Telefon: 32 455 48 55

Warsztaty architektoniczne w WCK

Dzieci w jasnych kaskach budują i modelują inteligentne miasto z nauczycielem.

Co to jest miasto? Co się w nim znajduje? Dlaczego niektóre miasta są piękne, a inne nie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą architekci ze szkoły rysunku i malarstwa kreARTywni podczas warsztatów „Budowanie makiety miasta z naturalnych surowców" organizowanych w ramach “Akcji lato” z WCK. Już w najbliższy piątek, 16 lipca o godz. 10.00 instruktorzy przybliżą dzieciom tematy związane z tożsamością i odpowiedzialnością za najbliższe otoczenie oraz świadomości na temat kultury materialnej i dziedzictwa architektonicznego naszego miasta. Zajęcia odbędą się w formie nauki poprzez inspirującą zabawę. Dzieci zamienią się na chwilę w „architektów miasta” i sami stworzą model fragmentu miasta idealnego, spełniając przy tym swoje marzenia.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Organizator zapewnia komplet materiałów. Koszt uczestnictwa to 10 zł, a zapisy na zajęcia przyjmowane są telefonicznie w Dziale Projektów i Animacji Kulturalnej (32 455 48 55) oraz e-mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie i podpisanie oświadczenia (do pobrania na stronie), a także dokonanie opłaty. Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników zajęć, związane z epidemią Covid-19, WCK przypomina o przestrzeganiu zasad, które opisane są szczegółowo w regulaminie.