XXVI Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Nie lada gratka czeka miłośników muzyki chóralnej. W sobotę, 1 lutego od godziny 15:00 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny szerokiemu gronu słuchaczy zaprezentują się uczestnicy 26. Międzynarodowych Wodzisławskich Spotkań Kolędowych.

Znamienici chórzyści wystąpią w ramach wydarzenia organizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Okręgiem Wodzisławskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.

Będzie to wyjątkowa okazja, by wsłuchać się w mocne i dostojne brzmienia artystów z: Chóru Mieszanego „Assumptio” pod dyrekcją Ewy Mitko, z Młodzieżowego Chóru Miejskiego „Canticum Novum” pod batutą Emilii Kopiec, z prowadzonych przez Tymoteusza Kubicę Chóru Mieszanego „Słowik nad Olzą”, Chóru Męskiego „Echo” i Zespołu Chóralnego Przyjaciół Studium Nauczycielskiego „SonArte”, a także z Młodzieżowego Chóru „Bel Canto” pod dyrekcją Marcelego Reszki, a także z Chóru Mieszanego „Jadwiga” pod batutą Donaty Miłowskiej oraz z czeskiego Chóru Dziecięcego „Rozmarynek” prowadzonego przez Janinę Ptakovą.

- Wydarzenie to mocno wpisało się w kalendarz imprez chóralnych naszego regionu – zaznacza Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Warto nadmienić, iż kolędowe spotkania organizowane są w roku Jubileuszu 100-lecia Okręgu Wodzisławskiego ŚZChiO, a występy oceniane będą przez szanowne jury. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

 

Fotorelacja z poprzedniej edycji.

Galeria