Kino

Repertuar kina Pegaz na maj

Co ciekawego zagra Pegaz w maju? Od 1 do 5 maja zapraszamy na filmową majówkę. A w niej, oprócz filmów dla dorosłych widzów polecamy bajkę animowaną dla dzieci: "Kaczki z gęsiej paczki". Miłośnicy ambitnego kina nie zawiodą się propozycjami wtorkowych seansów w ramach kina konesera.

"Tranzyt" - 24, 26.05 godz. 19:00

Bohaterem filmu jest Georg, który w trakcie ucieczki z Francji po inwazji nazistowskiej przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty zdobył przypadkowo. Utknąwszy w Marsylii, Georg spotyka młodą kobietę, Marie, desperacko poszukującą zaginionego męża – człowieka, pod którego podszywa się Georg...

"Asako. Dzień i noc" - 28.05 godz. 20:15 - Wtorkowe Kino Konesera

Rewelacja ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, ambitny romans porównywany z dziełami Erika Rohmera i „Zawrotem głowy” Alfreda Hitchcocka. Niezwykle klimatyczna adaptacja bestsellerowej powieści uznanej japońskiej autorki Tomoki Shibasaki, w reżyserii cenionego japońskiego reżysera Ryûsuke Hamaguchiego.

"Dzika grusza" - 31.05 godz. 18:00

Bohater "Dzikiej gruszy", absolwent pedagogiki Sinan, przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Can w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta patrzy z niechęcią, ale i pobłażaniem na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty.