Warsztaty akrobatyczne w WCK

Warsztaty akrobatyczne w WCK Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na warsztaty akrobatyczne dla dzieci i młodzieży z najlepszym bboy’em w Polsce, Marcinem Kostem. Zajęcia odbędą się 19 maja, w niedzielę w WCK.

Marcin Kost zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem tancerzy pod kątem akrobatycznym. Łączy swoją wiedzę taneczną i akrobatyczną, a także kreatywność w najbardziej zaawansowane techniki treningowe wykorzystujące minimalny zasób sprzętowy. Warsztaty z nim zostaną poprowadzone w dwóch grupach wiekowych. Od godz. 11:00-13:00 odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat, od godz. 13:00–15:00 dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

 

Marcin Kost to trener energiczny, kreatywny i wciąż aktywny tancerz, który swoją postawą potrafi zmotywować każdego do ciężkiej pracy. Warsztaty prowadzone przez Marcina kierowane są dla osób chcących przybliżyć sobie temat akrobatyki, a także dla osób zaawansowanych, chcących podnosić swoje kwalifikacje. Głównym tematem przewodnim tych warsztatów będą przejścia w przód i w tył oraz metodyka nauczania od przerzutu bokiem po salto machowe w bok.

 

Marcin Kost to trener II klasy sportowej, a także aktywny tancerz breakdance. Tańcem zajmuje się od 2006 roku. Jego największymi osiągnięciami są m.in. wygrana Redbull BCONE Poland Cypher 2018, top 16 Redbull BCONE Last Chance Cypher w Zurichu 2018, top 16 OUTBREAK Europe -Cypher King'a na Style season road to Redbull BC One Poland Cypher 2016, wygrana zawodów Vila Style w Wielkiej Brytani,  wygrana Break the Floor na Słoweni, wystąpienie na Over the top World Wide.

 

- Od września br. planujemy stworzyć nową sekcję w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” pn. „Akrobreak”. Będzie ona skierowana do dzieci i młodzieży zainteresowanych treningiem akrobatycznym i breakdance’m. Majowe warsztaty są doskonałą okazją do poznania instruktora i charakterystyki zajęć – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

Cena udziału w warsztatach wynosi 20 zł od osoby. Zapisy odbywają się mailowo pod adresem sekretariat@wck.wodzislaw.pl lub telefonicznie pod nr 32 4554855. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 Zdjęcia: Archiwum Marcina Kosta (Red Bull, Gniewko Głogowski, Tobiasz Sawicki)