Telefon: 32 455 48 55

"Uwolnij ciało" już w październiku

tańcząca kobieta, padają na nią kolorowe światła

22 października, w sobotę, o godz. 14.00 odbędą się ruchowe zajęcia rozwojowe z cyklu "Uwolnij ciało", podczas których uczestnicy pracować będą nad oddechem, relaksacją i emocjami w ruchu.

Warsztaty z Małgorzatą Karwot - instruktorką tańca i psycholożką, to już stały punkt w comiesięcznym programie imprez Wodzisławskiego Centrum Kultury. Nic dziwnego, że cieszą się dużym zainteresowaniem, wszak nie od dziś wiadomo, że stres i chroniczny brak czasu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie, a warsztaty pomagają poczuć się lepiej we własnym ciele. Uwalnianie emocji i napięć oraz poprawa nastroju to cel, jaki postawiła sobie prowadząca. - Ważne jest, w jakiej relacji pozostajemy z naszym ciałem. Taniec pomaga budować ją na nowo - w delikatny i przyjemny sposób łączymy się z naszymi odczuciami i emocjami w ruchu. Taniec pozwala rozgościć się w ciele inaczej niż dotychczas. Doświadczenie ruchu sprawia, że poznajemy siebie. Ruszające się ciało uspakaja niespokojny umysł, a to otwiera drogę do naszego serca, do naszych uczuć - tłumaczy instruktorka.

Dwugodzinne warsztaty skierowane są do młodzieży i dorosłych.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 25 zł. Zapisy przyjmowane są do 17 października pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.