Telefon: 32 455 48 55

Kino

Repertuar kina Pegaz na czerwiec

W czerwcu w Pegazie ciekawe tytuły w ramach cykli: 100 lat Warner Bros., Krótka Historia Polskiego Kina, Przegląd Filmów Bergmana czy Filmów Religijnych. Do tego coś dla małych widzów a także dla miłośników mocnego filmu.

„Ernest i Celestyna: Misja muzyka” - Kino Dzieci

Radosna mysz Celestyna i niedźwiedź-awanturnik Ernest wyruszają w zwariowaną podróż, aby uratować muzykę i muzyków oraz przekonać się, że przyjaźń jest najważniejsza… nawet w rodzinie! Oto kontynuacja nominowanego do Oscara filmu, który urzeka piękną animacją i szczerymi emocjami.

„Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa” - Cykl Filmów Religijnych

Asyż. W na pół szklanym grobowcu w kościele Matki Bożej Większej znajduje się ciało świętego. Innego niż wszyscy. Ubrany w dżinsy, sportową bluzę i buty Nike’a wygląda, jakby przed chwilą zasnął. Po ludzku, nie powinien tu być. Piętnastolatkowie nie powinni umierać… Jest jednak w tej historii coś, co przerasta ludzkie pojęcie, jest cudem, życiem, nadzieją…

„Martwe zło: Przebudzenie”

Akcja filmu „Martwe zło: Przebudzenie” przenosi się z lasu do miasta. Fabuła opowiada o dwóch nieutrzymujących ze sobą kontaktu siostrach (w ich rolach Sutherland i Sullivan).

„Bonnie i Clyde” – 100 lat Warner Bros.

W tym roku Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia. Z tej okazji na pegazowym ekranie zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Jedną z nich jest „Bonnie i Clyde”.

„Zezowate szczęście” - Krótka Historia Polskiego Kina

Urodzony pechowiec jest pełen jak najlepszych intencji. Chce być wzorowym harcerzem, studentem, żołnierzem, urzędnikiem, obywatelem. Ciąg życiowych porażek sprawia, że ucieka od wolności i prosi o możliwość pozostania w więzieniu.

„Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”

Zrealizowana z wielkim rozmachem ekranizacja jednej z najsłynniejszych powieści przygodowych w historii literatury. Ogromny budżet, gwiazdorska obsada, wierność literackiemu oryginałowi i nowoczesne filmowe rzemiosło na najwyższym poziomie. Oto co wyróżnia najnowszą adaptację dzieła Aleksandra Dumas.

„Tonia”

„Tonia” to film, który otoczy Cię błogością ciepłego sierpniowego popołudnia. Przejmująca relacja córki i ojca nie tylko na ekranie. Wcielająca się w Tonię Marianna pracowała na planie z własnym ojcem, reżyserem filmu, Marcinem Bortkiewiczem.