Telefon: 32 455 48 55

Zimowe Warsztaty Artystyczne „Vladislavii”

dziewczyny w strojach regionalnych w zimowej scenerii

To już tradycja, że „ZPiT Vladislavia" co roku w czasie ferii zimowych wyjeżdża na Zimowe Warsztaty Artystyczne. W tym roku grupa obrała kierunek na Piwniczną-Zdrój, gdzie podczas pięciodniowego pobytu (14-18.02) pod okiem kierownik artystycznej Dominiki Brzozy-Piprek, poznawała nowe choreografie i wraz z Katarzyną Nochcińską szlifowała wokal.

Co roku warsztaty „ZPiT Vladislavia” to nie tylko praca nad nowymi układami, ale także zdobywanie wiedzy o danym regionie. Tym razem uczestnicy poznali tańce górali nadpoprackich, których młodych tancerzy nauczył Piotr Maślanka - kierownik artystyczny Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Małe Piwnicoki", dyrektor MGOK Piwniczna-Zdrój. Tancerze poznawali miejscowy folklor, a następnie na spotkaniu z „Małymi Piwniczokami" wspólnie tańczyli tańce górali czarnych. Zespół z Piwnicznej poznał również tańce śląskie, których na wieczorku integracyjnym wspólnie z zespołem i kapelą nauczyła Dominika Brzoza-Piprek.

Oprócz zajęć tanecznych nie zabrakło warsztatów teatralnych, bo w tańcu ludowym umiejętności aktorskie są niezbędne. Andrzej Róg - polski aktor, reżyser, artysta kabaretowy, piosenkarz, zabrał młodzież i dzieci w świat teatru. Wspaniałe warsztaty zachwyciły wszystkich uczestników.

Stałym punktem każdego wyjazdu zespołu są również warsztaty rękodzieła. Tym razem tematem przewodnim był ekodesing, czyli tworzenie torb z logo zespołu.

- Małopolskie Centrum Kultury „Sokół' to miejsce, które zawsze nas bardzo ciepło przyjmuje, a prowadzone warsztaty podobają się małym i dużym. Po pięciu dniach bardzo intensywnej pracy wróciliśmy do domu z dużą dawką energii. Pracy do majowego jubileuszu pozostało jeszcze sporo, ale już nie możemy się doczekać spotkania z naszą publicznością – informuje Dominika Brzoza-Piprek, kierownik artystyczny „ZPiT Vladislavia”.