Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Michał Leja w programie "Chciałbym się mylić"

Jesienna ramówka Wodzisławskiego Centrum Kultury czas start! Na pierwszy ogień rzucamy występ stand-upera Michała Leji. Ten pojawi się ze swoim najnowszym programem „Chciałbym się mylić” już 20 września. Fanów mocnego żartu nie może z nami zabraknąć.

Nowy kurs salsy kubańskiej

Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Havana Salsa Club zapraszają nowy kurs salsy kubańskiej i bachaty od podstaw. Nowa grupa startuje od 19 września br., we wtorek o godz. 19:00. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Trzy Wzgórza Teatralnie [FOTORELACJA]

W niedzielę, 17 września w dzielnicy Trzy Wzgórza zakończyliśmy cykl wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”. Ostatnia impreza cyklu poświęcona została teatrowi, który był tematem przewodnim wydarzenia i królował tego dnia w Rodzinnym Parku Rozrywki.

Wyjątkowa odsłona DzieJesie(ń) Festiwalu za nami

W ubiegłą sobotę, 16 września po raz trzeci w Wodzisławiu Śląskim wyjątkowo powitaliśmy jesień! To wszystko za sprawą niezwykle klimatycznego wydarzenia, jakim jest DzieJesie(ń) Festiwal. Tego dnia dopisała nie tylko piękna, słoneczna pogoda, ale także wodzisławianie oraz mieszkańcy okolicznych miast, którzy pojawili się na Rynku.

Sprawdź program DzieJesie(ń) Festiwalu

Już po raz trzeci powitamy jesień w wyjątkowy sposób. Nadchodzący koniec lata w naszym mieście, obfitować będzie w bogactwo smaków, aromatów, kolorów i niesamowitych warsztatów. To wszystko dziać się będzie w ramach DzieJesie(ń) Festiwalu, który odbędzie się 17 września na wodzisławskim Rynku. Z nami jesień nabierze wyjątkowego uroku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

„Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali” w WCK

Któż nie zna dźwięków z takich seriali jak „Janosik”, „Czterdziestolatek”, „Wiedźmin”, „Skyfall”, „Na dobre i na złe” czy „Dom z papieru” i „Friends”? Utwory popularne i świetnie znane, ale w wyjątkowych aranżacjach będziemy mogli usłyszeć już 22 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. To za sprawą wyjątkowego koncertu „Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali” w wykonaniu Silesian Chamber Choir Ad libitum/Śląskiego Chóru Kameralnego „Ad libitum” pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek.

Wyjątkowe menu na DzieJesie(ń) Festiwal

To smakowe wydarzenie nie może umknąć uwadze miłośnikom dobrego jedzenia. 16 września br. jesień zagości nie tylko na Rynku, ale i w okolicznych restauracjach. Wszystko to w ramach trzeciej odsłony DzieJesie(ń) Festiwalu. Szefowie kuchni dołożą wszelkich starań, aby zadowolić podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy. Skomponowali wyjątkowe menu, dedykowane wydarzeniu. Jedno jest pewne, będzie naprawdę smacznie!

Koncert Muzyki Filmowej w WCK

Wspaniałe widowisko dla miłośników muzyki filmowej szykuje Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa, która w tym roku świętuje 10-lecie istnienia. 19 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury zabrzmi muzyka prosto z ekranu. Kompozycje z „Gry o tron”, „Jamesa Bonda” czy filmu „Rocky Balboa” to tylko przedsmak tej muzycznej uczty, a tą muzycy zaserwują dwukrotnie, o godzinie 16:30 i 19:30.