Telefon: 32 455 48 55

Wodzisławska Noc Świętojańska zachwyci po raz siódmy

To już tradycja, bo po raz siódmy spotkamy się podczas jednego z najpopularniejszych wydarzeń w mieście. Mowa o Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej, która 21 czerwca w godzinach 17:00-22:00 zagości w Parku Zamkowym. I w tym roku nie zabraknie atrakcji, które umożliwią mieszkańcom spędzenie tego wieczoru w wyjątkowy sposób.

Pierwsza edycja Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej odbyła się w 2016 roku i od tamtego momentu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wodzisławian oraz mieszkańców naszego regionu. Uczestnicy imprezy będą mogli m.in. wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach (m.in. florystycznych, rymarskich, ogrodniczych, tanecznych, tkania krajek na bardku), wykładzie na temat ziół, pokazach gry na lirze korbowej i ZPiT "Vladislavia", spektaklu teatru ognia, koncercie zespołu Chwila Nieuwagi. Jak zwykle odbędą się również konkursy na najpiękniejszy wianek oraz gra terenowa "Poszukiwanie Kwiatu Paproci".

To będzie drugie wydarzenie w ramach tegorocznego  cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto". Szczegółowy program imprezy pojawi się wkrótce. Wstęp na Noc Świętojańską jest bezpłatny.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności.

 

O cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto"

Głównymi założeniami organizacji cyklu jest z jednej strony pokazanie mieszkańcom z innych części miasta, jak miło można spędzić czas w każdej z wodzisławskich dzielnic, jak i wykorzystać potencjał, których w nich drzemie, z drugiej integracja wodzisławian. Wielu mieszkańców peryferyjnych dzielnic miasta rzadko ma okazję bywać w ścisłym centrum miasta. Wszelkie potrzeby życia codziennego mogą zaspokoić w swoim otoczeniu, z którym czują się najbardziej związani.

Przestrzeń miejska kształtowana przez mieszkańców kształtuje także ich tożsamość. Dlatego niezwykle ważnym jest dla nas, aby wodzisławianie z peryferyjnych dzielnic poczuli się częścią naszej małej Ojczyzny - Wodzisławia Śląskiego.

W 2024 roku ponownie stawiamy na budowanie wspólnoty przez kulturę, bo nic tak nie łączy ludzi, jak właśnie ona. I w tym roku nie zabraknie wydarzeń, które spotkały się z największym zainteresowaniem mieszkańców tj. "WLOT zabytkowej motoryzacji" oraz "W klimacie PRL".

Harmonogram wydarzeń w ramach cyklu "Dziewięć dzielnic, jedno miasto"

  • 15 czerwca - Rodzinny Festyn "Na sportowo" - dzielnica Jedłownik Szyb,
  • 21 czerwca - Wodzisławska Noc Świętojańska  - dzielnica Stare Miasto,
  • 5 lipca - Dzień Psa i EkoPopołudnie - dzielnica Nowe Miasto,
  • 12 lipca - Ogniskowe granie - dzielnica Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka,
  • 14 lipca - Dzień Seniora - dzielnica Zawada,
  • 27 lipca - BaLatino - dzielnica Wilchwy,
  • 3 sierpnia - WLOT zabytkowej motoryzacji - dzielnica Radlin II,
  • 17 sierpnia - W klimacie PRL - dzielnica Trzy Wzgórza,
  • 1 września - Piknik pod kogutem - dzielnica Kokoszyce.