Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Poznaj nasz czerwcowy program

Czerwiec w WCK szykuje się na bogato! W repertuarze znajdziecie propozycje imprez estradowych, jak koncerty czy kabarety, do tego kreatywne warsztaty i mnóstwo interesujących filmów w Kinie Pegaz. Czerwiec to również miesiąc premier grup należących do Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Rusza rekrutacja do projektu WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczęło realizację projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, w ramach którego odbędzie się szereg działań skierowanych do młodych osób realizujących swoje pasje w pozaszkolnych klubach sportowych oraz uczniów klas sportowych.

Najnowszy numer Gazety Wodzisławskiej

Trwa dystrybucja majowego wydania Gazety Wodzisławskiej. W miesięczniku przeczytamy m.in. o imprezach, jakie szykuje dla Was Wodzisławskie Centrum Kultury.

Nowy termin koncertu Tabu

Nowy termin koncertu. Z uwagi na Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Wodzisławskie Centrum Kultury przenosi koncert zespołu Tabu z 29 maja na 12 czerwca (godzina 19:00 oraz 21:00).

Nagroda dla Elżbiety Lasockiej z WCK

Elżbieta Lasocka - instruktorka i główny choreograf Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN, wieloletni pracownik Wodzisławskiego Centrum Kultury, została nagrodzona Nagrodą Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury.

Benefis Wandy Bukowskiej w czerwcu w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Vladisalvia pn. „Sła-Wa – Benefis Wandy Bukowskiej”. Koncert został zaplanowany na 19 czerwca o godz. 17:00.

Spektakl dla dzieci „Kraina Melodii”

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „Kraina melodii” w wykonaniu małych aktorów z Teatru Tańca Memento. Przedstawienie zostało zaplanowane na 13 czerwca, w niedzielę na godz. 18:00.

Miraż wrócił z medalami z Mistrzostw Polski w modern dance i balecie

Jeden złoty medal, dwa srebrne i brąz znalazły się koncie tancerzy z zespołu tanecznego Miraż. Od 12 do 14 maja zespół z Wodzisławskiego Centrum Kultury brał udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w tańca modern, contemporary oraz balet w Raszynie. Zawody organizowane były przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.