Logo Wodzisławskiego Centrum Kultury

KINO DZIECI: "Pan Ryba"

Ocena 0/5

„Pan Ryba” to pełna humoru i ciepła animacja dla najmłodszych widzów o przyjaźni, odwadze i różnicach, które mogą łączyć. Idealna na pierwszą wizytę w kinie! 
 

Pan Ryba chce tylko jednego: żeby wszyscy dali mu święty spokój. Konik morski Isia odwrotnie – pragnie wszystkiego doświadczyć, wszystko zobaczyć i wszystkich poznać. Gdy wskutek serii nieporozumień wyruszają razem w podróż, zaczyna się wielka przygoda, która wywraca ich spokojne (i niespokojne) życie do góry płetwami.

Film animowany „Pan Ryba” pozostaje wierny literackiemu pierwowzorowi. To historia mrukliwego Pana Ryby, który wyrusza w podróż z młodym, pełnym energii konikiem morskim o imieniu Isia, by poprosić tajemniczą Błyszczkę o spełnienie jednego życzenia.

W swej głębszej warstwie jest to rzecz o emocjonalnym samopoznaniu, korzystająca z klasycznej struktury narracyjnej ukazującej spotkanie nadąsanego introwertyka z niestrudzonym optymistą. Bohaterowie pokonują przeszkody i przeżywają momenty zwątpienia; zanim dojdzie do szczęśliwego finału, na ich drodze stają liczne postacie drugoplanowe. Narracja pozwala na refleksję nad różnymi temperamentami, a przemiana emocjonalna głównego bohatera jest efektem empatii i nawiązanych relacji. Niektóre z postaci starają się „naprawić” Pana Rybę, inne zaś po prostu akceptują go takim, jakim jest – mamy tu więc różne reakcje na widoczny smutek.

„Pan Ryba” /animacja, +6, 92 min./

Bilety: 18 zł normalny, 15 zł ulgowy (dzieci od lat 3, uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet

Kasa kina będzie otwarta na pół godziny przed seansem.

Źródło: Forum Film

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
wydarzenia