Telefon: 32 455 48 55

Amatorski Ruch Artystyczny w WCK

Logo ARA

AMATORSKI RUCH ARTYSTYCZNY "ARA" działa w Wodzisławskim Centrum Kultury i zrzesza kilkanaście zespołów, grup artystycznych i kół zainteresowań.

AMATROSKI RUCH ARTYSTYCZNY "ARA"  działa w Wodzisławskim Centrum Kultury i zrzesza kilkanaście zespołów, grup artystycznych i kół zaiteresowań. W ramach "ARA" instruktorzy prowadzą zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, performatywne, muzyczne, W "ARA" swoje talenty rozwija ponad 800 członków z Wodzisławia Śląskiego oraz okolic. Grupy zdobywają co roku wiele prestiżowych nagród na konkursach ogólnopolskich, a także o zasięgu europejskim i randze światowej. Nasze grupy znane są nie tylko w kraju ale także po za jego granicami.

Do AMATORSKIEGO RUCHU ARTYSTYCZNEGO "ARA" NALEŻĄ NASTĘPUJĄCE ZESPOŁY / KOŁA I ICH INSTRUKTORZY:

 1. Zajęcia plastyczne (grupa dzieci, młodzieży i dorosłych) - Karolina Gajewska
 2. Pracownia ceramiki (grupa dzieci i dorosłych) - Karolina Gajewska
 3. Teatr Tańca Memento (grupa dzieci, juniorów i seniorów) - Małgorzata Karwot, Mateusz Soboszek
 4. Młodzieżowy Teatr Szydło (młodzież licealna i studenci) - Dorota Krawczyk
 5. Teatr Szydełko (7-14 lat) - Dorota Krawczyk
 6. Lekcje pianina (dzieci, młodzież i dorośli) - Katarzyna Wuwer
 7. Grupa seniorów Nie Dejmy Sie (50+) - Irena Sauer, Henryk Sosna
 8. Legomaniacy (szkoła podstawowa) - Antoni Duda
 9. Klub Młodych Odkrywców (od 6 lat, szkoła podstawowa) - Antoni Duda
 10. Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia (od 3 roku życia po dorosłych) - Dominika Brzoza-Piprek, Katarzyna Nochcińska, Wanda Bukowska, Marta Jordan, Krystyna Kubala, Kornelia Kuna, Natalia Mikołasek, Martyna Zawartowicz oraz Kornelia Rduch
 11. Zespół Taneczny Miraż (dzieci od 6 lat, młodzież) - Lenka Krcova, Klaudia Czapka, Dominika Pławna, Evegeniya Makeeva-Wyputa, Marcin Kost
 12. Klub Tańca Towarzyskiego Spin (dzieci od 5 lat, młodzież) - Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Julia Gawlik
 13. Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa (młodzież) - Marek Sobota
 14. Chór Jadwiga (dorośli) - Ryszard Uher, Zuzanna Górecka
 15. Dzieci Cioci Kloci (dzieci 1-5 lat) - Monika Kubica - Skaba
 16. Akrobreak (dzieci od 7 lat, młodzież do 18 lat) - Marcin Kost

Oprócz zajęć "ARA", Wodzisławskie Centrum Kultury prowadzi zajęcia dodatkowe takie jak kurs tańca, salsę, zumbę fitness, naukę gry na instrumentach przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ognisk Muzycznych.

Aby zostać uczestnikiem większości zajęć należy w wyznaczonym terminie (o czym informujemy na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl, fanpagu ARA oraz plakatach) dokonać rejestracji uczestnika on-line za pośrednictwem portalu strefazajec.pl. Zarejestrowanie się na konkretne zajęcia nie jest tożsame z przyjęciem do grupy. Ostateczną decyzję w tej kwestii podejmuje instruktor prowadzący. Liczba miejsc na konkretne zajęcia jest ściśle określona. W większości przypadków o przyjęciu do grupy nowych członków decydować będzie kolejność zapisu. Po wykorzystaniu limitu wolnych miejsc nie ma możliwości zapisania się na zajęcia.

Informacje szczegółowe odnośnie formy zapisu i terminów naboru oraz instrukcja zapisu dostępne są na stronie Wodzisłaskiego Centrum Kultury na podstronach poszczególnych zespołów.

Zajęcia w Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzone są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi i bezpieczeństwa. Podczas nich obowiązują zasady, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej placówki: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/procedura-bezpieczenstwa-dotyczaca-zapobiegania-i-przeciwdzialania-covid-19.

W związku z sytuacją pandemiczną związana z Covid - 19 każdy z uczestników jest zobowiązany do przedłożenia instruktorowi oświadczenia o stanie zdrowia

Oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka - niepełnoletni uczestnik zajęć (dla rodzica)  [pdf, 57 kB]

Oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka - pełnoletni uczestnik zajęć [pdf, 57 kB]