Telefon: 32 455 48 55

„Tu i teraz” - warsztaty artystyczne dla każdego

Grafika z miarką, lupą, nićmi i napisem hand made

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl warsztatowych spotkań „Tu i teraz”, dedykowanych młodzieży i dorosłym. To ciekawa alternatywa spędzenia czasu wolnego dla osób poszukujących propozycji nastawionych na samorozwój i aktywność twórczą.

Z pierwszego spotkania z rękodziełem można będzie skorzystać już 23 października o godz. 17:00 podczas warsztatów z wyplatania makramy. Uczestnicy, pod okiem właścicielki z PillowArt – Pikowana Poduszka, nauczą się podstawowych splotów, a efektem około trzygodzinnego spotkania będzie niepowtarzalny kwietnik. Ponadto nabędą wiedzę niezbędną do rozpoczęcia swojej przygody z makramą. O rodzajach sznurków, projektowaniu, a także szukaniu inspiracji i zaopatrzenia w makramowe akcesoria opowie pasjonatka rękodzieła, Dorota Śmieja–Nakonieczna. Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 16 października, a ich koszt to 95 zł.

Dwa tygodnie później, bo 6 listopada, także o godz. 17:00, uczestnicy warsztatów prowadzonych przez pracownię Galimatias z Cieszyna będą tworzyć unikatowe, gradientowe desenie na tkaninach metodą tie dye. Dowiedzą się także, w jaki sposób przygotować materiał do farbowania, jak dbać o niego już po tym zabiegu oraz poznają wiele technik barwienia. Efektem około trzygodzinnego spotkania będzie własnoręcznie wykonany, nietuzinkowy t-shirt oraz dwie poszewki na poduszki. Cena wstępu na warsztaty to 55 zł, a chęć uczestnictwa należy zgłosić do 2 listopada.

Z kolei 27 listopada o godz. 17:00 odbędą się warsztaty tworzenia obrazu z mchu. Te niezwykłe dekoracje powstaną w ramach zajęć z hortiterapii, a poprowadzi je Lucyna Wawrzykowska-Koszyk, z zawodu psycholog, z pasji florystka. Uczestnicy dowiedzą się, jak krok po kroku przejść proces tworzenia obrazu, na co zwrócić uwagę przy planowaniu kompozycji oraz jak pielęgnować już wykonaną dekorację. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 70 zł, a zapisy przyjmowane są do 20 listopada.

Wszelkich informacji na temat warsztatów udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl. Realizacja artystycznych spotkań będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego.