Zajęcia

Klub Tańca Towarzyskiego "Spin"

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa przy WCK od 30 lat. Formacja specjalizuje się zarówno w tańcach latynoamerykańskich jak i standardowych. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy, a nawet świata.

Zespół Taneczny Miraż

Zespół specjalizuje się w tańcu nowoczesnym: show, jazz i modern dance. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i tytułów. Jest kilkakrotnym Mistrzem Polski, wiele razy wyróżniany podczas Mistrzostw Europy i zdobywcą brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w 2001 r.

Teatr Tańca Memento

Grupa specjalizuje się w tańcu hip-hop, street dance, tańcu klasycznym, modern, jazz i break dance. Teatr Tańca Memento przygotowuje spektakle taneczne w różnych stylach tanecznych - od hip-hopu po taniec współczesny.

Teatr Szydło

Teatr Szydło składa się z licealistów, gimnazjalistów i studentów. Grupa pracuje w różnych konwencjach, takich jak teatr ruchu, zabawy, pantomimy oraz żywego słowa. Teatr zrealizował 5 premier.

Teatr Szydełko

Teatr Szydełko działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od października 2012 roku. Obecnie grupa liczy kilkunastu aktorów w wieku od 7-12 lat.

SensoMaluchy

4 września, we wtorek o godz. 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury startują nowe zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat. Poznawanie świata, rozwijanie wyobraźni, wspomaganie rozwoju, integracja z rówieśnikami to główne cele spotkań z maluchami.

Frankofonki

W Wodzisławskim Centrum Kultury startują nowe zajęcia językowo-kreatywne dla dzieci w wieku 5-7 lat. Poznawanie Francji i innych krajów frankofońskich poprzez zabawę, to główny cel spotkań z maluchami.

Plastyka i ceramika

Koło plastyczne działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat. Obecnie jest prowadzone przez Karolinę Gajewską. Na zajęcia dzieci, młodzież i dorośli poznają różne techniki plastyczne od malarstwa, rysunku, poprzez grafikę po ceramikę.