych spotkań z teatrem”, na które Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę, 27 lutego o godz. 16:00. Tym razem publiczność będzie mogła zobaczyć program w wykonaniu aktorów z Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach „Śpiewająca Lipka - o dziewczynie i o królewiczu w krowiej skórze”, na który złożą się prezentacje sceniczne i warsztaty artystyczne.

Poznaj relaksacyjną moc głosu

W zabieganej rzeczywistości, mając na uwadze poprawę komfortu naszego życia, coraz częściej poszukujemy skutecznych sposobów na jej zrównoważenie. Nadmiar obowiązków, ale i wyzwań, stresujące sytuacje, pośpiech niejednokrotnie budzą potrzebę regeneracji naszego organizmu i to zarówno w sensie sprawności fizycznej, jak i psychicznej. Tu w sukurs przychodzi to, co płynie wprost z natury. Warto poznać relaksacyjną moc naturalnego głosu już 26 lutego w ramach kolejnej odsłony warsztatów z cyklu „Tu i teraz” w Wodzisławskim Centrum Kultury.

"Muzyka jest lekarstwem na dzisiejszy agresywny i niepewny świat..." [WYWIAD]

To będzie niewątpliwie bardzo dobry koncert. Fisz Emade Tworzywo już 25 lutego zawita do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Nam udało się porozmawiać z Bartoszem „Fiszem” Waglewskim, współtworzącym zespół. Gdzie grupa szuka inspiracji muzycznych, czym jest dla jej muzyków sukces i jaki przekaz będą mieli dla swojej publiczności? Na te i inne pytania odpowiedział nam właśnie Fisz.