Teatr Tańca Memento z medalami

Teatr Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” 15 grudnia br. wywalczył złoty i srebrny podczas Zimowego Turnieju Tańca w Łodzi pn. „Niezłe Snow” 2018.

Wśród nagrodzonych tancerzy znaleźli się Bartłomiej Chwoła, który zajął pierwsze miejsce w kategorii hip-hop pow. 15 lat oraz Patrycja Amborska, która w tej samej kategorii uplasowała się na drugim miejscu. Tancerze zostali przygotowani przez instruktorkę Memento, Małgorzatę Karwot.

- Serdecznie gratuluję nagrodzonym imponującego wyniku, a Małgorzacie Karwot dziękuję za profesjonalne przygotowanie naszych tancerzy do występów i zawodów – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2007 r. Zrzesza prawie 70 tancerzy od dzieci w wieku od 5 lat po dorosłych do 25 roku życia. Specjalizują się w różnych stylach tańca - od wszelkich odmian street dance, poprzez taniec współczesny, modern po lirycal jazz i jazz. Swoje choreografie łączą w taneczne spektakle. Memento ma na swoim koncie kilkanaście przedstawień, m.in. „Przebudzenie”, „Machina”, „Dziecko Lasu”, „Kontrasty”, „Oto człowiek”, „Wolni niewolni”, „Mały i Duży Książę” i inne. Na wiosnę przyszłego roku szykują trzy premierowe spektakle. Informację na temat wszystkich przedstawień Teatru Tańca Memento można znaleźć na stronie internetowej Wodzisławskiego Centrum Kultury www.wck.wodzislaw-slaski.pl oraz w mediach społecznościowych.

 

Zdjęcia: TT Memento