Telefon: 32 455 48 55

Wanda Bukowska nominowana do tytułu „Człowiek Roku 2018”

Wanda Bukowska, założycielka Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia, która działa artystycznie w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 35 lat, została nominowana przez Kapitułę Redakcji „Dziennika Zachodniego” do tytułu „Osobowość Roku 2018” powiatu wodzisławskiego w kategorii „Kultura”.

Wanda Bukowska to instruktorka, choreografka, specjalistka folkloru, regionalistka. Na co dzień pracuje w Zespole Pieśni i Tańca Vladislavia, krzewiąc wśród młodych ludzi miłość do kultury, sztuki i Ojczyzny. W listopadzie ubiegłego roku wydała książkę pt. „Wspomnienia z okresu z 1918-2018”, natomiast w grudniu odbyło się pierwsze spotkanie promocyjne z czytelnikami.

- To wielki zaszczyt pracować z kimś takim, jak Pani Wanda. To kobieta o niebywałej wrażliwości i talencie, niezwykle pracowita i poświęcona swojej misji krzewienia polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży. To nieprawdopodobnie ciepły człowiek z imponującym doświadczeniem zawodowym i wzruszającą, ciężką historią życiową. Swój bagaż doświadczeń opisała w najnowszej książce – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Plebiscyt ma charakter głosowania internetowego oraz sms-owego za pośrednictwem portalu pod adresem www.dziennikzachodni.pl/osobowoscroku. Prezentacje kandydatów do tytułu „Osobowość Roku 2018”, a następnie laureatów, będą się ukazywać także na łamach drukowanego wydania „Dziennika Zachodniego” oraz na fanpage’u pisma na Facebooku.

- Kapituła doceniła wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności i regionu, a w szczególności to, że gdyby nie ona, zespołu ZPiT Vladislavia by nie było. A już na pewno nie w takim kształcie, z takim dorobkiem i sukcesami. Jestem przekonany, że Czytelnicy naszej gazety chętnie oddadzą głos w plebiscycie – czytamy w liście Marka Twaroga, redaktora naczelnego „Dziennika Zachodniego”.

15 marca br. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone statuetki i nagrody. Następnie do gazety dołączony zostanie specjalny dodatek prezentujący laureatów.