Telefon: 32 455 48 55

Teatr Szydełko

Zdjęcie ze spektaklu Teatru Szydełko

Teatr Szydełko zaprasza na zajęcia dzieci w wieku od 7-14 roku z umiejętnością czytania. Próby odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Jeśli twoje dziecko ma niespożytą energię, uwielbia występować podczas rodzinnych uroczystości, jest w ciągłym ruchu, uwielbia brać udział w szkolnych przedstawieniach a jego zabawki w domu codziennie odgrywają inne role - te zajęcia są dla niego!

Instruktorem grupy jest Dorota Krawczyk, instruktor, pedagog,animator reżyser młodzieżowego Teatru Szydło, aktorka Teatru Rondo z Rybnika, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA" w Wodzisławskim Centrum Kultury. 

Podczas zajęć dzieci zdobywają warsztat aktorski, mierzą się z takimi zagadnieniami jak ruch sceniczny, plastyka ciała, ekspresja emocji, gest i znak na scenie, dykcja, emisja głosu czy interpretacja tekstu. Finałem każdego sezonu artystycznego jest prezentacja premierowego spektaklu, w którym każde z aktorów Szydełka ma rolę i bierze czynny udział. Grupa uczestniczy festiwalach, przeglądach oraz prezentuje swoje przedstawienia w innych ośrodkach kultury. 

Zajęcia trwają 1 godz. 45 min. Tydzień przed premierą spektaklu grupa spotyka się codziennie na próbach generalnych. 

UWAGA! Zapisy na zajęcia odbywają się bezpośrednio u instruktora zajęć w wyznaczonym dniu i godzinie. Następnie po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu do grupy należy zarejestrować się w bazie uczestników za pośrednictwem portalu Strefa Zajęć.

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać w Dziale Amatorskiego Ruchu Artystycznego WCK pod numerem telefonu 32 4554855 (wew. 27) lub e-mail: ara@wck.wodzislaw.pl. 

Dzieci niepełnoletnie na spotkanie naborowe przychodzą z rodzicem / opiekunem prawnym. 

 • ZAPISY NA SEZON 2023/2024

  • Zapisy dla dzieci od 7 do 14 roku życia - 14 września (czwartek), 16:00 – dzieci od 7 lat, sala widowiskowa
  • OBOWIĄZKOWA UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA
  • Zapisy na Strefie Zajęć <kliknij>
  • Instrukrukcja zapisu na strefie zajęć <kliknij>
  • Cennik zajęć <kliknij>
  • Harmonogram zajęć: czwartki 16:00 - 17:45
  • Regulamin uczestnika zajęć ARA: <kliknij>

Teatr ma na swoim koncie 7 spektakli - "Bajka o dwóch królestwach",  "Król Maciuś I", "Ludzie i anioły", "Plastusiowy pamiętnik", "Wojny domowe", "Paskuda", "Moje nie moje". Można je zobaczyć na kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury: https://www.youtube.com/user/WCKWodzislawSl

Bieżace informacje na temat grupy oraz wideo i fotorelacje z prób i spektakli znajdują się na Facebooku WCK: https://www.facebook.com/TeatrSzydelko/