Telefon: 32 455 48 55

WCK przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń na festiwal „Zostań idolem”

dziewczynka z mikrofonem

Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem” już 12 listopada. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy wziąć w nim udział lub obawiacie się, że nie zdążycie wysłać karty zgłoszeniowej, uspokajamy - przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 5 listopada 2021 r.

Przypominamy, że w imprezie mogą wziąć udział uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem imprezy jest wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistek i wokalistów, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie wokalnych umiejętności.

Młodych artystów oceniać będzie jury w następujących kategoriach: klasy I-IV, klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe. Punktowane będą nie tylko umiejętności wokalne, ale także dykcja, intonacja, muzykalność, interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Solistki i soliści będą mieli okazję zaprezentować utwór w dowolnym języku z podkładem muzycznym, a capella lub z własnym akompaniamentem instrumentalnym.

Aby wziąć udział w imprezie, należy do 5 listopada wysłać kartę zgłoszeniową na adres: a.kozielska@wck.wodzislaw.pl.

Wszelkich informacji na temat przedsięwzięcia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszeniową można pobrać na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

Organizatorem trzeciej edycji Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem” jest Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Danuta Olejniczak-Paterek, pomysłodawczyni imprezy.