W WCK wyłonią wokalne talenty

29 listopada o godz. 17:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury usłyszymy polskie i zagraniczne utwory w wykonaniu zdolnych dzieci i młodzieży z wodzisławskich szkół. Wszystko to w ramach Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”.

Wydarzenie jest pokłosiem konkursu „Inicjatywy lokalne z WCK”, a pomysłodawczynią imprezy jest Danuta Olejniczak-Paterek.
 
Organizacja festiwalu wokalnego ma na celu wyłonienie uzdolnionych wokalistek i wokalistów, odkrywanie talentów i osobowości scenicznych oraz rozwijanie wokalnych umiejętności.

- To kolejna inicjatywa lokalna, którą organizujemy wraz z mieszkańcami miasta, przeznaczając również środki finansowe - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Na scenie WCK zaprezentuje się 41 uczestników, którzy zaprezentują swoje wokalne i muzyczne umiejętności. Publiczność będzie mogła wysłuchać hitów Roksany Węgiel, Cleo, Dawida Kwiatkowskiego, Bruno Marsa, a także innych polskich i światowych wykonawców.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a w każdej z kategorii (klasy I-IV, klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe) przyznane zostaną nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc.