Telefon: 32 455 48 55

Aktualności

Powalczą o tytuł idola

Sanah, Roksana Węgiel, Ralph Kamiński, Edyta Górniak, Adam Mickiewicz, Michael Jackson – utwory między innymi tych twórców usłyszymy już 18 listopada podczas konkursu finałowego ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem”.

Mikołajkowy koncert KTT SPIN w WCK

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN zaprasza na wyjątkowy, mikołajkowy koncert taneczny 7 grudnia na godz. 17:30 do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Prócz pokazów tanecznych na małych widzów czekać będzie św. Mikołaj.

Artyści z WCK z nagrodą Prezydenta Miasta w dziedzinie Kultury

15 listopada podczas uroczystej gali w Pałacu Dietriechsteinów Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego wręczył nagrody w dziedzinie kultury i sztuki za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wśród nagrodzonych znalazły się osoby związane z Wodzisławskim Centrum Kultury: Karolina Gajewska, Robert Czech oraz Zuzanna Wójtowicz.

Weź udział w konkursie na stroik świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas wypełniony rodzinnym ciepłem i bliskością, a także aromatem świeżej choinki, smakowitych potraw, niezapomnianej atmosfery i jedynych w swoim rodzaju ozdób, często wykonywanych przez nas samodzielnie. W Wodzisławiu Śląskim nie brakuje osób, które każdego roku przygotowują wyjątkowe dekoracje świąteczne. Prezydent Mieczysław Kieca już po raz siódmy zaprasza wodzisławian do udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny.

„Nie Dejmy Sie” w finale konkursu „Śląskie drogi do Polskości”

Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie” z Wodzisławskiego Centrum Kultury zasiliła grono 10 finalistów konkursowego projektu „Polskie Drogi do Polskości” organizowanego przez Fundację Instytut Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki. Zespół zaprezentował piosenkę autorstwa śp. Ireny Sauer pt. "Łodpustowe serca".

Wytańcz swoje emocje w WCK

26 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury będzie kolejna okazja ku temu, by odzyskać swoje ciało, uwolnić je od zmęczenia, napięć i stresu. Wszystko to za sprawą warsztatów rozwojowo-ruchowych dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi, Małgorzata Karwot – instruktorka tańca i psycholożka.