Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Koncert edukacyjny ZPiT "Vladislavia"

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych na najnowszy koncert edukacyjny ZPiT „Vladislavia” pt. „Tatulkowy gołąb, czyli koncert na śląską nutę". Wydarzenie odbędzie się piątek, 22 kwietnia o godz. 9:00 i 10:30.

Rodzinnie i wesoło w WCK

„Paskuda” – czyli spektakl w wykonaniu młodych aktorów Dziecięcego Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury, to propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie. 27 marca o godz. 16:00 będzie miała miejsce kolejna edycja cyklu „Rodzinne spotkania z Teatrem”, podczas której poznamy pełną wdzięku i uroku historię o codziennych zmaganiach dorastających dzieci.

Spektakl dla szkół „Cel - pal”

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza młodzież klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich na znakomity spektakl Teatru Szydło pt. „Cel - pal”. Premiera spektaklu odbyła się 6 lutego i uzyskała bardzo dobre recenzje. Po pokazie odbędzie prelekcja dla młodzieży pn. „Młody człowiek przed wyborem”, dotycząca budowania własnego planu na przyszłość.

20. Wodzisławska Gala Taneczna MIX

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 20. Wodzisławską Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w sobotę, 21 maja.

Premiera spektaklu dla dzieci „Białe piórko” w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza małych i dorosłych widzów na premierę spektaklu „Białe Piórko” w wykonaniu dziecięcej grupy Teatru Tańca Memento. Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia, w sobotę o godz. 16:00.

Arkadiusz Żabka „COOLturalnym gościem WCK”

Zwykle to on staje za mikrofonem i zadaje dociekliwe pytania. Tym razem los się odwróci. Z Arkadiuszem Żabką, dziennikarzem, konferansjerem, moderatorem, społecznikiem i w końcu - wprawnym radiowcem, porozmawiamy nie tylko o radiu. A wszystko to w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”, które odbędzie się 21 marca. Początek, w punkt 18:00.

Za nami premiera "Paskudy" [FOTORELACJA]

Dzieci wspaniale zagrały dla dzieci i dorosłych. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury dziecięcy Teatr Szydełko zaprezentował premierowo swój najnowszy spektakl pt. "Paskuda".