Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Na świąteczną nutę Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa [GALERIA]

W iście świąteczny klimat wprowadziła swoim występem Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Na "Koncert na Gwiazdkę", który odbył się 20 grudnia 2020 r. składały się znane standardy jazzowe, zagraniczne kolędy, niezapomniane pastorałki Bożonarodzeniowe, a także znane świąteczne przeboje.

Na świąteczną nutę zagra Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

Jak pozytywnie nastroić się na święta? Jak sprawić, by myśli koncentrowały się na tym, co brzmi radośnie i dobrze? Z pomocą przychodzi kolejne przedsięwzięcie online organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury. W niedzielę, 20 grudnia w transmisji na żywo wystąpią muzycy Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej wraz z wokalistkami. Wydarzenie pn. „Koncert na Gwiazdkę” jest kolejną odsłoną akcji WCK #siećzkulturąwdomu.

Godziny pracy WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury w okresie świąteczno-sylwestrowym pracuje w następujący sposób:

Najnowszy numer Gazety Wodzisławskiej

Zachęcamy do lektury miesięcznika Gazeta Wodzisławska. Wiele w nim informacji o trwających inwestycjach, pełnych energii pasjonatach i zajmujących wydarzeniach. Tkwiący w nich potencjał nadaje ton codzienności w naszym mieście.

Szlachetna Paczka w WCK

I ten rok przyniósł coś dobrego. W tegorocznej, 20. już edycji Szlachetnej Paczki, Weekend Cudów przypadł na 12 i 13 grudnia. Wodzisławskie Centrum Kultury wypełniło się pakownymi prezentami. Sporo wzruszeń i uśmiechów - takie emocje towarzyszyły wszystkim zaangażowanym.

„Canticum Novum” i „Camerata Nova” na wspólnej scenie

Ile mocy drzemie w głosach? Ile piękna mieści się w dźwiękach? O tym przekonamy się podczas koncertu, w którym wystąpią Młodzieżowy Chór Miejski „Canticum Novum” i Młodzieżowa Orkiestra „Camerata Nova”. Będzie to pierwsze w nowym roku wydarzenie online, do udziału w którym już 16 stycznia, o godzinie 18:00, zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury.