Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

To będzie „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”

Przed nami najcieplejszy dzień w roku. To za sprawą wydarzenia, które od lat przyciągało tłumy do Wodzisławia Śląskiego. W tym roku nie może być inaczej. Przed nami 18. edycja „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu”. Widzimy się 24 lipca na stadionie miejskim przy ul. Bogumińskiej. Grubson, Tabu, Sidney Polak i inni zadbają o gorącą atmosferę. Całość poprowadzi Cheeba.

WCK przyznało wyróżnienia w konkursie

Wodzisławskie Centrum Kultury rozstrzygnęło konkurs na mema „Język stadionów - język tolerancji”. W zabawie wzięli udział uczniowie wodzisławskich szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu było propagowanie kibicowania w duchu tolerancji i zasad fair play oraz rozbudzanie kreatywności plastycznej i językowej wśród młodych mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Warsztaty architektoniczne w WCK

Co to jest miasto? Co się w nim znajduje? Dlaczego niektóre miasta są piękne, a inne nie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą architekci ze szkoły rysunku i malarstwa kreARTywni podczas warsztatów „Budowanie makiety miasta z naturalnych surowców" organizowanych w ramach “Akcji lato” z WCK. Już w najbliższy piątek, 16 lipca o godz. 10.00 instruktorzy przybliżą dzieciom tematy związane z tożsamością i odpowiedzialnością za najbliższe otoczenie oraz świadomości na temat kultury materialnej i dziedzictwa architektonicznego naszego miasta. Zajęcia odbędą się w formie nauki poprzez inspirującą zabawę. Dzieci zamienią się na chwilę w „architektów miasta” i sami stworzą model fragmentu miasta idealnego, spełniając przy tym swoje marzenia.

Trwa Akcja Lato w WCK

Za nami już pierwsze zajęcia w ramach „Akcji lato” z WCK. Uczestnicy mieli okazję tworzyć różne formy mozaiki, wykonywać prace plastyczne z kotem w roli głównej, a także ozdabiać drewniane elementy dekoracyjne.

Oświadczenie w sprawie organizacji festiwalu NMNZ

Naszym wielkim marzeniem było zorganizowanie w tym roku festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. Festiwalu z najlepszą publicznością, charyzmatycznymi gwiazdami i wspaniałą, jak zawsze, atmosferą. Festiwalu, który po kilkunastu miesiącach obaw, obostrzeń, ludzkich dramatów, niepewności przyniósłby nam wszystkim nadzieję i radość.

Koncert Pawła Domagały [FOTORELACJA]

Za nami fenomenalny koncert Pawła Domagały, który promując najnowszy krążek "Wracaj", gościł na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Było pięknie i dźwięcznie. Na takie chwile czekaliśmy z utęsknieniem! Zdjęcia: Magdalena Szymańska

Festiwal Górnej Odry [FOTORELACJA]

Występy artystyczne, kiermasz książek i płyt, animacje i wiele, wiele więcej. To wszystko działo się w ramach Festiwalu Górnej Odry 26 i 27 czerwca 2021 r. na wodzisławskim rynku. Zespoły ARA z Wodzisławskiego Centrum Kultury też tam były.