Telefon: 32 455 48 55

Warsztaty z kiszenia kapusty w WCK

kapusta pokrojona na desce

Na dobre zapewniła sobie stałe miejsce w domowym menu. Nie tylko smakuje, ale i korzystnie wpływa na zdrowie. Kiszona kapusta, bo o niej mowa, przyciąga uwagę smakoszy. A w ramach cyklu warsztatów „Tu i teraz” powinna przyciągnąć do Wodzisławskiego Centrum Kultury też tych, którzy chcą poznać najlepsze sposoby na kiszonkę. Warsztaty odbędą się 6 listopada, o godz. 10:00.

Swymi sprawdzonymi i różnorodnymi przepisami na sporządzenie kiszonej kapusty podzieli się o. Oskar Puszkiewicz, franciszkanin, który od lat docenia ogrom dobroci, jakie płyną dla nas wprost z natury. W kręgu jego zainteresowań ważne miejsce zajmują zielarstwo, ekologia i zdrowy styl życia. Franciszkanin zachęca do stosowania ziół oraz przekonuje, że warto powrócić do tradycyjnych posiłków, także tych opartych na kiszonej kapuście.

Zalet z takiego stanu rzeczy jest bez liku. Kiszona kapusta i jej sok wzmacniają, uodparniają organizm, są źródłem wielu witamin oraz składników mineralnych. Bez wątpienia takie zapasy powinny znaleźć się w każdym domu. Co więcej, te przyrządzone samodzielnie, to nie tylko pokaźna dawka zdrowia, ale i wielkiej satysfakcji.

Zapisy na warsztaty przyjmowane będą do 3 listopada. Zgłoszenia należy wysyłać na adres i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

Uczestnicy przyrządzą kapustę według różnych receptur. Opłata za udział w warsztatach wynosi 25 zł. Uczestnicy zajęć we własnym zakresie muszą zaopatrzyć się w trzy litrowe słoje. Liczba miejsc jest ograniczona, zatem nie warto zastanawiać się zbyt długo. To dobra okazja, by połączyć tradycję z naturą i dobrą zabawą.

Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych i uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.