Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

„Nie Dejmy Sie” weźmie udział w Turnieju Zespołów Ludowych w Suszcu

5 listopada br. Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie” weźmie udział w XVIII Turnieju Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli “Jak ze Susca powandruje” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Zespół z Wodzisławskiego Centrum Kultury zakwalifikował się do przeglądu obok 18 innych zespołów regionalnych.

Kino na Dzień Niepodległości

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seanse z okazji Dnia Niepodległości. Na ten dzień przygotowano m.in. seanse filmu: „Orzeł. Ostatni Patrol”. Fascynująca opowieść o legendarnym okręcie podwodnym ORP „Orzeł” przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki, która została oparta na znanych już faktach, jak i na zupełnie nowych hipotezach zaginięcia okrętu.

Warsztaty z kaligrafii w WCK

19 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się kolejne warsztaty poświęcone sztuce pięknego pisania. Dwugodzinne zajęcia z kaligrafii w ramach cyklu "Tu i teraz" startują o godz. 10.00.

Koncert galowy ZPiT Vladislavia „Fedrowani w godce”

Stowarzyszenie „Vladislavia” wraz Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Koncert galowy z udziałem laureatów 12. edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce” odbędzie się 17 grudnia o godz. 16:00.

Finał konkursu "Zostań idolem" coraz bliżej

Eliminacje dzielnicowe do konkursu wokalnego organizowanego w ramach projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL "Zostań idolem" właśnie dobiegły końca. A to może oznaczać tylko jedno - przygotowania do wielkiego finału. A ten już 18 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Gwara śląska ma się dobrze

Pogodej z nami! Wodzisławskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem „Vladislavia” po raz 12. zapraszają na konkurs gawędziarski „Fedrowani w godce”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Udowodnili, że teatr niejedno ma imię

Ogrom emocji, teatralnego kunsztu i niezwykłej wrażliwości - tak podsumować można 9. Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami "Para buch, teatr w ruch", który miał miejsce 28 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowało się 120 uczestników z Wodzisławia Śląskiego, Rudy Śląskiej, Częstochowy, Mikołowa oraz Będzina.

Kolejny numer Informatora społeczno-kulturalnego

Do dystrybucji trafił kolejny numer Informatora kulturalno-społecznego. Odkryjecie w nim sporo ciekawostek ze świata kultury i rozrywki. W miesięczniku znajdziecie m.in. zapowiedź nadchodzącego koncertu Vito Bambino w WCK, relacje z koncertu Natalii Szroeder oraz wydarzeń kulturalnych w mieście, ciekawostki o zielonym sercu miasta - Parku Miejskim, polecajki filmowe i książkowe. Zapraszamy do lektury.