Telefon: 32 455 48 55

Trzy nominacje do nagrody “Marka-Śląskie”!

Ławeczka mozaikowa przed WCK

Wodzisław Śląski w ramach tegorocznej, XIII już edycji konkursu promocji województwa śląskiego “Marka-Śląskie” został doceniony trzykrotnie. Nominację do nagrody w kategorii Turystyka i Rekreacja otrzymały - decyzją kapituły konkursu - Wodzisławskie Skrzaty, w kategorii Media - z czego jesteśmy ogromnie dumni - Informator kulturalno-społeczny, natomiast w kategorii Produkt nominowana zostały ławeczki znajdujące się przy Wodzisławskim Centrum Kultury, wykonane w ramach koła Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA.

Nominacje dla Wodzisławia Śląskiego

  • Turystyka i Rekreacja: Wodzisławskie Skrzaty,
  • Media: Informator kulturalno-społeczny,
  • Produkt: Mozaikowe ławeczki (Wodzisławskie Centrum Kultury).

Marka Śląskie
Konkurs “Marka-Śląskie”, współfinansowany ze środków województwa śląskiego, ma na celu promowanie najlepszych firm, instytucji, organizacji, samorządów czy inicjatyw, które swój sukces osiągnęły zarówno dzięki sprzyjającej koniunkturze, mozolnej pracy, jak i w oparciu o właściwie dopasowane działania marketingowe i planowane budowanie marki. Kandydatów do nagrody rokrocznie mogą zgłaszać np. jednostki samorządu terytorialnego, samorządy zawodowe, gospodarcze, wyższe uczelnie czy organizacje trzeciego sektora.

- Wyróżnienie jest symbolem jakości, solidności ludzi, firm i instytucji tu pracujących. Pokazuje zmiany dokonujące się w województwie, podkreśla to, co o Śląsku powinna wiedzieć Polska, Europa i świat - przekazują organizatorzy.

O tym, do kogo ostatecznie trafią nagrody oraz wyróżnienia w ramach 13 kategorii (m.in. gospodarka, nauka, kultura, sport), dowiemy się 3 września br na Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Nagrodę przyznaje kapituła konkursu pod przewodnictwem Rektora Politechniki Śląskiej Arkadiusza Mężyka. W jej skład wchodzą m.in. przedstawiciele Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, TVP Katowice, Radia Katowice i Dziennika Zachodniego.