Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na marzec

Sporo kina konesera, w którym znajdziecie ciekawe i wartościowe tytuły, pretendująca do Oscara animacja „Pies i Robot” (nie tylko dla dzieci) oraz hitowa „Diuna: Część druga” – to i więcej w marcu w Pegazie.

„Obsesja”

Thriller z brawurową rolą Natalie Portman, która prezentuje studium szaleństwa na miarę jej nagrodzonego Oscarem aktorskiego popisu w „Czarnym łabędziu”. To mistrzowsko zrealizowana intryga, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje.

„Uśmiech losu”

Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. Wszystko to w najnowszym filmie ulubieńca polskiej publiczności – Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: „Imagine”, „Sztuczki” i „Zmruż oczy”.

„Bracia ze stali”

Oparta na faktach historia wielkich ambicji, triumfów i rodzinnej klątwy. „Bracia ze stali” z rozmachem kreślą opowieść o amerykańskiej rodzinie, miłości podszytej rywalizacją i sukcesie, którego nie unieśli na swoich barkach niepokonani na ringu bracia Von Erich. „Bracia ze stali” to mieszanka wściekłości, wzruszenia i śmiechu, gwarantująca emocjonalny nokaut.

„Nóż w wodzie” – Krótka Historia Polskiego Kina

Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” w kinach studyjnych czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni” do wodzisławskiego Pegaza. Kontynuacja przeglądu zawiera wybitne dzieła stworzone przez twórców, którzy nie wpisywali się w wiodące nurty, często stronili od grup twórczych czy formacji artystycznych. W marcu zostanie wyświetlony film „Nóż w wodzie” w reżyserii Romana Polańskiego.

„Opadające liście” – Kino Konesera

Najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Film otrzymał Nagrodę Jury na ostatnim festiwalu w Cannes, zdobył dwie nominacje do Złotych Globów, pięć do Europejskich Nagród Filmowych, znalazł się także na shortliście do tegorocznych Oscarów.

„Ultima Thule” – Kino Konesera

Ultima Thule to koniec znanego świata. Najnowszy film Klaudiusza Chrostowskiego to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i nieoczywistej przyjaźni.