Telefon: 32 455 48 55

Warsztaty z Ciocią Klocią

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 3-5 lat na warsztaty teatralne.

1. Halo? Co jest w walizce? – warsztaty teatralne

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 3-5 lat na warsztaty  teatralne. W czasie 45 minutowego spotkania, którego głównym bohaterem będzie stara walizka, kryjąca w sobie cuda i dziwy, dzieci będą miały możliwość pierwszego kontaktu ze sztuką aktorską.  Dzięki zabawom około teatralnym, uczestnicy poznają podstawy pantomimy, odkryją nowe zastosowanie znanych przedmiotów i przede wszystkim uruchomią swoją wyobraźnię! Dobra zabawa gwarantowana.

2. Hopa Hopa – muzyczne wygibasy

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 30 - 45  minut zabawy muzycznej dla dzieci 2-6 lat. Zajęcia z wykorzystaniem elementów metody aktywnego słuchania Batii Strauss są doskonałą okazją do tego, aby pokazać najmłodszym, że tańczyć można nie tylko do współczesnych disco rytmów. Poprzez zabawy ruchowe, dzieci uwrażliwiając się na muzykę spotkają się z rytmem, tempem, nastrojem muzyki, a przy okazji dowiedzą się, że grać można nie tylko na instrumentach muzycznych, ale na przedmiotach codziennego użytku, a nawet własnym ciele.

Proponujemy dwa warianty tematyczne:

a. Rusz się i tańcz – zabawy muzyczne

b. Słyszysz to? -  uwalnianie muzyki z przedmiotów i otoczenia.

3. Glutomania

Które dziecko nie lubi się brudzić? No oczywiście, że wszystkie, dlatego Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaki i uczniów klas 1-3 na 45 minutowe spotkanie z glutkami. Dzieci poznają i doświadczą różnych struktur, faktur, temperatur. Uruchomią nie tylko zmysł dotyku, ale również wzroku, zapachu i smaku! Będzie klejąco, kolorowo i brudno.

a. Masy plastyczne – w czasie warsztatów dzieci będą wykonywać masy plastyczne, decydując o ich zapachu i kolorze.

b. Masy jadalne – w czasie warsztatów dzieci mogą zrobić dwie JADALNE masy plastyczne.

 

Zajęcia poprowadzi: Monika Kubica-Skaba (Ciocia Klocia)

Wszelkich informacji organizacyjno-finansowych dot. warsztatów udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).