Telefon: 32 455 48 55

"Tu i teraz - modowy galimatias"

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl warsztatów zatytułowany „Tu i teraz”. Podczas nich uczestnicy będą farbować tkaniny techniką tie dye. To kolejne przedsięwzięcie, które proponuje zainteresowanym wodzisławska instytucja kultury.

Niezwykle modny w latach 90. trend na samodzielne barwienie materiałów wraca do łask. Unikatowe, gradientowe desenie na tkaninach można będzie tworzyć 6 listopada o 17:00 w WCK. Efekt tie dye (z angielskiego: wiązać-barwić) uzyskuje się dzięki zamierzonemu, nieregularnemu barwieniu odzieży. Podczas warsztatów prowadzonych przez Pracownię Galimatias z Cieszyna uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób przygotować materiał do farbowania, jak dbać o niego już po tym zabiegu oraz poznają wiele technik barwienia. Efektem około trzygodzinnego spotkania będzie własnoręcznie wykonany, nietuzinkowy t-shirt oraz dwie poszewki na poduszki.

Wszelkich informacji na temat wydarzenia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi 55 zł (organizator zapewnia wszelkie materiały). W warsztatach mogą wziąć udział osoby od 14 roku życia. Zapisy na warsztaty przyjmowane są mailowo do 30 października br. pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl, a ich realizacja będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa regulamin: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/regulamin-udzialu-w-seansach-kina-pegaz-oraz-w-innych-wydarzeniach-artystycznych-w-wodzislawskim-centrum-kultury-w-trakcie-pandemii-covid-19-w-polsce