Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Smerfastyczny Dzień Dziecka w WCK

Któż z nas nie zna małych, niebieskich smerfów? Te sympatyczne postacie zawitają do Wodzisławskiego Centrum Kultury już 1 czerwca o godz. 16:00. A wraz z nimi zapraszamy dzieci z rodzicami, z dwóch powodów. Po pierwsze - chcemy wywołać uśmiech dzieci i zapewnić im super zabawę z okazji ich święta. A po drugie - cykl Rodzinnych Spotkań z Teatrem, w ramach których odbędzie się spektakl „Smerfy - czy Gargamel zostanie wujem Gargi?” to doskonała okazja na spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie.

II miejsce dla formacji Carmen z KTT SPIN

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury 26 maja br. udział w XX Jubileuszowym Festiwalu Tańca „Złote Sznurowadło 2024” w Libiążu. Formacja Carmen zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

„Nie Dejmy Sie” na Festiwalu Aktywności Senioralnej

W ubiegły piątek, 24 maja br. Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie” wystąpiła na III Festiwalu Aktywności Senioralnej w Orzeszu, który uświetnił II Targi Senioralne Powiatu Mikołowskiego. Imprezie patronował Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz Burmistrz Orzesza Mariusz Oleś. Zespół reprezentował miasto Wodzisław Śląski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

Koncert Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN pn. „Taneczne opowieści”. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca o godz. 17:30. Widzowie zobaczą choreografie wszystkich formacji SPINu, od dziecięcych, poprzez młodzieżowych po formacje osób dorosłych. To będą niezapomniane, taneczne emocje.

Wodzisławska Noc Świętojańska zachwyci po raz siódmy

To już tradycja, bo po raz siódmy spotkamy się podczas jednego z najpopularniejszych wydarzeń w mieście. Mowa o Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej, która 21 czerwca w godzinach 17:00-22:00 zagości w Parku Zamkowym. I w tym roku nie zabraknie atrakcji, które umożliwią mieszkańcom spędzenie tego wieczoru w wyjątkowy sposób.

II miejsce dla Teatru Szydełko

Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył II miejsce na XXVIII Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach. Grupa ze spektaklem „Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych” wystąpiła obok teatrów z Cieszyna, Luboszyc, Mysłowic, Zabrza, Głogówka, Rybnika i innych.

Spektakl Teatru Tańca Memento dla szkół i przedszkoli

Wyobrażaliście sobie czasem, co by było gdyby...? To odniesienie do naszych marzeń świetnie obrazuje nowy spektakl Teatru Tańca Memento. Widowisko dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych będzie miało miejsce 6 czerwca o godz. 9:00 i 11:00.