Zajęcia

Zespół Taneczny Miraż

Zespół specjalizuje się w tańcu nowoczesnym: show, jazz i modern dance. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i tytułów. Jest kilkakrotnym Mistrzem Polski, wiele razy wyróżniany podczas Mistrzostw Europy i zdobywcą brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w 2001 r.

Akrobreak

W Wodzisławskim Centrum Kultury od września br. odbywają się nowe zajęcia akrobatyczne Akrobreak adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Zajęcia prowadzi najlepszy bboy w Polsce Marcin Kost!

Teatr Tańca Memento

Grupa specjalizuje się w tańcu hip-hop, street dance, tańcu klasycznym, modern, jazz i break dance. Teatr Tańca Memento przygotowuje spektakle taneczne w różnych stylach tanecznych - od hip-hopu po taniec współczesny.

Break dance

W Wodzisławskim Centrum Kultury pod okiem doświadczonego instruktora nauczysz się wykonywać dynamiczne figury, popracujesz nad sprawnością fizyczną, dasz ponieść się kreatywności i poczujesz moc improwizacji. Wszystko to dzięki nowej propozycji zajęć z Breakdancu, które od września na stałe zagoszczą w harmonogramie Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK.

Teatr Szydło

Teatr Szydło składa się z licealistów, gimnazjalistów i studentów. Grupa pracuje w różnych konwencjach, takich jak teatr ruchu, zabawy, pantomimy oraz żywego słowa. Teatr zrealizował 5 premier.

Teatr Szydełko

Teatr Szydełko działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od października 2012 roku. Obecnie grupa liczy kilkunastu aktorów w wieku od 7-12 lat.

Dzieci Cioci Kloci

W Wodzisławskim Centrum Kultury startują nowe zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Poznawanie świata, rozwijanie wyobraźni, wspomaganie rozwoju oraz integracja z rówieśnikami, to główne cele spotkań z maluchami. Zapisy na zajęcia odbędą się 24 września br. (wtorek) o godz. 16:00.

Plastyka i ceramika

Koło plastyczne działa przy Wodzisławskim Centrum Kultury od wielu lat. Obecnie jest prowadzone przez Karolinę Gajewską. Na zajęcia dzieci, młodzież i dorośli poznają różne techniki plastyczne od malarstwa, rysunku, poprzez grafikę po ceramikę.