Telefon: 32 455 48 55

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

Orkiestra podczas występu

Orkiestra powstała w połowie stycznia 2013 r. Ma za sobą wiele występów, m.in. na dużej scenie podczas Dni Wodzisławia Śląskiego. Nowe aranżacje światowych hitów wpadające w ucho, a zarazem ambitny repertuar, to cechy charakterystyczne tej grupy.

 

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa to grupa pasjonatów muzyki, w skład której wchodzą uczniowie, absolwenci i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara oraz muzycy związani z Wodzisławiem Śląskim, absolwenci Akademii Muzycznych z Katowic, Krakowa, Łodzi czy Wrocławia. Grupa spotyka się na co dzień w Wodzisławskim Centrum Kultury. Powstała w 2013 roku z inicjatywy Marka Soboty, muzyka, pedagoga, instruktora kultury. Zrzesza około 30 członków.

Grupa z założenia miała różnić się od typowych orkiestr dętych. Miała wyjść poza sztampowe ramy. I to udało się osiągnąć. Przede wszystkim wodzisławska orkiestra ma bardzo bogaty skład pod względem instrumentów. W orkiestrze usłyszymy skrzypce, altówkę, klarnet, flet, obój, saksofon altowy, tenorowy, trąbki, puzony, gitarę basową, gitarę elektryczną, perkusję i klawisze. Z orkiestrą śpiewają obecnie dwie wokalistki, Roksana Ostojska i Alicja Tarasek.

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa uświetnia swoimi występami najważniejsze uroczystości miejskie takie jak m. in. uroczystość wręczania nagród św. Wawrzyńca, Święto Konstytucji 3 maja, Święto Niepodległości 11 listopada, Dzień Strażaka, Marsz dla Życia i Rodziny, Dzień Górnika. Ponadto Orkiestra gra swoje koncerty podczas takich wydarzeń kulturalnych jak Dni Wodzisławia Śląskiego, Jarmark Bożonarodzeniowy, Piknik Militarny, Letnie Muzykowanie, koncerty w ramach wodzisławskiego Oktoberfestu, koncerty noworoczne w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim. Grupa ma na swoim koncie również współprace zagraniczne jak. np. wspólne koncertowanie z młodzieżową orkiestrą z niemieckiego Frensztatu w ramach Festiwalu Organizacji Pozarządowych oraz koncertowanie w czeskiej Ostravie z repertuarem kolędowym.

Orkiestra co roku daje kilkanaście koncertów.

O wyjątkowości Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej świadczą przede wszystkim muzyczne współprace z profesjonalnymi muzykami takimi jak Marcin Wyrostek i zespół Corazon oraz Zespół Feel i Piotr Kupicha. Orkiestra w kolaboracji z nimi stworzyła całkowicie nowe aranżacje popularnych utworów na orkiestrę. Wspólnie dawali koncerty dla publiczności umożliwiając młodym muzykom - amatorom, zmierzenie się z profesjonalną sceną i zawodowymi artystami.

Ideą orkiestry jest promowanie młodych talentów muzycznych, łączenie umiejętności amatorów z zawodowcami, wszechstronny rozwój muzyczny dzieci i młodzieży oraz edukacja muzyczna.

 

UWAGA! Zapisy na zajęcia odbywają się bezpośrednio u instruktora zajęć w wyznaczonym dniu i godzinie. Następnie po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu do grupy należy zarejestrować się w bazie uczestników za pośrednictwem portalu Strefa Zajęć. Szczegółowa instrukcja zapisu znajduje się na stronie internetowej WCK <tutaj>. 

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać w Dziale Amatorskiego Ruchu Artystycznego WCK pod numerem telefonu 32 4554855 (wew. 27) lub e-mail: ara@wck.wodzislaw.pl. 

Dzieci niepełnoletnie na spotkanie naborowe przychodzą z rodzicem / opiekunem prawnym.

  • Nabór - nabór zamknięty, maksymalna ilość członków
  • Zapisy na Strefie Zajęć <kliknij>
  • Instrukcja zapisu na strefie zajęć <kliknij>
  • Cennik zajęć <kliknij>
  • Harmonogram zajęć: soboty godz. 10:00
  • Regulamin uczestnika zajęć ARA: <kliknij>

Orkiestrę prowadzi Marek Sobota. Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o kontakt z Markiem Sobotą pod numerem tel. 32 455 48 55 (wew. 27)