Telefon: 32 455 48 55

Zajęcia

Klub Tańca Towarzyskiego "Spin"

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa przy WCK od 40 lat. Formacja specjalizuje się zarówno w tańcach latynoamerykańskich jak i standardowych. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy i świata.

Zespół Taneczny Miraż

Zespół specjalizuje się w tańcu nowoczesnym: show, jazz i modern dance. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i tytułów. Jest kilkakrotnym Mistrzem Polski, wiele razy wyróżniany podczas Mistrzostw Europy i zdobywcą srebrnego i brązowego medalu na Mistrzostwach Świata.

Akrobreak

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbywają się zajęcia akrobatyczne pn. Akrobreak adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Zajęcia prowadzi najlepszy bboy w Polsce Marcin Kost.

Teatr Tańca Memento

Grupa specjalizuje się w tańcu współczesnym, experimental z elementami street dance. Teatr Tańca Memento przygotowuje spektakle taneczne w różnych stylach tanecznych.

Teatr Szydło

Teatr Szydło do grupa dla licealistów i studentów. Grupa pracuje w różnych konwencjach, takich jak teatr żywego słowa, teatr ruchu, zabawy, cienia, czarnego teatru. Zajęcia odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Teatr Szydełko

Teatr Szydełko zaprasza na zajęcia dzieci w wieku od 7-14 roku z umiejętnością czytania. Próby odbywają się w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Dzieci Cioci Kloci

Zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Poznawanie świata, rozwijanie wyobraźni, wspomaganie rozwoju oraz integracja z rówieśnikami, to główne cele spotkań z maluchami.

SensoMALUCHY

SensoMALUCHY to zajęcia stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach w wieku żłobkowym od 0 (kilka miesięcy) do 3 lat. Zajęcia sensoplastyczne dla dzieci to różne aktywności plastyczne, które angażują jednocześnie kilka zmysłów. Plastyka sensoryczna potrafi zająć na wiele godzin nie tylko dzieci, ale i samych dorosłych. Niewątpliwą zaletą zajęć sensorycznych jest to, że do ich przeprowadzenia można użyć ogólnodostępnych produktów, które znajdziemy w kuchni lub łazience.