Telefon: 32 455 48 55

Wtorkowe Kino Konesera: „Martin Eden” - 15.06 g. 19:00

Tłum mężczyzn

Film zdobył wiele nagród na światowych festiwalach, w tym dla najlepszego aktora podczas 76. MFF w Wenecji, nagrodę David di Donatello za najlepszy scenariusz, czy nagrodę Platform na MFF w Toronto. Był także nominowany do Europejskich Nagród Filmowych w najważniejszych kategoriach: najlepszy film, reżyser, aktor oraz scenariusz.

Włoska wersja głośnej powieści Jacka Londona „Martin Eden” rozgrywa się w Neapolu drugiej połowy XX wieku. Reżyser Pietro Marcello przeniósł akcję w miejscu i czasie, chcąc tym samym pokazać uniwersalność i ponadczasowość historii opowiedzianej w książce.

Dwóch mężczyzn podczas rozmowy

Jego najnowszy film znalazł się w konkursie głównym 76. MFF w Wenecji, gdzie wcielający się w główną rolę Luca Marinelli za tę kreację odebrał nagrodę dla najlepszego aktora. Ta intrygująca opowieść o nieoczywistym uczuciu i politycznym przebudzeniu to ekranizacja bestsellerowej powieści Jacka Londona, przeniesiona do uwielbianego przez filmowców Neapolu.

15.06 godz. 19:00 Wtorkowe Kino Konesera: Martin Eden

/Włochy/ dramat, 15+, 129 min., reż. Pietro Marcello

Plakat promujący film

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (dzieci od lat 3, uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online: https://biletyna.pl/film/Martin-Eden/Wodzislaw-Slaski

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Kasa kina będzie otwarta na godzinę przed seansem. Żeby zapewnić komfort oglądania i bezpieczeństwo, na sali może przebywać maksymalnie połowa widowni, w odpowiednich odstępach i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca, z wyjątkiem osób z niepełnosprawnością, dzieci oraz mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym.

twarz mężczyzny

Niezbędne jest także podpisanie przez uczestników seansu stosownego oświadczenia, które można pobrać ze strony internetowej oraz przy wejściu do kina.

Źródło: Aurora Films

#kinopegaz #wuceka #kulturaswd