Telefon: 32 455 48 55

Teatr Szydełko

Zdjęcie ze spektaklu Teatru Szydełko

Teatr Szydełko zaprasza na zajęcia dzieci w wieku od 7-14 roku z umiejętnością czytania. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Jeśli twoje dziecko ma niespożytą energię, uwielbia występować podczas rodzinnych uroczystości, jest w ciągłym ruchu, uwielbia brać udział w szkolnych przedstawieniach a jego zabawki w domu codziennie odgrywają inne role - te zajęcia są dla niego!

Instruktorem grupy jest Dorota Krawczyk, instruktor, pedagog,animator reżyser młodzieżowego Teatru Szydło, aktorka Teatru Rondo z Rybnika, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" w Wodzisławskim Centrum Kultury. 

Podczas zajęć dzieci zdobywają warsztat aktorski, mierzą się z takimi zagadnieniami jak ruch sceniczny, plastyka ciała, ekspresja emocji, gest i znak na scenie, dykcja, emisja głosu czy interpretacja tekstu. Finałem każdego sezonu artystycznego jest prezentacja premierowego spektaklu, w którym każde z aktorów Szydełka ma rolę i bierze czynny udział. Grupa uczestniczy festiwalach, przeglądach oraz prezentuje swoje przedstawienia w innych ośrodkach kultury. 

Zajęcia trwają 2 godziny. Tydzień przed premierą spektaklu grupa spotyka się codziennie na próbach generalnych. 

UWAGA! Zapisy na zajęcia odbywają się bezpośrednio u instruktora zajęć w wyznaczonym dniu i godzinie. Następnie po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu do grupy należy zarejestrować się w bazie uczestników za pośrednictwem portalu Strefa Zajęć. Szczegółowa instrukcja zapisu znajduje się na stronie intranetowej WCK <tutaj>. 

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać w Dziale Amatorskiego Ruchu Artystycznego WCK pod numerem telefonu 32 4554855 (wew. 27) lub e-mail: ara@wck.wodzislaw.pl. 

Dzieci niepełnoletnie na spotkanie naborowe przychodzą z rodzicem / opiekunem prawnym. 

  • Zapisy dla dzieci od 7 do 14 roku życia. Warunkiem przyjęcia jest umiejętność czytania potrzebna do pracy z  tekstem (są one dopasowane do wieku dzieci)
  • Nabór - 14 września (wtorek), 16:00 – dzieci od 7 lat, sala klubowa
  • Zapisy poprzez portal Strefa Zajęć (kliknij link)

Szczegółowe informacje odnośnie formy zapisu i terminów naboru oraz instrukcja zapisu dostępne są na stronie Wodzisławskiego Centrum Kultury www.wck.wodzislaw.pl/zajecia.

Teatr ma na swoim koncie 5 spektakli - "Bajka o dwóch królestwach",  "Król Maciuś I", "Ludzie i anioły", "Plastusiowy pamiętnik" i "Wojny domowe". Można jes zobaczyć na kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury: https://www.youtube.com/user/WCKWodzislawSl 

  • Harmonogram zajęć: wtorki godz. 16:00-18:00, sala klubowa
  • Cena: 500 zł na sezon, płatne w 3 ratach

Bieżace informacje na temat grupy oraz wideo i fotorelacje z prób i spektakli znajdują się na Facebooku WCK: https://www.facebook.com/TeatrSzydelko/ 

Więcej na temat instruktora i grupy na stronie teatrszydlo.wodzislaw-slaski.pl poświęconej Teatrowi Szydło. 

Zajęcia w Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzone są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi i bezpieczeństwa. Podczas nich obowiązują zasady, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej placówki: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/procedura-bezpieczenstwa-dotyczaca-zapobiegania-i-przeciwdzialania-covid-19.

W związku z sytuacją pandemiczną związana z Covid - 19 każdy z uczestników jest zobowiązany do przedłożenia instruktorowi oświadczenia o stanie zdrowia

Oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka - niepełnoletni uczestnik zajęć (dla rodzica)  [pdf, 57 kB]

Oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka - pełnoletni uczestnik zajęć [pdf, 57 kB]