Zobacz galerię prac w WCK

Kolorowe, pomysłowe, tematyczne, wykonane przez dzieci i dorosłych prace podziwiać możemy w nowej galerii „Niebanalna” w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Galerię tworzą prace, których autorami są uczestnicy Koła Plastycznego, działającego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Najmłodsi, bardziej doświadczeni, ale i rozpoczynający swą przygodę ze sztuką warsztatowicze swoje pomysły realizują pod okiem doświadczonej instruktorki Karoliny Gajewskiej. Efekt finalny plastycznych zmagań już teraz podziwiać możemy w „Niebanalnej”. Aktualnie w galerii znajdującej się tuż obok pracowni plastycznej, znajdziemy monochromatyczne i barwne prace przedstawiające martwą naturę, pomysłowe portrety, czy przyciągające uwagę tetraptyki. Nie jest to ekspozycja stała, tematyka prezentowanych prac będzie ulegała zmianom.

 

- To nowe, artystycznie atrakcyjne miejsce w Wodzisławskim Centrum Kultury, gdzie prezentujemy prace wychowanków naszych zajęć. Jestem przekonany, że spotka się ono z zainteresowaniem i dobrym odbiorem – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Warto zaznaczyć, że Koło Plastyczne działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat. Zajęcia plastyczne prowadzone przez artystkę, pedagog Karolinę Gajewską odbywają się w czterech grupach: dla dzieci młodszych (od 5 lat), starszych (od 8 lat), młodzieży i dorosłych. W sumie na „plastyce” spotyka się blisko 80 osób. Zajęcia odbywają się w wyremontowanej pracowni przeznaczonej na warsztaty plastyczne i ceramiczne, która została wyposażona w nowe meble, narzędzia do pracy, w której odnowione zostały ściany i podłoga.

Podczas zajęć zainteresowani mogą zapoznać się z przeróżnymi technikami i sposobami artystycznego wyrazu. Uczestnicy posługują się niemal każdym narzędziem pracy plastyka od kredki, ołówka poprzez pastele, skończywszy na farbach. Na zajęciach zapoznają się z malarstwem sztalugowym, sposobami zdobienia szkła, wyrobu biżuterii, dotykają sztuki decoupage’u i wielu innych. Zajęcia mają na celu rozwój wyobraźni artystycznej zarówno u dzieci jak i osób starszych. Dzięki nim uczestnicy dają upust swojej kreatywności, rozwijają talent manualny, wyrażają emocje, które za sprawą „Niebanalnej” podziwiać może każdy, kto zajrzy do Wodzisławskiego Centrum Kultury.