Telefon: 32 455 48 55

Teatr Szydło

Zdjęcie ze spektaklu teatru Szydło

Teatr Szydło do grupa dla licealistów i studentów. Grupa pracuje w różnych konwencjach, takich jak teatr ruchu, zabawy, pantomimy oraz żywego słowa. Zajęcia odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury w czwartki na sali widowiskowej.

Młodzieżowy Teatr Szydło zaprasza licealistów i studentów na zajęcia teatralne, podczas których prócz tworzenia spektakli, aktorzy pracują nad techniką aktorską, dykcją, emisją głosu, ekspresją emocji, ruchem scenicznym, plastyką ciała i improwizacją. Ponadto grupa bierze udział w przeglądach i festiwalach teatralnych oraz prezentuje swoje przedstawienie w innych ośrodkach kultury. 

Instruktorem grupy jest Dorota Krawczyk, instruktor, pedagog,animator reżyser młodzieżowego Teatru Szydło, aktorka Teatru Rondo z Rybnika, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" w Wodzisławskim Centrum Kultury. 

Zajęcia trwają 3 godziny. Tydzień przed premierą spektaklu grupa spotyka się codziennie na próbach generalnych. 

UWAGA! Zapisy na zajęcia odbywają się bezpośrednio u instruktora zajęć w wyznaczonym dniu i godzinie. Następnie po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu do grupy należy zarejestrować się w bazie uczestników za pośrednictwem portalu Strefa Zajęć. Szczegółowa instrukcja zapisu znajduje się na stronie intranetowej WCK <tutaj>. 

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać w Dziale Amatorskiego Ruchu Artystycznego WCK pod numerem telefonu 32 4554855 (wew. 27) lub e-mail: ara@wck.wodzislaw.pl. 

Osoby niepełnoletnie na spotkanie naborowe przychodzą z rodzicem / opiekunem prawnym. 

  • Zapisy dla młodzieży od 14 do 25 roku życia. 
  • Zapisy  - 16 września (czwartek), godz. 16:00, młodzież od 14 lat, sala widowiskowa
  • Zapisy na portalu Strefa Zajęć (kliknij link)

Szczegółowe informacje odnośnie formy zapisu i terminów naboru oraz instrukcja zapisu dostępne są na stronie Wodzisławskiego Centrum Kultury www.wck.wodzislaw.pl/zajecia.

Teatr ma na swoim koncie 8 spektakli - "Grupa Laokoona", "Życie na 7 barw", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Małpa przed telewizorem", "Alicja w krainie czarów", "Ludzie i anioły", "Raff 13", "Oz". Można je zobaczyć na kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury: https://www.youtube.com/user/WCKWodzislawSl  

  • Harmonogram zajęć: czwartki godz. 16:00-19:00, sala widowiskowa / sala klubowa
  • Cena: 500 zł na sezon, płatne w 3 ratach

Bieżace informacje na temat grupy oraz wideo i fotorelacje z prób i spektakli znajdują się na Facebooku Teatru Szydło: https://www.facebook.com/TeatrSzydlo/ 

Więcej na temat instruktora i grupy na stronie teatrszydlo.wodzislaw-slaski.pl poświęconej Teatrowi Szydło. 

Zajęcia w Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzone są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi i bezpieczeństwa. Podczas nich obowiązują zasady, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej placówki: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/procedura-bezpieczenstwa-dotyczaca-zapobiegania-i-przeciwdzialania-covid-19.

W związku z sytuacją pandemiczną związana z Covid - 19 każdy z uczestników jest zobowiązany do przedłożenia instruktorowi oświadczenia o stanie zdrowia

Oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka - niepełnoletni uczestnik zajęć (dla rodzica)  [pdf, 57 kB]

Oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka - pełnoletni uczestnik zajęć [pdf, 57 kB]