Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Spektakl „Moje nie moje” na Rodzinnych Spotkaniach z Teatrem

Rodzinne Spotkania z Teatrem ponownie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Pod koniec kwietnia publiczność będzie miała okazję obejrzeć barwny spektakl "Moje, nie moje" w wykonaniu Teatru "Szydełko". Przepiękne kostiumy, urzekająca scenografia, wspaniała gra aktorska, doskonała muzyka i efekty specjalne to wszystko, czego możemy się spodziewać po tym wydarzeniu.

Mają wielkie serce do teatru! [FOTORELACJA]

Za nami premierowy spektakl "Moje nie moje" w wykonaniu Teatr Szydełko z Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Piękne kostiumy, rewelacyjna gra aktorska, urzekający dźwięk i światło. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem! Brawo "Szydełko"!

Premiera Szydełka już w sobotę

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na premierę spektaklu „Moje nie moje” w wykonaniu Teatru Szydełko, która będzie miała miejsce 25 lutego o godz.16:00. Ta pełna uroku historia rozbawi i wzruszy zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Treść spektaklu jest odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Przy kawie o literach

Przed nami kolejne warsztaty z kaligrafii. Dwugodzinne zajęcia odbędą się 11 marca, w sobotę o godz. 10.00 i tradycyjnie już poprowadzi je Monika Kruczek (piekneslowa.365.pl).

Detektywistyczne zabawy wokół kina

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Zabawy wokół kina”, które odbędzie się w niedzielę, 5 marca o godz. 14.00. W warsztatach plastycznych, nawiązujących tematycznie do fabuły filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”, mogą wziąć udział dzieci powyżej szóstego roku życia. Zaraz po nich, o godz. 15.00, spotkamy się z bohaterami filmu w kinie Pegaz.

Krótka Historia Polskiego Kina: „Pociąg”

Od początku roku w kinie Pegaz raz w miesiącu wyświetlany jest film w ramach cyklu Krótka Historia Polskiego Kina. Tym razem Pegaz wspólnie z Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają na projekcję filmu Jerzego Kawalerowicza. „Pociąg” 15 marca o 19:00.

Zadbaj o swoje ciało - warsztaty rozwojowo-ruchowe w WCK

Marzec to miesiąc szczególny dla kobiet, dlatego Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na specjalną edycję warsztatów „Uwolnij ciało”. Te cieszące się coraz większym zainteresowaniem cykliczne spotkania rozwojowe odbędą się już 4 marca o godzinie 15:00.