W WCK powalczą o tytuł idola

29 listopada na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury staną młodzi, utalentowani artyści, którzy powalczą o zwycięstwo podczas Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”. Ich orężem będzie świetny głos, charyzma i przebojowość. Występy można będzie podziwiać od godz. 17:00.

Przed publicznością zaprezentuje się 41 uczestników. Ich występom przyglądać się będzie jury, które przyzna nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc w kategoriach: klasy I-IV, V-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Na scenie rozbrzmiewać będą hity Roksany Węgiel, Cleo, Dawida Kwiatkowskiego, Bruno Marsa, a także innych polskich i światowych wykonawców.

- To kolejna ciekawa inicjatywa lokalna, którą organizujemy wraz z mieszkańcami miasta. Pomysł spotkał się z dobrym odzewem artystów-amatorów i tego wieczoru w WCK z pewnością będzie bardzo muzycznie - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem” jest pokłosiem konkursu „Inicjatywy lokalne z WCK”, a pomysłodawczynią imprezy jest Danuta Olejniczak-Paterek, która z racji swojego zamiłowania do śpiewu, uraczy publiczność interpretacją kilku utworów w swoim wykonaniu.