Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Poznaj nasze propozycje na maj

Maj w Wodzisławskim Centrum Kultury to mnóstwo ciekawych propozycji - od bogatej oferty filmowej, przez występ Andrzeja Poniedzielskiego, po największą imprezę taneczną w tej części Polski. Obok tego warsztaty kiszonkarskie, Festiwal Kultury Przedszkolnej oraz 40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia". Sięgnijcie po szczegóły.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „WODZISŁAW ŚLĄSKI - MOJE MIASTO” organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1.

Nowy numer Informatora

W naszym nowym wydawnictwie możecie liczyć na comiesięczną dawkę informacji z zakresu muzyki, teatru, kina, tańca, warsztatów, literatury, rozrywki czy historii regionu. Przed Wami wywiady, zapowiedzi, relacje, fotoreportaże z najważniejszych wydarzeń. Co miesiąc postaramy się podpowiedzieć, jak ciekawie, wesoło, aktywnie i różnorodnie możecie spędzać czas w powiecie wodzisławskim.

Festiwal Filmów Azjatyckich w Pegazie

Na przełomie kwietnia i maja kino Pegaz proponuje przegląd filmów Wong Kar Waia, jednego z największych mistrzów światowego kina, pokazywanych z odnowionych kopii, precyzyjnie odrestaurowanych pod kuratelą samego reżysera.

Dni Miasta powracają. I to jak! Na Maxxxa!

Na tę imprezę czeka wielu z nas. Wpisała się ona w kalendarz miejskich wydarzeń i naszą świadomość. W tym roku, po dwuletniej pandemicznej przerwie, znów spotkamy się podczas święta naszego miasta. W dniach 10-12 czerwca wspólnie będziemy świętować 51. Dni Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Orkiestra z zespołem FEEL dla Ukrainy [FOTORELACJA]

To było wyjątkowe wydarzenie! Ponownie Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa i Piotr Kupicha z zespołem Feel połączyli muzyczne siły. Cel był szczytny - pomoc naszym Sąsiadom. Koncert charytatywny "Serce dla Ukrainy" miał miejsce w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa z FEELem dla Ukrainy

Muzycy z Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej znów wystąpią na scenie razem z zespołem FEEL i Piotrem Kupichą. Zagrają dla Ukrainy na specjalnym koncercie charytatywnym w Katowicach. Koncert odbędzie się w piątek, 22 kwietnia br. o 18:30 w Pałacu Młodzieży.

40-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, jakim będzie koncert z okazji jubileuszu 40-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" pt. „Tu zaczyna się wielki świat”. Impreza odbędzie się 28 maja o godz. 15:00 oraz 18:00.