Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Zagłosuj na naszą "Osobowość roku 2020"

W tegorocznym plebiscycie Dziennika Zachodniego na "Osobowość roku 2020" nominację w kategorii "Kultura" otrzymała Dorota Krawczyk, pracownik Wodzisławskiego Centrum Kultury, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia

Wodzisławskie Centrum Kultury zgodnie z nowymi obostrzeniami w walce z wirusem COVID-19, wprowadzonymi przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, przedłuża okres tymczasowego zawieszenia bieżącej działalności w zakresie organizacji stacjonarnych wydarzeń kulturalnych oraz projekcji kinowych. Decyzja ta obowiązuje do 25 kwietnia 2021 r.

Zmiana terminu Gali Tanecznej

W związku z przedłużeniem rozszerzonych obostrzeń związanych z panującą pandemią Covid-19 m.in. na domy kultury Wodzisławskie Centrum Kultury podjęło decyzję o przeniesieniu terminu 19. Gali Tanecznej MIX z 18 kwietnia na 16 maja 2021 r.

Paweł Domagała na wodzisławskiej scenie

Paweł Domagała ponownie w trasie koncertowej! Muzyk i aktor będzie promował swój najnowszy krążek „Wracaj” na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Koncert odbędzie się w sobotę, 8 maja o godzinie 19:00. Bilety już w sprzedaży!

WCK ogłasza konkurs na mema

„Język na stadionach - język tolerancji” to tytuł projektu, na który WCK otrzymało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a zarazem temat konkursu na mema, który jest jednym z pierwszych działań w ramach dofinansowanego przedsięwzięcia.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Świętujmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony na całym świecie 27 marca już od 60 lat! W tym trudnym czasie życzymy twórcom zaskakujących pomysłów, znakomitych realizacji i artystycznego spełnienia, widzom niezapomnianych doznań teatralnych.

Grzegorz Meisel „COOLturalnym gościem WCK” [FOTOREACJA]

O sztuce, która zadowala wyrafinowane smakowe zmysły, o fotografii, która uczy uważności i o relacjach z drugim człowiekiem, które pięknie wzbogacają codzienność z pasją opowiadał Grzegorz Meisel podczas kolejnej odsłony wydarzenia „COOLturalny gość WCK”.