Telefon: 32 455 48 55

"Trzy Wzgórza Teatralnie"

fragment spektaklu "Arcadia"

W niedzielę, 17 września w dzielnicy Trzy Wzgórza zakończyliśmy cykl wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”. Ostatnia impreza cyklu poświęcona została teatrowi, który był tematem przewodnim wydarzenia i królował tego dnia w Rodzinnym Parku Rozrywki.

Trzy Wzgórza Teatralnie to ostatnia impreza, która odbyła się w ramach cyklu „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”. Tym razem mieszkańcy mogli wziąć udział w prawdziwej artystycznej uczcie oraz skorzystać z innych atrakcji.

Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godz. 17:00 warsztatami teatralnymi pt. "Zabawa w teatr", które poprowadziła Dorota Krawczyk - reżyserka oraz kierowniczka Amatorskiego Ruchu Artystycznego "ARA". Stoisko Wodzisławskiego Centrum Kultury cieszyło się dużym powodzeniem, w szczególnie wśród najmłodszej grupy uczestników. Podobnie było ze stoiskiem profilaktycznym Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Wodzisławscy policjanci zaprezentowali sprzęt służbowy oraz udzielali informacji na temat służby w szeregach Policji. Dzieci mogły również zasiąść za kółkiem radiowozu.

Nowością były także warsztaty z manipulacji poi, które poprowadziła Isafira. Poi, czyli inaczej pojki, to rekwizyt, który najczęściej jest używany w pokazach fireshow, jako płonące kule na łańcuchu. Poi używane podczas zajęć oczywiście pozbawione były ognia i stanowiły formę zabawy oraz ćwiczeń dla osób, które chciały spróbować swoich sił w tej sztuce.

Nie zabrakło oczywiście fanów strefy gier XXL oraz Wodzisławskich Skrzatów. Na specjalnie przygotowanym stoisko można było zabrać nie tylko w Kartę Turysty i przybić skrzacie pieczątki, ale również zaopatrzyć się w zakładki do książek i naklejki z małymi mieszkańcami miasta.

Wydarzenie zakończył wyjątkowy spektakl teatralny pt. „Arcadia” w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa. Amfiteatr Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” zamienił się w wielką scenę teatralną. Przedstawienie inspirowane twórczością Tadeusza Różewicza, odwoływało się do tradycji literackiej i historii polskiego teatru, odpowiadając jednocześnie na ważne z perspektywy dzisiejszego odbiorcy pytania, o sens ludzkiej kruchej egzystencji.

Spektakl odbył się w ramach programu Teatr Polska. Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Nasz Wodzisław.

Obsada:
Magdalena Dymsza /Karolina Daniec-Franczyk, Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski, Bartek Cieniawa, Krzysztof Cybulski, Tomasz Łukawski, Franciszek Muła, Mieszko Syc


TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i Teatr Polska.

Galeria