Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na wrzesień

Komedia, horror, film religijny – jesienią w Pegazie będzie różnorodnie. Zabawnie dzięki komedii „Teściowie 2”, strasznie z „Mów do mnie”, poruszająco za sprawą filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Dla uczniów podstawówek „O psie, który jeździł koleją” a dla licealistów i nie tylko „Raport Pileckiego”. Polecamy.

Repertuar kina Pegaz na październik

Podnoszące na duchu „Święto ognia”, poruszające „Sound of Freedom. Dźwięk wolności” czy bawiący do łez „Teściowie 2”. To tylko niektóre z październikowych propozycji Pegaza.

„Raport Pileckiego”

Długo oczekiwana, historyczna produkcja, która przybliża losy jednego z największych polskich bohaterów – rotmistrza Witolda Pileckiego. Był harcerzem, uczestnikiem Bitwy Warszawskiej, obrońcą Polski w 1939 roku, członkiem ruchu oporu, powstańcem warszawskim, walczył też w armii Andersa.

„Sytuacja awaryjna”

Pociąg jadący z pasażerami, ale za to bez maszynisty? Brzmi absurdalnie, ale ta historia wydarzyła się naprawdę na jednej z linii kolejowych w Czechach w 2019 roku, stając się inspiracją dla nowej komedii reżysera przebojowych „Właścicieli” Jiříego Havelki.

„Sekrety mojego taty” - Kino Dzieci

Dwóch chłopców trafia na ślad rodzinnej tajemnicy i postanawia zmierzyć się z sekretem ukrywanym przez ich ojca od lat. Mądra i wzruszająca animacja, która opowiada o rodzinie żyjącej w cieniu Holokaustu. To obraz o ocalałych i triumfie ludzkiego ducha.

„Kochanica króla”

„Kochanica króla Jeanne du Barry”, która otworzyła ostatni festiwal w Cannes, to jeden z najdroższych, ale i najgorętszych francuskich filmów roku. W tej kostiumowej superprodukcji, nakręconej we wnętrzach i plenerach Wersalu, w wielkim stylu na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV.

„Ukryta sieć”

Młoda dziennikarka prowadzi śledztwo, które może wstrząsnąć nie tylko jej rodziną, ale całym krajem. Uważa, że to, co służby kwalifikują jako nieszczęśliwy wypadek, w rzeczywistości było precyzyjnie zaplanowaną zbrodnią.

„Skazani na Shawshank” - 100 lat Warner Bros.

Przez cały rok Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia. Z tej okazji Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Jednym z tytułów jest film „Skazani na Shawshank”.