Plastyka i ceramika

Koło plastyczne działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat. Obecnie jest prowadzone przez Karolinę Gajewską. Na zajęcia dzieci, młodzież i dorośli poznają różne techniki plastyczne od malarstwa, rysunku, poprzez grafikę po ceramikę.

Prócz tańca, muzyki, teatru i filmu pod skrzydłami ARA nie mogłoby zabraknąć sztuk plastycznych. Z tego powodu w WCK działa koło plastyczne a od września 2015 r. uruchomione zostały także zajęcia z ceramiki.

KOŁO PLASTYCZNE

 Działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat. Zajęcia plastyczne są prowadzone przez Karolinę Gajewską (artystka - plastyk) i odbywają się w czterech grupach: dla dzieci młodszych (od 5 lat), starszych (od 8 lat), młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć można zapoznać się z przeróżnymi technikami i sposobami artystycznego wyrazu. Uczestnicy posługują się niemal każdym narzędziem pracy plastyka od kredki, ołówka poprzez pastele, skończywszy na farbach. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z malarstwem sztalugowym, sposobami zdobienia szkła, wyrobu biżuterii, dotkną sztuki decoupage’u i wielu innych. Zajęcia mają na celu rozwój wyobraźni artystycznej zarówno u dzieci jak i osób starszych. Dzięki nim uczestnicy nabywają nowych umiejętności, dają upust swojej kreatywności, rozwijają talent manualny, wyrażają emocje dzięki twórczemu działaniu.

Cena: 30 zł/m-c

 

Harmonogram zajęć:

wtorek: godz. 16:00-17:30 I grupa, 18:00 - 20:00 II grupa

środa: godz. 16:00-17:30 III grupa, 18:00 - 20:00 IV grupa

czwartek: godz. 16:00-17:30 V grupa

 

PRACOWNIA CERAMIKI


Zajęcia odbywają się w poniedziałki w ramach koła plastycznego. Uczestnicy zaczną od rzeźby w gipsie, by następnie zmierzyć się z materią gliny. Później poznają technikę szkliwienia.  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. 

Cena: 60 zł/m-c

Harmonogram zajęć: 

poniedziałek: 16:00-18:00 I grupa, 18:00-20:00  II grupa

czwartek: 18:00-20:00 III grupa

 

Aby zapisać się na zajęcia należy w pierwszej kolejności przyjść na nabór. O datach naborów informujemy w sierpniu i wrześniu każdego roku na stronie www, w mediach społecznościowych, w mediach, na plakatach i ulotkach. Po zakwalifikowaniu się na zajęcia należy dokonać rejestracji uczestnika on-line za pośrednictwem portalu strefazajec.pl pod linkiem https://www.strefazajec.pl/company/Wodzislawskie-Centrum-Kultury-id51.html Instrukcji zapisu udzielają instruktorzy grup oraz sekretariat WCK 32 4554855.