Telefon: 32 455 48 55

V Wodzisławska Noc Świętojańska

W piątkowy wieczór, 24 czerwca br. w niezwykle klimatycznym miejscu - na terenie Parku Miejskiego odbyła się piąta odsłona Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej.

V Wodzisławską Noc Świętojańską rozpoczęły różnego rodzaju warsztaty, dedykowane całym rodzinom: plecenia wianków, ogrodnicze ze Służbami Komunalnymi Miasta, ceramiczne, tworzenia lampionów z z AHE/SEI w Wodzisławiu Śląskim, makramy z TEB Edukacja w Wodzisławiu Śląskim, bębniarskie, czerpania papieru, młotkowania roślin na naturalnych materiałach i komponowania własnej ekoherbaty „Dziki Smak”. Nie zabrakło również animacji dla dzieci. Za oprawę muzyczną wydarzenia zadbały zespoły Kokoszyczanki oraz Chwila Nieuwagi oraz Vladislavia, która wystąpiła także ze spektaklem.

Tradycyjnie, mieszkańcy wzięli udział w grze terenowej „Poszukiwanie Kwiatu Paproci” w nowej odsłonie, która polegała na odnalezieniu pieczęci znajdujących się przy instalacjach w wersji mikro - Wodzisławskie Skrzaty. Zwycięzcy gry oraz autorzy najpiękniejszych wianków zostali nagrodzeni m.in. miejskimi gadżetami i voucherami, które przygotowały firmy: Fanaberia, Pilsner, Radecka Clinic, Restauracja Szwajcaria oraz Owocowo - Lody, Gofry, Desery.

Na terenie Parku Miejskiego znalazły się również stoiska gastronomiczne, wata cukrowa, oraz popcorn. Zwieńczeniem imprezy, która zgromadziła ogromne grono uczestników, był widowiskowy pokaz ognia przed pałacem Dietrichsteinów. Za zabezpieczenie WNŚ odpowiadali strażnicy miejscy i wodzisławscy strażacy-ochotnicy.

Wodzisławską Noc Świętojańską zorganizowało miasto Wodzisław Śląski we współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury i Służbami Komunalnymi Miasta. Zaangażowały się również miejskie jednostki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Centrum", Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla", wodzisławskie organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy.

Galeria