Telefon: 32 455 48 55

Zajęcia

Zespół Taneczny Miraż

Zespół specjalizuje się w tańcu nowoczesnym: show, jazz i modern dance. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i tytułów. Jest kilkakrotnym Mistrzem Polski, wiele razy wyróżniany podczas Mistrzostw Europy i zdobywcą srebrnego i brązowego medalu na Mistrzostwach Świata.

Akrobreak

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbywają się zajęcia akrobatyczne pn. Akrobreak adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Zajęcia prowadzi najlepszy bboy w Polsce Marcin Kost.

Teatr Tańca Memento

Grupa specjalizuje się w tańcu taniec współczesny, experimental z elementami street dance. Teatr Tańca Memento przygotowuje spektakle taneczne w różnych stylach tanecznych.

Teatr Szydło

Teatr Szydło do grupa dla licealistów i studentów. Grupa pracuje w różnych konwencjach, takich jak teatr ruchu, zabawy, pantomimy oraz żywego słowa. Zajęcia odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury w czwartki na sali widowiskowej.

Teatr Szydełko

Teatr Szydełko zaprasza na zajęcia dzieci w wieku od 7-14 roku z umiejętnością czytania. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Dzieci Cioci Kloci

Zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Poznawanie świata, rozwijanie wyobraźni, wspomaganie rozwoju oraz integracja z rówieśnikami, to główne cele spotkań z maluchami.

Plastyka i ceramika

Koło plastyczne działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat. Zajęcia prowadzi Karolina Gajewska Na zajęcia dzieci, młodzież i dorośli poznają różne techniki plastyczne od malarstwa, rysunku, poprzez grafikę po ceramikę.

Artystyczna Rodzina Seniorów "Nie Dejmy Się"

Jest jedną z czołowych grup artystycznych seniorów województwa śląskiego, która swoje artystyczne programy prezentuje od ponad 40 lat . Jej głównym przesłaniem jest przekazywanie pokoleniom oraz utrwalanie tradycji rodzimej kultury śląskiej i ogólnopolskiej.