Zakończył się wodzisławski Muzykon

Przez ostatnie cztery niedziele października mieliśmy okazję obcować z muzyką organową i kameralną. Wszystko dzięki 11. edycji Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej MUZYKON. Ciekawe aranżacje dzieł znanych kompozytorów i różnorodny repertuar sprawiły, że wnętrza kościołów Ewangelicko-Augsburskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny rozbrzmiewały dźwiękami organów, klawesynu i fletu.

Przed publicznością zaprezentowali się: Marek Toporowski w recitalu klawesynowym, Daniel Strządała oraz Tomasz Ploch w recitalu organowym, a także duet Joanna Woszczyk-Garbacz – flet i Jakub Garbacz - organy.

- To było ważne wydarzenie muzyczne na kulturalnej mapie miasta i regionu. Duże zainteresowanie ze strony publiczności i dobry odbiór festiwalu potwierdzają jego solidną markę - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Na wszystkie muzyczne spotkania w ramach festiwalu wstęp był bezpłatny. Imprezę zorganizowano pod patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy. Za kierownictwo artystyczne festiwalu odpowiedzialny był dr Krzysztof Lukas.

Wydarzenie dla Miasta Wodzisławia Śląskiego zorganizowało Wodzisławskie Centrum Kultury we współpracy z Parafią Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Parafią Ewangelicko-Augsburską w Wodzisławiu Śląskim.