Kino

Repertuar kina na marzec

Marcowe seanse w Pegazie zapowiadają się ciekawie. Seans dla dzieci, seans z okazji dnia kobiet, Wtorkowe Kino Konesera czy Cykl Filmów Religijnych to tylko niektóre z propozycji. Zobaczymy też polskie produkcje, "7 uczuć", komedię "Juliusz" czy głośny dramat "Ułaskawienie". Więcej propozycji poniżej.

Premiera: „Kapitan” – 22,23.03 godz.19:00

Jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej, jakie kiedykolwiek nakręcono. Szeroko nagradzany dramat wojenny w reżyserii i według scenariusza Roberta Schwentke, hollywoodzkiego reżysera niemieckiego pochodzenia, który specjalnie na potrzeby swojego wymarzonego projektu powrócił w rodzime strony. Polska koprodukcja, do której część zdjęć była kręcona na Dolnym Śląsku.

„7 uczuć”- 29,30.03 godz. 19:00 oraz 31.03 godz. 20:00

„7 uczuć” to najnowszy film Marka Koterskiego oparty na tak zaskakującym i brawurowym pomyśle, że nie chcemy go zdradzać, aby nie popsuć Państwu przeżywania siedmiu uczuć. Natomiast śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było! Ta absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja pochwalić się może iście gwiazdorską obsadą.

„Sofia” - 2.04 godz. 20:15 - Wtorkowe Kino Konesera

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.