Wodzisławskie Centrum Kultury zawiesza bieżącą działalność

Wodzisławskie Centrum Kultury od 12 marca zawiesza bieżącą działalność w zakresie zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego, organizacji wydarzeń kulturalnych (koncerty, spektakle, projekcje kinowe) i wynajmu sal.

Decyzja jest wynikiem wprowadzenia Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Kontakt z placówką możliwy jest telefonicznie: 32 455 28 74, 32 455 48 55 (wew. 25) lub przez pocztę elektroniczną: sekretariat@wck.wodzislaw.pl w godzinach pracy od 7:00 do 15:00 (w dni robocze).
 
Kasa czynna przed seansami kinowymi. Zwroty za bilety zakupione w kasie będą realizowane w godzinach pracy kasy, a należność za bilety zakupione online zwraca portal Biletyna.pl.
 

W trosce o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo podjęło następujące decyzje:

 • Premiera spektaklu Teatru Tańca Memento "Zwier(z)ciadło" planowana na 22 marca br. odbędzie się 14 czerwca g.18:00, (bilety zachowują swoją ważność);
 • Spektakl Teatru Tańca Memento "Zwier(z)ciadło" dla szkół planowany na 26 marca br. zostaje odwołany;
 • "Rodzinne Spotkania z Teatrem" - spektakl teatralny "Złota Rybka" planowany na 29 marca br. zostaje odwołany;
 • "Muzyczne Spotkania Seniorów" planowane na 30 marca br. zostają przeniesione na 11 maja g. 18:00;
 • Błażej Krajewski "Komedia pomyłek" występ stand-upowy przeniesiony na 19 czerwieca g. 19:30; (bilety zachowują swoją ważność);
 • 13. Grand OFF Festiwal planowany na 17 kwietnia zostanie przeniesiony (termin w trakcie ustalania);
 • Festiwal dokumentu "Optyka wymienna" planowany na 18 kwietnia zostaje odwołany;
 • Koncerty edukacyjne ZPiT "Vladislavia" dla szkół i przedszkoli planowane na 3 kwietnia br. zostają odwołane;
 • Kabaret Młodych Panów - występy planowane na 21 i 22 kwietnia przeniesione zostają na jesień. Nowy termin to 16 i 17 września br. o g. 18:00 oraz 20:30; (bilety zachowują swoją ważność);
 • 19. Gala Taneczna MIX planowana na 25 kwietnia zostaje odwołana;
 • Seanse Kina Pegaz zostają zawieszone do odwołania - lista odwołanych tytułów TUTAJ

 

W związku z obecną sytuacją epidemiczną sprzedaż biletów na wydarzenia organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury (oprócz kina) zostaje zawieszona do odwołania. Dotyczy to zarówno biletów w sprzedaży stacjonarnej, jak i online.

Kasa kina będzie otwarta na godzinę przed seansem, a zamknięta na 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia seansu. O godzinie wydarzenia nie będzie możliwości wejścia do obiektu. Wyznaczone zostały również specjalne godziny funkcjonowania kasy dla seniorów, w czwartki od 10:00 do 12:00.  

Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość i pozostajemy do dyspozycji w razie jakichkolwiek zapytań. O każdej kolejnej zmianie będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych.