Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na styczeń

Propozycje Pegaza na pierwszy miesiąc 2023 roku to głównie filmy i animacje dla dzieci w cyklu Kino na Ferie. „Kierunek: Księżyc”, „King: Mój przyjaciel lew” czy przyrodniczy „Serce dębu” to tylko niektóre z nich. Poza najmłodszymi w styczniowym repertuarze znajdą coś dla siebie i inni. Wyświetlimy „Kobietę na dachu”, „Diana. The Princess” czy „Baby broker”. Zapraszamy!

Repertuar kina Pegaz na luty

Coś dla zakochanych, dla dzieci oraz dla koneserów – lutowy repertuar kina Pegaz prezentuje się interesująco!

Krótka Historia Polskiego Kina w wodzisławskim Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy cykl, który pozwoli szerokiemu gronu odbiorców zapoznać się z polską klasyką filmową na dużym ekranie. W ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy Kino Pegaz pokaże widzom dziesięć filmów dziesięciu Mistrzów, których dzieła ukształtowały obraz polskiego kina w latach 60. i 70. XX wieku. Filmów, które do tej pory w znakomitej większości można było obejrzeć wyłącznie w telewizji. Arcydzieła polskiej kultury w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w lutym

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie Pegaz to filmy dostosowane do poziomów edukacji: przedszkoli oraz szkół podstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją dla uczniów wodzisławskich przedszkoli i podstawówek. Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego.

„Gra fortuny”

Guy Ritchie z wielkim rozmachem wkracza w świat szpiegowskiego kina akcji. Humor w stylu „Ocean’s Eleven”, intryga na miarę najlepszych filmów o Bondzie, a wszystko w unikalnym stylu twórcy „Sherlocka Holmesa”.

„Fabelmanowie”

Najbardziej osobisty film jednego z największych mistrzów kina, zdobywcy trzech Oscarów Stevena Spielberga.

„Mumie” - Kino Dzieci

W Egipcie, głęboko pod ziemią, znajduje się liczące sobie 3000 lat miasto mumii. Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, ale żadne z tych dwojga się do tego nie pali. Nefer pragnie wolności, a Thut na wszelkie zobowiązania reaguje alergicznie. Przed wolą bogów nie ma jednak ucieczki. Thut będzie musiał ożenić się z Nefer już za siedem dni. Musi też przynieść na ślub starożytny pierścień, który wręczył mu sam faraon.