Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Festiwal Franciszkański w Wodzisławiu Śląskim

Trzy dni uczty duchowej na przełomie września i października czeka mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i okolic. Z okazji osiemsetlecia zatwierdzenia reguły św. Franciszka z Asyżu zaplanowano szereg atrakcji, wśród których znajdą się koncerty, warsztaty, wystawa oraz jarmark franciszkański.

Trzy Wzgórza Teatralnie już 17 września

Tegoroczny cykl "Dziewięć dzielnic, jedno miasto" dobiega końca. Już 17 września w Rodzinnym Parku Rozrywki odbędzie się ostatni event pn. "Trzy Wzgórza Teatralnie". W programie niezwykłe doświadczenie artystyczne. Tego dnia sztuka będzie na wyciągnięcie ręki. Przed wodzisławską publicznością zaprezentuje się Teatr KTO z Krakowa. Aktorzy zaprezentują spektakl "Arcadia". Przedstawienie inspirowane jest twórczością Tadeusza Różewicza. Na jakie atrakcje mogą jeszcze liczyć uczestnicy niedzielnego wydarzenia?

Zespół Łzy gwiazdą wieczoru podczas DzieJesie(ń) Festiwal

To będzie niebanalne, wyjątkowe powitanie jesieni w naszym mieście. Przed nami trzecia odsłona DzieJesie(ń) Festiwal. Wodzisławski Rynek nabierze pięknych kolorów. Wypełni się aromatycznymi zapachami, niezwykłymi smakami, ciekawymi warsztatami i niezapomnianymi występami. Uwieńczeniem tego wspaniałego dnia będzie koncert zespołu Łzy, który dostarczy ogromną dawkę muzycznych emocji. Na wydarzenie zapraszamy w sobotę, 16 września.

Klimat PRL-u zagości na Wilchwach już 9 września

Masz ochotę na niezapomnianą podróż do czasów, kiedy Polska przeżywała niezwykłą epokę – okres Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej? Będzie ku temu okazja już 9 września w dzielnicy Wilchwy. Spotkajmy się na terenach zielonych przy Krytej Pływalni "MANTA" (os. 1 Maja) i poczujmy klimat kultowych czasów PRL. W programie ogrom atrakcji, m.in. pokaz mody, wystawa motoryzacji, stoisko PEWEX, prywatka, przejazd autobusem Ikarus. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Amatorski Ruch Artystyczny czeka na Was

Wśród propozycji Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA znajdują się zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w aż 10 zakresach tematycznych od tańca, teatru, muzyki, folkloru i sztuk plastycznych po sensoryczne, biesiadne, instrumentalne, akrobatyczne i animacyjne. W tym roku szkolnym utworzonych zostanie 16 sekcji.

Legendarny Ikarus wyjedzie na wodzisławskie ulice

Na wodzisławskie ulice powróci pojazd legendarnej dla Polaków marki Ikarus! To jedna z atrakcji wydarzenia "W klimacie PRL", które odbędzie się już 9 września na os. 1 Maja, w dzielnicy Wilchwy, na terenach zielonych w okolicach Krytej Pływalni "MANTA".