Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Przedłużamy termin nadsyłania memów

Nie zdążyliście zaprojektować mema na konkurs „Język stadionów - język tolerancji” ogłoszony przez WCK? Teraz macie ostatnią szansę, aby to nadrobić. Przedłużamy termin nadsyłania memów propagujących kibicowanie w duchu tolerancji. Na prace uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego czekamy do 14 lipca 2021 roku.

Akcja Lato z WCK

„Mozaika brzmienia, kolorów i dobrych nastrojów” - takie hasło przyświecać będzie tegorocznej Akcji Lato z Wodzisławskim Centrum Kultury. Jak sama nazwa wskazuje, oferta WCK przez dwa wakacyjne miesiące oscylować będzie wokół różnorodnej tematyki. Będzie artystycznie, filmowo, teatralnie i muzycznie.

„Flow” Teatru Tańca Memento [FOTORELACJA]

Dzięki grupie juniorek z zespołu Memento poczuliśmy prawdziwy flow! Na scenie zobaczyliśmy zabawę barwami, kolorami i wzorami, stanowiących metaforą tego, co dzieje się w naszym wnętrzu. Tancerze udowodnili, że dzięki wyrażaniu siebie jesteśmy w stanie flow – kwitniemy.

Kibicowanie bez hejtu - warsztaty w WCK

Za nami kolejne warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, na którego realizację Wodzisławskie Centrum Kultury uzyskało dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

WCK ogłasza konkurs na mema

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego mają niepowtarzalną okazję na stworzenie własnego mema i zaprezentowanie go szerszej grupie odbiorców. Wszystko dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Wodzisławskie Centrum Kultury, który jest częścią projektu dofinansowanego z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Benefis Wandy Bukowskiej [FOTORELACJA]

19 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury miało miejsce szczególne wydarzenie - koncert Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia „Sła-Wa" przygotowany z okazji Benefisu Wandy Bukowskiej. Wydarzenie poświęcone było twórczości oraz wieloletniej pracy założycielki ZPiT Vladislavia. Podczas koncertu mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie grupy tańczące w zespole z towarzyszeniem kapeli. Młodzi artyści zaprezentowali tańce ludowe ściśle związane z polskim folklorem oraz tańce narodowe i standardowe, bliskie sercu Wandy Bukowskiej. Nie zabrakło wspomnień, anegdot oraz podziękowań. Zwieńczeniem benefisu była miła niespodzianka dla zacnej jubilatki. Członkowie oraz sympatycy zespołu udali się z kwiatami pod okna Wandy Bukowskiej, a na całym osiedlu rozbrzmiało gromkie "sto lat" i inne przyśpiewki.

Koncert KTT Spin [FOTORELACJA]

20 czerwca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury tancerze KTT Spin zaprezentowali efekt swojej całorocznej pracy. Publiczność miała okazję zobaczyć choreografie w stylu latynoamerykańskim i standardowym w wykonaniu wszystkich grup tańczących w zespole. A wszystko to w ramach koncertu galowego „Taniec jest O.K". Najnowsze choreografie, przepiękne stroje, porywająca muzyka i imponujące umiejętności taneczne złożyły się na wspaniałe widowisko.