Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na wrzesień

Ciekawe propozycje dla najmłodszych, kino seniora i cykl filmów religijnych to tylko niektóre z propozycji Pegaza na początek jesieni. Warto zapoznać się z tytułami i odwiedzić wodzisławskie kino.

Repertuar kina Pegaz na październik

Ten jesienny miesiąc warto wykorzystać na wizytę w kinie Pegaz, gdzie dziać się będzie niemało. Wśród wyświetlanych tytułów zaplanowano dwa filmy prosto z 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: „Cicha ziemia” oraz „Iluzja” w kinie konesera. Pegaz wyświetli też polskiego kandydata do Oscara: „IO”. Coś dla siebie znajdą też widzowie kina religijnego oraz dzieci. Na ekranie również dwa horrory, w tym „The Twin” na Halloween.

„Wrobiony”

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik, wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia.

„Trzy tysiące lat tęsknoty”

Jeden z największych wizjonerów kina przedstawia zapierającą dech w piersiach opowieść o tym, że mimo wszystko warto mieć marzenia. Zrealizowana z ogromnym rozmachem, pełna fantastycznych wizji baśń dla dorosłych o wielkiej miłości silniejszej niż rozum i upływ czasu.

„Wulkan miłości” - Kino Konesera

Prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowe Katii i Maurice’a Krafftów oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie.

„Orlęta. Grodno ’39”

„Orlęta” to pierwszy film o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku. Przedstawia historię heroicznej walki cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej, z rosyjskim najeźdźcą.

„Zołza”

Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza” w przewrotnej komedii opartej na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali, w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”.