W ARA praca wre

Maj i czerwiec dla Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury zapowiadają się bardzo intensywnie. Przed zespołami WCK premierowe spektakle i koncerty, występy dla szkół, wyjazdy na zawody i festiwale oraz udział w 50. Dniach Wodzisławia Śląskiego.

W Wodzisławskim Centrum Kultury trwają intensywne próby i treningi. Wszystko po to, by móc się jak najlepiej przygotować do premier i startów w zawodach, które w maju i czerwcu organizują zespoły ARA. Wśród imprez, które odbędą się wkrótce wymienić można koncert Zespołu Pieśni i Tańca Vladisalvia pt. „Jedyna” (koncert z okazji Dnia Matki) zaplanowany na 25 maja, premierę spektaklu Teatru Tańca Memento „Wyimaginowany świat”, która odbędzie się 2 czerwca. Obie imprezy wchodzą w skład wydarzeń Metropolitalnego Święta Rodziny, którego program współtworzy Wodzisławskie Centrum Kultury. Ponadto 16 czerwca w WCK odbędzie się koncert galowy Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN oraz koncert finałowy zespołu tanecznego Miraż zaplanowany na 22 czerwca. Wszystkie informacje na temat wspomnianych imprez znajdują się na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

- Każde z widowisk zespołów Wodzisławskiego Centrum Kultury to gwarancja najwyższego poziomu artystycznego i niezapomnianych wrażeń. Zapraszam na każde z nich nie tylko Wodzisławian, ale również mieszkańców całego regionu. Działalność i promocja Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK jest dla nas istotnym punktem działalności – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Oprócz wymienionych wyżej premier, przed zespołami ARA również wiele wyjazdów. Możemy tu wymienić udział Dziecięcego Teatru Szydełko ze spektaklem „Wojny domowe” w 25. Dziecięcym Festiwalu Teatrów w Czerwionce-Leszczynach oraz w 40. Festiwalu Teatrów Młodych „Dziatwa” w Łodzi, gościnne występy Teatru Szydło ze spektaklem „Oz” w Rybniku-Boguszowicach oraz w Rydułtowskim Centrum Kultury. Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia weźmie udział w konkursie o Puchar Czarnych Diamentów w Pałacu Młodzieży w Katowicach, a następnie wyjedzie na letni festiwal folklorystyczny do Czarnogóry. Przed zespołem Miraż również ważne zawody. Wymienić tu można Przegląd Zespołów Tanecznych w Pszowie, udział w Mistrzostwach Polski w show dance w Raszynie oraz udział w Mistrzostwach Europy w jazz dance w czeskiej Pradze. W lipcu zespół planuje wakacyjny odpoczynek, by w sierpniu spotkać się znowu na salach treningowych w ramach Letniej Szkoły Tańca. Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie Dejmy Sie” planuje wyjazd integracyjny połączony z warsztatami. Dodatkowo, 19 maja w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty akrobatyczne z Marcinem Kostem, instruktorem Zespołu Miraż, jednym z najlepszych bboyów w Polsce. Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa również planuje kilka koncertów, m.in. z okazji 3 Maja czy Dni Strażaka. Reszta sekcji i kół działa niezmiennie, codziennie od poniedziałku do soboty w WCK.

- Wiosna to dla Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” czas najintensywniejszej pracy. Premiery, wyjazdy, udział w zawodach, festiwalach, warsztaty, dodatkowe treningi to wszystko wymaga od uczestników naszych zajęć ogromu pracy i zaangażowania. Jest to jednak praca przyjemna, bo wynika z naszych pasji – mówi Dorota Krawczyk, kierownik ARA.

Wszystkie grupy i koła z Wodzisławskiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć w akcji podczas pierwszego dnia 50. Dni Wodzisławia Śląskiego, już 7 czerwca br. w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Przed nami kilka godzin wspólnej zabawy. W programie przewidziano kolorową paradę ulicami miasta, występy zespołów, koncerty, salsotekę, animacje, gry podwórkowe, zabawy i konkursy.