Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

XX Gala Taneczna MIX - harmonogram

Już 21 maja w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się XX. edycja Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX. Do przeglądu zgłosiło się 79 formacji z całej południowej Polskich co daje łącznie niespełna 1000 tancerzy.

Retro kino w Pegazie

W maju w kinie Pegaz wyświetlimy kolejne arcydzieła amerykańskiego kina w ramach cyklu Festiwal Kina Klasycznego. Seanse rzadko pokazywanych na dużym ekranie klasyków wytwórni Warner Bros. to propozycja, z której warto skorzystać.

Sztuka kiszenia w Kokoszycach [FOTORELACJA]

Działo się w Kokoszyce - Dzielnica Wodzisław Śląski. Wszystko za sprawą projektu "Sztuka kiszenia - nasza wspólna pasja". Uczestnicy wzięli udział w warsztatach opracowania marki lokalnego produktu, a następnie kisili młodą kapustę z koperkiem i czosnkiem oraz kalafior. O dobry humor i oprawę muzyczną zadbał zespół Kokoszyczanki.

Marcin Giba i jego „Podniebne Obrazy” w WCK

Na ziemskie okazałości patrzy z dystansem. To swoiste spojrzenie i obrazy, jakie są jego efektem, zyskały uznanie w świecie fotografii, a jemu samemu pozwoliły wrócić do korzeni pracy twórczej. Z Marcinem Gibą, wszak o nim mowa, fotografem z ponad dwudziestoletnim stażem, autorem „Podniebnych Obrazów” spotkamy się 23 maja o godz. 19:00, w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”.

30-lecie Zespołu Miraż w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncerty z okazji 30-lecia Zespołu Tanecznego Miraż. Wydarzenie zostało zaplanowane na 18 czerwca na godz. 15:00 i 18:00.

Powraca Festiwal Kultury Przedszkolnej

Po dłuższej przerwie sceną Wodzisławskiego Centrum Kultury zawładną przedszkolaki. Już 25 i 26 maja w godzinach od 9:00 do 14:00 najmłodsi zaprezentują swoje artystyczne talenty. Przed nami dwa dni artystycznych zmagań wodzisławskich przedszkolaków, które obfitować będą w inspirujące inscenizacje teatralne, muzyczne oraz taneczne.

Majówka w Pegazie

Nie masz pomysłu na długi majowy weekend? Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Pegaz na filmową majówkę.

KTT SPIN jedzie na przeglądy taneczne

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury planuje w maju udział w dwóch konkursach tanecznych. 14 maja formacje Mini Shadow Dance oraz Carmenki wezmą udział w „XIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Pszów 2022”, a 22 maja formacja Venus i Carmen zawalczy o podium podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży „Dzieci, dzieciom – bez barier”.