Wodzisławska Gra Miejska

Wodzisławski Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Wodzisławskie Centrum Kultury realizują zadanie, które ma na celu opracowanie trasy gry miejskiej śladem znanych i mniej znanych miejsc Wodzisławia Śląskiego. Wszystko dzięki inicjatywie „Gra Miejska Wodzi-MY po Wodzisławiu” zgłoszonej przez WUTW w ramach konkursu „Inicjatywy lokalne z WCK”, która uzyskała wsparcie finansowe placówki.

W ramach przedsięwzięcia zostaną zorganizowane dwa spotkania warsztatowe, które odbędą się 9 i 15 października w Wodzisławskim Centrum Kultury i będą poświęcone wytypowaniu miejsc wartych odwiedzenia oraz opracowaniu zagadek i zadań do wykonania przez użytkowników gry.

- WCK po raz kolejny wspiera i finansuje ciekawe inicjatywy lokalne, służące integracji społecznej i promocji miasta. Razem z mieszkańcami staramy się tworzyć dobry klimat kulturowy, związany z lokalną tożsamością  - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wydrukowana mapa wraz z regulaminem i instrukcją zostanie wykorzystana podczas działania finałowego, zaplanowanego w dniu 11 listopada br. Do jego udziału zostaną zaproszeni wodzisławianie, którzy dzięki opracowanej grze będą mogli odkryć miasto na nowo, odnajdując to, co w jego historii jest powodem do dumy i decyduje o poczuciu lokalnej tożsamości. Gra miejska będzie służyła mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego i odwiedzającym również po zakończeniu projektu jako alternatywny przewodnik po mieście, a także trasa, którą będzie można pokonać samodzielnie np. podczas niedzielnego spaceru.

Szczegółowe informacje na temat realizowanego projektu będą dostępne na stronie internetowej Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.