Zapraszamy na Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Tegoroczny Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje 16 grudnia. W programie m.in. wspólne śpiewanie kolęd, wigilia z mieszkańcami, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową i ognisko góralskie.

Świąteczne ozdoby, rękodzieło, przysmaki, grzańce, oscypki to tylko niektóre z licznych propozycji, w jakie zaopatrzone będą stoiska na Wodzisławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Z przedświątecznych zakupów skorzystać będzie można codziennie od 16 do 23 grudnia w godz. 10:00 -18:00.

Dodatkową atrakcją będzie bezpłatna kolejka dla najmłodszych. Milusińscy będą mogli z niej skorzystać w dniach 19-22 grudnia. 

Program Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego:

  • 19 grudnia (czwartek), godz. 16:00-18:00 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Coral, „Szopka Bożonarodzeniowa” - rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim oraz parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim, świąteczne kolędowanie z Eweliną Sokół-Galwas, konkurs z nagrodami
  • 20 grudnia (piątek), godz. 15:00-18:00 „Ciasteczkowy dzień” - warsztaty dekoracji świątecznych ciasteczek z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego „Dziupla”, kolędowanie dzieci z wodzisławskich szkół i placówek (m.in. z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Ośrodka św. Hiacynta i Franciszek, Polskiego Związku Niewidomych, Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "Dziupla", Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo - Rewalidacyjnych, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2)
  • 21 grudnia (sobota), godz. 15:00-18:00 Festiwal Moczki i Makówki, występ zespołu "Kobiety na walizkach"
  • 22 grudnia (niedziela), godz. 18:30 wspólna wigilia z mieszkańcami na Rynku, koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej (Organizatorem jest Wodzisławskie Centrum Kultury).

 

żródło: Miasto Wodzisław Śląski