ZPiT Vladislavia uświetni finał XXVIII Konkursu Gawędziarskiego „Pogodomy po naszymu”

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia, działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury, swoim występem uświetni XXVIII edycję Konkursu Gawędziarskiego „Pogodomy po naszymu”. Organizatorem przeglądu jest Polskie Radio Katowice.

Vladislavia otworzy galę oraz zaprezentuje specjalnie przygotowany na tę okazję program. Występ podczas tak ważnej uroczystości to dla zespołu ogromne wyróżnienie. Tegorocznego „Ślązaka Roku 2018” oraz „Młodzieżowego Ślązaka Roku 2018” wybierze jury w składzie: prof. Jan Miodek, ks. prof. Jerzy Szymik oraz dr Jan Olbrycht. Impreza cieszy się ogromną popularnością. Jej głównym celem jest promocja gwary opolskiej, cieszyńskiej, rybnickiej i jej innych odmian. Konkurs organizowany jest od 1993 r. Od tego czasu przewinęło się przez niego ponad 2000 uczestników z kraju i zagranicy. Finał tegorocznej edycji odbędzie 18 listopada.

- Cieszę się, że Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia otworzy to prestiżowe wydarzenie. Prezentacja przed tak znakomitym gremium to wielka nobilitacja oraz promocja Wodzisławskiego Centrum Kultury i miasta Wodzisław Śląski  – mówi dyrektor Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Zespół działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 35 lat. Zrzesza około 140 tancerzy i muzyków w wieku od 3-100 lat. Instruktorami zespołu są Dominika Brzoza-Piprek, Wanda Bukowska, Kornelia Kuna, Mirela Tlołka, Katarzyna NochcińskaWiktor Strzałka. O bogatą garderobę dba Krystyna Kubala.